Ухвала
від 31.05.2013 по справі 916/13/933
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про повернення заяви про порушення справи про банкрутство

"31" травня 2013 р.№ 916/13/933

Суддя РОВИНСЬКИЙ О.Ю., розглянувши матеріали від 27.05.2013 р., зареєстровані за № 2147/2013 за заявою голови ліквідаційної комісії Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація"(68800, Одеська обл., м. Рені, вул. Радянська, буд. 4; код ЄДРПОУ 30890873) про порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( в подальшому Закон України № 2343-ХІІ).

СУТЬ СПОРУ : 27.05.2013 р. голова ліквідаційної комісії Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація", звернувся до господарського суду Одеської області із заявою про визнання Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація" банкрутом, в порядку передбаченому ст. 95 Закону України № 2343-ХІІ, оскільки в процедурі самостійної ліквідації, виявлена неможливість виконання своїх грошових зобов'язань перед кредиторами на загальну суму у розмірі 336 000 грн. 00 коп. у зв'язку з відсутністю майнових активів для їх задоволення.

Заява голови ліквідаційної комісії про порушення провадження справи про банкрутство Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація" підлягає поверненню з наступних підстав:

Згідно ч.1 ст. 15 Закону України (№2343-ХІІ) господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону, про що виносить ухвалу.

Підставами для повернення заяви про порушення справи про банкротство та додані до неї документи, згідно до ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, є: позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес; у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми; не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; порушено правила поєднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору; не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів; до винесення ухвали про порушення провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору.

Частиною 5 ст. 11 Закону (№2343-ХІІ), передбачено, що боржник зобов'язаний звернутись до господарського суду у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Згідно з ч.1 ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) якщо вартості майна боржника -юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Відповідно до ч. 1 ст. 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язаний негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.

Відповідно до вимог ст. 105 Цивільного кодексу України, після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців комісія з припинення юридичної особи поміщає у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, в якому публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї.

Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст. 95 Закону (№2343-ХІІ) є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами ст. 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого ст. 105 ЦК України.

Відповідно до ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" інформацію про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ним органом рішення щодо припинення юридичної особи підлягає обов'язкову опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Частиною 3 вказаної статті встановлено, що підставою для публікації повідомлень у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації є внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру. Повідомлення підлягають опублікуванню спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації протягом десяти робочих днів з моменту внесення відповідно запису до Єдиного державного реєстру. Відповідно до листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 08.11.2004 № 7760 спеціалізованим друкованим засобом масової інформації є "Бюлетень державної реєстрації" який зареєстровано в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України як офіційне загальнодержавне вітчизняне видання, що виходить три рази на місяць, і який видається Держпідприємництвом України. Примірник кожного номера Бюлетеня надсилається державним реєстраторам, до яких можна буде звернутись для перегляду повідомлень та отримання копій.

Статтею 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" встановлено, що в Єдиний державний реєстр має містити відомості про перебування юридичної особи у процесі припинення, зокрема про дату реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи; дату публікації у виданні спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи; персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), її голову, дату обрання (призначення) або дату обрання (призначення) ліквідатора; реєстраційні номери облікових карток платників податків всіх членів такої комісії (або відомості про серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);

Головою ліквідаційної комісії Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація", в порушення вимог ч.1 ст. 15 Закону України (№2343-ХІІ) та ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, разом із заявою не було додано доказів здійснення ліквідаційною комісією заходів досудової добровільної ліквідації, передбаченої законодавством, а саме: не додано доказів внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запису про склад ліквідаційної комісії; доказів опублікування повідомлення про припинення Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація" у офіційному друкованому органі та повідомлення відомих кредиторів, після прийняття даного рішення.

Враховуючи вищевикладене, заява голови ліквідаційної комісії Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація" про порушення справи про банкрутство Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація" підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленою порядку.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст.7 Закону України „Про судовий збір" судовий збір, сплачений заявником, згідно платіжних доручень від 17.12.2012 р. № 69 у розмірі 5 365 грн. 00 коп. та від 23.04.2013 р. за № 36 в сумі 370 грн. 00 коп., підлягає поверненню Виконавчому комітету Ренійської МР.

Керуючись ч.1 ст.15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.3 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Заяву голови ліквідаційної комісії Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація"(68800, Одеська обл., м. Рені, вул. Радянська, буд. 4; код ЄДРПОУ 30890873) про порушення провадження у справі про визнання Ренійського комунального підприємства "Міськканалізація"(68800, Одеська обл., м. Рені, вул. Радянська, буд. 4; код ЄДРПОУ 30890873) банкрутом повернути заявнику без розгляду.

2. Повернути Виконавчому комітету Ренійської МР судовий збір, сплачений згідно платіжних доручень від 17.12.2012 р. № 69 у розмірі 5 365 грн. 00 коп. ( п'ять тисяч триста шістдесят п'ять ) гривень та від 23.04.2013 р. за № 36 в сумі 370 грн. 00 коп. ( триста сімдесят ) гривень згідно ч. 1 ст. 7 Закону України „Про судовий збір", у зв'язку з повернення заяви про порушення справи про банкрутство.

3. Заяву про порушення справи про банкрутство надіслати Заявнику.

4. Матеріали заяви про порушення провадження у справі про банкрутство на 123 аркушах та конверт.

Суддя Ровинський О.Ю.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення31.05.2013
Оприлюднено19.06.2013
Номер документу31889505
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/13/933

Ухвала від 31.05.2013

Господарське

Господарський суд Одеської області

Ровинський О.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні