cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
13 червня 2013 р. Справа № 902/722/13
Провадження № 6/902/46/13
до : Вінницької обласної санітарно-епідеміологічної станції
про стягнення 1724,4 грн. заборгованості
Господарський суд Вінницької області у складі
Головуючого судді Говор Н.Д.
Cекретар судового засідання Мовчан Г.М.
Представники
позивача : не з'явився
відповідача : не з'явився
ВСТАНОВИВ :
До Господарського суду Вінницької області подана позовна заява про стягнення з Вінницької обласної санітарно-епідеміологічної станції на користь Державного підприємства "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" 1724,40 грн.
Відповідач відзиву на позов та витребуваних судом документів не надав, позивач та відповідач повноважних представників у судове засідання не направили.
Ухвала про порушення провадження у справі від 22.05.2013р. направлені позивачу, відповідачу рекомендованими листами на адреси, вказані в позовній заяві, а саме - позивачу: вул. Метрологічна, 4, м. Київ, 03680; відповідачу: вул. Малиновського, 11, м. Вінниця, 21100. Факт належного повідомлення позивача, відповідача підтверджується поштовими повідомленнями (а.с. 40-41). Згідно ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином. Таким чином, суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення позивача, відповідача про час і місце судового розгляду справи.
З огляду на подані в справу докази, суд приходить до висновку про те, що неявка представників позивача, відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору у їх відсутність. Спір відповідно до положень ст. 75 ГПК України підлягає вирішенню за наявними в справі матеріалами.
Державна установа «Вінницький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» надіслала суду заперечення, у яких повідомила, що вона є новоствореною організацією, котра не має жодного відношення до ліквідованих санітарно-епідеміологічних станцій. Весь спектр питань відносно санітарно- епідеміологічних станцій делеговано до розгляду ліквідаційній комісії.
За результатами Протокольної наради від 20.03.2013 року під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Грищенко К.І. та наради яка відбулась 02.04.2012 у Міністерстві фінансів України під головуванням Заступника Міністра Рибака С.О., з представниками Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної санітарно-епідеміологічної служби України та МОЗ України висновком є те що механізм щодо погашення кредиторських заборгованостей на даний момент знаходиться на стадії доопрацювання. Залишки коштів (власні надходження бюджетних установ) продовжують обліковуватись станом на 01.06.2013 року. Основною проблемою у вирішенні усіх питань стосовно кредиторських заборгованостей слід вважати відсутність бюджетної програми КПКВК 2301250 «Державний санітарно - епідеміологічний нагляд, дезінфекційні заходи та заходи по боротьбі з епідеміями», відповідно відсутні бюджетні призначення за цією програмою на 2013 рік.
Повно, всебічно і об'єктивно дослідивши в сукупності надані в справу докази, надавши їм юридичну оцінку суд встановив наступне.
20.04.2011 р. Державне підприємство "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" (в договорі "Виконавець") та Вінницька обласна санітарно-епідеміологічна станція (в договорі "Замовник") уклали договір на виконання повірки (калібрування) засобів вимірювальної техніки № 41-00289/11-К (в подальшому Договір).
Відповідно до п. 1.1 Договору Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе виконання робіт з повірки (калібрування) засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ).
Відповідно до п. 2.1 Договору вартість робіт за договором складає 15055,60 грн., податок на додану вартість 20% 3011,12 грн., всього до сплати 18066,72 грн.
Відповідно до п. 2.2 Договору оплата вартості робіт здійснюється Замовником поетапно, відповідно до вказаної у листі-заявці (далі - заявка) номенклатури та кількості ЗВТ, на умовах оплати кожного етапу в строк до 5-ти календарних днів з дати одержання акту здачі-приймання робіт по етапу. Рахунки виписуються на кожну партію ЗВТ, що надаються на повірку (калібрування) згідно з заявкою Замовника.
Відповідно до п. 4.4 Договору по закінченні роботи Виконавець надає Замовнику акт здачі-приймання виконаних робіт.
Відповідно до п. 4.5 Договору Замовник протягом 5-ти днів з дня одержання акта здачі-приймання роботи зобов'язаний оплатити вартість виконаних робіт і направити Виконавцю підписаний акт здачі-приймання або обґрунтовану відмову від приймання роботи.
Позивач виконав свої договірні зобов'язання на суму 1724,40 грн., що стверджується актом здачі-приймання робіт № 05316 від 25.08.2011р. на суму 1724,40 грн. (а.с. 9).
Відповідач свої договірні зобов'язання щодо оплати робіт не виконав.
Таким чином борг відповідача перед позивачем за виконані роботи станом на день прийняття рішення суду становить 1724,40 грн.
Матеріалами справи стверджується, що на час розгляду справи триває ліквідаційна процедура з ліквідації Вінницької обласної санітарно-епідеміологічної станції.
Відповідно до ч. 1 ст. 598 ЦК України зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Зокрема згідно ст. 609 ЦК України зобов'язання припиняється ліквідацією юридичної особи (боржника або кредитора), крім випадків, коли законом або іншими нормативно-правовими актами виконання зобов'язання ліквідованої юридичної особи покладається на іншу юридичну особу, зокрема за зобов'язаннями про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю.
Статтею 104 ЦК України визначено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Станом на час розгляду справи до державного реєстру не внесено запису про припинення юридичної особи - Вінницької обласної санітарно-епідеміологічної станції, отже підприємство не є ліквідованим і його зобов'язання не припинені.
З огляду на предмет і характер зобов'язань взятих сторонами в договорі між сторонами виникли правовідносини, які регулюються главою 63 "Послуги. Загальні положення", ст. 901, 903, 907 ЦК України (договір про надання послуг). Відповідно до вказаних статей за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї статі застосовуються до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання. Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно зі статтею 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається , якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України , інших актів цивільного законодавства , а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог , що звичайно ставляться.
Позивач звертався до відповідача з претензією № 3-12/518 від 06.08.2013 р. про сплату заборгованості в сумі 1724,40 грн. Відповідачем вказана претензія залишена без задоволення.
Позовні вимоги в частині стягнення боргу стверджуються договором № 10-00289/11-К від 20.04.2011 р., актом здачі-приймання робіт № 05316 від 25.08.2011р., іншими матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню в сумі 1724,40 грн. відповідно до ст.ст. 525, 526, 527, 901 Цивільного кодексу України.
З урахуванням викладеного, оцінивши подані позивачем докази та матеріали справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства в сумі 1724,40 грн. боргу.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір підлягає покладенню на відповідача.
Керуючись ст. 33, 34, 36, 43, 44, 49, 82-84, 115 Господарського процесуального кодексу України
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Вінницької обласної санітарно-епідеміологічної станції (вул. Малиновського, 11, м. Вінниця, 21100, ідентифікаційний код 01981299) на користь Державного підприємства "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" (вул. Метрологічна, 4, м. Київ, 03680, ідентифікаційний код 02568182) 1724,40 грн. боргу, 1720,50 грн. судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
4. Копію рішення направити сторонам рекомендованим листом.
Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України 18 червня 2013 р.
Суддя Говор Н.Д.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Метрологічна, 4, м. Київ, 03680)
3 - відповідачу (вул. Малиновського, 11, м. Вінниця, 21100)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2013 |
Оприлюднено | 19.06.2013 |
Номер документу | 31888371 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Говор Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні