Рішення
від 19.06.2013 по справі 224/830/13-ц
ДЕБАЛЬЦЕВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 224/830/13

Номер провадження 2/224/406/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2013 року Дебальцевський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Попович Т.М.

при секретарі Пєтіної Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дебальцеве цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного закладу «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці» про стягнення вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Міністерства охорони здоров’я України» про стягнення вихідної допомоги в сумі 999,17 грн., та середнього заробітку за весь час затримки розрахунку, починаючи з 26.12.2012 року по день фактичного розрахунку.

Ухвалою Дебальцевського міського суду від 08.05. 2013 року за клопотанням позивача до участі у справі в якості свіввідповідача залучені Державний заклад «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці», та ліквідаційна комісія Державний заклад «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці» (а.с.25).

04.06.2013 року позивач надала заяву про заміну неналежних відповідачів на Державний заклад «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці» (а.с.41).

04.06.2013 року позивач надала заяву про уточнення позовних вимог, де відповідачем вказала Державний заклад «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці», та просила стягнути вихідну допомогу в сумі 999,17 грн., та середнього заробітку за весь час затримки розрахунку, починаючи з 26.12.2012 року по день фактичного розрахунку. (а.с.38).

В обґрунтування своїх вимог, позивач зазначила, що вона знаходилася в трудових відносинах з державним закладом «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці» Міністерства охорони здоров’я України з 15.02.2008 року по 25 грудня 2012 року і працювала на посаді молодшої медичної сестри бактеріологічної лабораторії, з 02.07.2010 року переведена на посаду бухгалтера. На день звільнення знаходилася у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Її було звільнено з посади на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України,наказ про звільнення № 85-к від 10.12.2012 року. Відповідач, у зв’язку з відсутністю коштів на рахунку при звільнені позивача не виплатив вихідну допомогу. Згідно довідки відповідача розмір середньоденного заробітку позивача складає 52,24 грн., а сума заборгованості зі сплати вихідної допомоги складає 999,17 грн. Вважає, що має право також на отримання середньомісячного заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку, що на час подання заяви про уточнення позовних вимог 05.06.2013 р. становить 5694,16 грн.

Позивач в судове засідання не з»явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, до суду надав заяви про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, до суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності та про визнання позову.

Суд, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням вважає, що позов підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 4 ст. 91 ЦК України, цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Статтею 104 ЦК України, передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Відповідно ч. 4 ст. 105 ЦК України, до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Пунктом 1 статті 40 КЗпП України передбачено, що трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках: 1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 1 статті 40 КЗпП, відповідно до ст. 44 КЗпП України, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Відповідно до статті 47 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

Статтею 116 КЗпП України, передбачено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні, відповідно до вимог ст. 117 КЗпП України, виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

В судовому засіданні встановлено, що наказом в.о. головного лікаря Дебальцівської лінійної санепідемстанції на Донецькій залізниці за № 85-к від 10.12.2012 року, ОСОБА_1 - бухгалтера, 25.12.2012 року було звільнено, в зв’язку з ліквідацією підприємства, згідно ст. 40 п. 1 КЗпП України. Цим же наказом, бухгалтерія підприємства була зобов’язана провести повний розрахунок з ОСОБА_1 і виплатити їй компенсацію за невикористану відпустку за 4 календарних дні та вихідну допомогу у розмірі одного середньомісячного заробітку. Відповідно до розрахунку головного бухгалтера, розмір вихідної допомоги складає 1175,50 грн. (а.с.5). Відповідно до довідки за № 1078/03 від 29.12.2012 року, позивачці на момент звільнення не виплачена вихідна допомога при ліквідації, в зв’язку з тим, що не надійшли кошти для обов’язкових виплат робітникам, що звільнюються в розмірі 999,17 грн. (а.с.4). Відповідно до довідки відповідача про середню заробітну плату за № 1109/03 від 29.12.2012 року, середньомісячна заробітна плата позивача, з розрахунку за два попередніх місяця складала 1175,50 грн., при відсутності даних про кількість відпрацьованих днів (а.с.3). Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за 313676, Державний заклад «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці» Міністерства охорони здоров’я, Дебальцівська лінійна СЕС станом на 01.06.2013 року знаходиться в стані припинення підприємницької діяльності, за рішенням засновників. Відомості про державну реєстрацію припинення юридичної особи відсутні (а.с.44).

На підставі з’ясованих в судовому засіданні фактичних обставин, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення позовних вимог частково, оскільки відповідач на порушення вимог ст. 116 КЗпП України не виплатив позивачу у день звільнення всі суми, що належать йому від підприємства. Заборгованість по розрахунку, відповідно до наданої позивачем довідки № 1078/03 від 29.12.2012 року, становить 999,17 грн., та не оспорюється відповідачем. В зв’язку з порушенням строків, передбачених ст. 116 КЗпП України, відповідач відповідно до вимог ст. 117 КЗпП України, повинен виплатити позивачу його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, що на день постановлення судом рішення становить 112 робочих днів. Відповідно до ч. 3 п. 4. Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від .02.1995 р. за № 100, в інших випадках, коли нарахування проводяться виходячи із середньої заробітної плати, працівник не мав заробітку, не з вини працівника, розрахунки проводяться виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу. Відповідно до додатку 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженного постановою КМУ від 26.09.2001 р. за № 1266, якщо у розрахунковому періоді особа не працювала з поважних причин, розмір середньоденної заробітної плати (доходу) визначається шляхом ділення місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент звільнення, або її частини, що відповідає графіку роботи працівника, на середньомісячну кількість календарних днів - 30,44. Поважними причинами є - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком. Відповідно до зазначених вимог, розмір середньоденного заробітку позивачки становить 38,62 грн., з розрахунку 1175,50 : 30,44, де 1175,50 - її посадовий оклад, 30,44 - середньомісячна кількість календарних днів. Розмір виплати середнього заробітку за період з 26 грудня 2012 року по 10 червня 2013 року становить 4325,44 грн.., з розрахунку: 38,62 х 112 = 4325,44 грн.

Позивач, на підставі п.1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнена від сплати судового збору. Відповідно до вимог ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційне до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Вимоги позивача, що підлягають задоволенню, складають загальну суму в розмірі 5324,61 грн., судовий збір, що підлягає стягненню з відповідача становить 229,40 грн.

На підставі викладеного, ст. 91, 104, 105 ЦК України, ст. 40, 44, 47, 116, 117 КЗпП України, та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212 - 214, 224-228 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Державного закладу «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці» Міністерства охорони здоров’я України» про стягнення на її користь вихідної допомоги в сумі 999,17 гривни та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені за весь час затримки повного розрахунку, починаючи з 26 грудня 2012 року по день винесення рішення суду, - задовольнити частково.

Стягнути з Державного закладу «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці» Міністерства охорони здоров’я України» на користь ОСОБА_1 не виплачену при звільнені вихідну допомогу в розмірі 999 гривень 17 копійок.

Стягнути з Державного закладу «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці» Міністерства охорони здоров’я України» на користь ОСОБА_1 середній заробіток за період з 26 грудня 2012 року по 10 червня 2013 року розмірі 4325 гривни 44 копійки.

Стягнути з Державного закладу «Дебальцівська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Донецькій залізниці» Міністерства охорони здоров’я України» на користь державного бюджету, судовий збір в розмірі 229 гривень 40 копійок.

В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити

Рішення постановлено в нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частини в судовому засіданні 10 червня 2013 року.

Повний текст рішення складений 14 червня 2013 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення, а в разі складення рішення у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Дебальцевський міський суд.

Суддя Дебальцевського

міського суду ОСОБА_2

СудДебальцевський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.06.2013
Оприлюднено20.01.2014
Номер документу31916810
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —224/830/13-ц

Ухвала від 21.12.2015

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Мартишева Т. О.

Ухвала від 23.11.2015

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Мартишева Т. О.

Рішення від 19.06.2013

Цивільне

Дебальцевський міський суд Донецької області

Попович Т. М.

Рішення від 19.06.2013

Цивільне

Дебальцевський міський суд Донецької області

Попович Т. М.

Ухвала від 13.05.2013

Цивільне

Дебальцевський міський суд Донецької області

Попович Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні