Справа № 288/698/13-ц
Провадження № 2/288/317/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2013 року смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - Зленко А. В.,
при секретарі: - Добрянська В. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Макарівської сільської ради Попільнянського району Житомирської області, Відділу Держземагенства у Попільнянському районі Житомирської області та Реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції Житомирської області про визнання права власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася до Попільнянського районного суду Житомирської області з позовом до Макарівської сільської ради, Відділу Держземагенства у Попільнянському районі Житомирської області та Реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції Житомирської області про визнання за нею права власності на земельну ділянку площею 0, 5376 га., розташовану на території Макарівської сільської ради за адресою: АДРЕСА_1.
Так позивачка вказує, що на підставі Договору купівлі-продажу, посвідченого 18 грудня 2001 року Державним нотаріусом Попільнянської державної нотаріальної контори Житомирської області Пилипчуком А. Я., за реєстром №1607, позивачка купила у громадянки ОСОБА_4 житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, а також земельну ділянку площею 0,5376 га., що розташована у АДРЕСА_1, цільове призначення якої: будівництво та обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства.
Право власності на житловий будинок позивачкою зареєстровано, про що свідчить реєстраційне посвідчення, видане 19 березня 2002 року ДКП „Бердичівське міжміське бюро технічної інвентаризації", реєстровий № 1467, а право власності на земельну ділянку нею, до даного часу, не зареєстровано.
Щоб підтвердити своє право власності на земельну ділянку, отриману в результаті купівлі-продажу, позивачці потрібно було виготовити, на підставі договору купівлі-продажу, державний акт на право власності на земельну ділянку та зареєструвати його у відділі земельних ресурсів, проте, однак вказаних дій вона не зробила.
Позивачка зазначає, що їй потрібно було виготовити технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, та отримати новий державний акт на своє ім"я, або ж звернутися до нотаріуса, який посвідчував свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку для здійснення ним відмітки про перехід права власності до неї на державному акті, виготовленому на ім"я ОСОБА_4. Проте, вказаних дій на підтвердження права власності на земельну ділянку вона, також, не вчинила.
Позивачка звернулася до Відділу Держземагенства у Попільнянському районі Житомирської області з метою виготовити Державний акт на право власності на земельну ділянку та його державної реєстрації, однак їй було роз'яснено, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
16 травня 2013 року позивачка звернулася до Реєстраційної служби Попільнянського районного управління юстиції Житомирської області з проханням провести реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку, проте, отримала відмову, через те, що у неї відсутні правовстановлюючі документи на земельну ділянку.
Позивачка в судове засідання не з'явилася, просила справу слухати без її участі, позовні вимоги підтримує, просить задовольнити їх в повному обсязі.
Від відповідачів надійшли заяви про розгляд справи без їх повноважених представників, позовні вимоги визнають в повному обсязі не заперечують проти їх задоволення.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав:
Відповідно до Договору купівлі-продажу від 18 грудня 2001 року, посвідченого Пилипчуком А. Я. - Державним нотаріусом Попільнянської державної нотаріальної контори Житомирської області, за реєстром №1607, ОСОБА_2 купила у громадянки ОСОБА_4 житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, а також земельну ділянку площею 0,5376 га, що розташовані у АДРЕСА_1, цільове призначення якої: будівництво та обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства.
Згідно із реєстраційного посвідчення, виданого 19 березня 2002 року ДКП „Бердичівське міжміське бюро технічної інвентаризації", реєстровий номер 1467, право власності на житловий будинок зареєстровано за ОСОБА_2.
Відповідно до витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку № 1800246752013 від 23.04.2013 року земельна ділянка площею 0,2876 га. має кадастровий номер 1824783900:02:008:0131.
Згідно до Державного акту на право приватної власності на землю серії ЖТ 04-13-005002 власником спірної земельної ділянки площею 0,5376 га., що розташована на території Макарівською сільської ради є ОСОБА_4 .
Відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №20 від 28.05.2013 року виданого відділом Держземагенства у Попільнянському районі Житомирської області нормативна грошова оцінка даної земельної ділянки становить 36443,84 гривні.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, так за Договором купівлі - продажу здійснюється перехід права власності від продавця до покупця на товар.
За умовами Договору купівлі - продажу від 18 грудня 2001 року позивачка придбала житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, а також земельну ділянку площею 0,5376 га.
Відповідно до ч. 1 ст. 125 Земельного кодексу України, яка діяла на момент купівлі-продажу позивачкою земельної ділянки, право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації, а ч. 1 ст. 126 того ж Кодексу передбачала, що право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами.
З 05 березня 2009 року, на підставі Закону України № 1066-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо, документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об"єднання", вказані статті Земельного кодексу було змінено, в зв"язку з чим, відповідно до ст. 125, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно ч. 1 ст. 126 Земельного кодексу України, в редакції вказаного вище Закону, право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
В свою чергу, оскільки в позивачки відсутній державний акт на спірну земельну ділянку, то і відсутня можливість здійснити державну реєстрацію, саме після якої виникає право власності.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про те, що позивачкою доведено позовні вимоги, а тому позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись: ст.ст. 328, 392, 1220-1223, 1225, 1261, 1268-1270, 1297 ЦК України, ст.ст. 3, 10, 57, 60, 61, 88, 212-215 ЦПК України; ст.ст. 118-120, 125, 126 Земельного кодексу України; Законом України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"; постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року № 703 „Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень" суд -
РІШИВ :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку, загальною площею 0,5376 га, яка розташована у АДРЕСА_1, цільове призначення якої: будівництво та обслуговування житлового будинку та ведення особистого підсобного господарства.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Житомирської області через Попільнянський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Попільнянського
районного суду Зленко А. В.
Суд | Попільнянський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2013 |
Оприлюднено | 18.06.2013 |
Номер документу | 31816874 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Зленко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні