ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2013 рокум. Ужгород№ 807/1883/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Дору Ю.Ю.
при секретарі: Сабадаш В.І.,
за участю:
позивача: Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області, - представник не з'явився,
відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янка", - представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янка" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янка" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 563,13 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте, подав суду заяву про розгляд справи без його участі за наявними матеріалами (а.с. 35). У своїй заяві від 14.06.2013 року позов підтримав у повному обсязі з мотивів наведених у позовній заяві.
Свої вимоги позивач мотивує наступним. Відповідач є платником страхових внесків відповідно до ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"№ 1058 від 09.07.2003 року та в порушення п.6 ст.17 Закону України №1058 від 09.07.2003 року несвоєчасно сплатило суми страхових внесків, в наслідок чого до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі 3,30 грн., та на суми несвоєчасно сплачених страхових внесків та фінансових санкцій нарахована пеня у розмірі 622,28 грн., яка відповідачем була узгоджена та частково сплачена, у розмірі 62,45 грн. Таким чином, за Товариством з обмеженою відповідальністю "Кам'янка" рахується заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 563,13 грн.
Відповідач в судове засідання не з'явився з невідомих причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.29), а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Туристично-оздоровчий конмплекс "Кам'янка" зареєстроване як юридична особа, згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи(а.с.16) та згідно повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків зареєстроване, як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"№ 1058 від 09.07.2003 року.
У відповідності до п.1 ст. 14 Закону України роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону є страхувальниками відповідно до цього Закону.
Платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначені пунктами 6 - 10 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" №400/97 від 26.06.1997 року, сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в порядку та розмірах, визначених зазначеним Законом (пп.1 п.8 Прикінцевих положень Закону України №1058 від 09.07.2003 року).
Враховуючи те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Туристично-оздоровчий конмплекс "Кам'янка" було не своєчасно сплачено страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування , що підлягало сплаті за період з 21.05.2007 року до 28.05.2010 року, чим грубо порушило п.6 ст.17 Закону України № 1058 від 09.07.2003року, управлінням Пенсійного фонду України в Іршавському районі за несвоєчасну сплату страхових внесків, відповідно до п.2 ч.9 ст. 106 ЗУ № 1058 застосувало фінансову санкцію № 179 від 11.06.2010 року в розмірі 3,30 грн., та одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів розрахована за кожний день прострочення платежу в сумі 622,28 грн(а.с.19) яка була узгоджена платникоіі 18.06.2010 року, та частково сплачена в сумі 62,45 грн, що підтверджується карткою особового рахунку страхувальника юридичної особи.(а.с.56-60)
Відповідно до п.п.2.1. п.2 Інструкції №21-1 від 19.12.2003року, якщо платник вважає , що орган Пенсійного фонду України не правильно визначив суму зобов'язання або прийняв будь -яке інше рішення , що суперечить законодавству з питань оподаткування' або виходить за межі його компетенції, такий платник має право звернутися до Пенсійного фонду із скаргою про перегляд цього рішення , яка дається у письмовій формі та може супроводжуватися документами розрахунками та доказами , які платник вважає за потрібне надати.
Оскільки, відповідач не звертався із скаргою, щодо повідомлень-сума зобов'язання у розмірі 563,13 грн. (3,30 грн.(штрафні санкції) + 622,28 грн.(пеня)-62,45 грн.(часткова сплата)) вважається узгодженою та підлягає до стягнення.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову та необхідність його задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями б, 9-11, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янка" про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
2. Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янка" (Код ЄДРПОУ - 33518988, 90130, вул. Горького, 4, с. Ільниця, Іршавський район, Закарпатської області) на користь Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове деражвне пенсійне страхування у сумі 563,13 грн. (п'ятсот шістдесят три грнивні 13 копійок).
3. Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідача не стягуються.
4. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Дору Ю.Ю.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2013 |
Оприлюднено | 20.06.2013 |
Номер документу | 31915656 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Дору Ю.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні