Постанова
від 12.06.2013 по справі 805/6704/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 червня 2013 р. Справа №805/6704/13

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10 год. 32 хв.

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Зінченка О.В.,

при секретарі судового засідання Ковиліній А.А.,

з участю представників:

позивача - Пащенка С.В.,

відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управління будівництва Еталон» про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01 лютого 2013 року по 25 квітня 2013 року у розмірі 1 723,89 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

15 травня 2013 року Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Донецька (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управління будівництва Еталон» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01 лютого 2013 року по 25 квітня 2013 року у розмірі 1 723,89 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач повинен був відшкодувати до 25 числа щомісяця суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах працівникам підприємства. Станом на день подання позову відповідач має заборгованість з покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01 лютого 2013 року по 25 квітня 2013 року за Списком № 1, яка підтверджується відповідними розрахунками. Позивач просить стягнути з відповідача зазначену суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги та просила суд їх задовольнити.

Відповідно до довідки Головного управління статистики у Донецькій області, що надана за даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Товариство з обмеженою відповідальністю «Управління будівництва Еталон» зареєстроване за адресою: 83121, Донецька область, м. Донецьк, Київський район, вул. Артема, буд. 169.

Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в свідоцтві про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Оскільки ухвала про відкриття провадження направлена відповідачу рекомендованим листом за адресою його реєстрації, а саме: 83121, Донецька область, м. Донецьк, Київський район, вул. Артема, буд. 169, але була повернута на адресу суду з відміткою пошти «за зазначеною адресою не знаходиться» (арк. справи 23, 24), суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи. За таких обставин суд вважає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Управління будівництва Еталон» отримало копію ухвали про відкриття провадження.

З урахуванням положень частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю відповідача, на підставі наявних у справі доказів.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

У відповідності до пункту 12 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Позивач - управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Донецька, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до преамбули Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058-IV) визначено, що цей закон визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Пунктом 2 Перехідних положень зазначеного Закону визначено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до пункту 6 «Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, (далі - Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного Фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

На підставі пункту 6.1 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного Фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах: для підприємств-платників - 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Пунктом 6.8 Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного Фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 6.10 Інструкції, відшкодування сум і фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного Фонду за місцем його реєстрації.

Як встановлено у судовому засіданні, відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Управління будівництва Еталон» є юридичної особою, що зареєстрована київською районною радою у м. Донецьку 04 березня 1994 року, код ЄДРПОУ 20364974, та відповідно до пункту 2.1.1 Інструкції є платником єдиного внеску.

Судом встановлено, що заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Управління будівництва Еталон» по сумам відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на підставі пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з 01 лютого 2013 року по 25 квітня 2013 року у розмірі 1 723,89 грн. підтверджується розрахунком суми позовної заяви (арк. справи 4), розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (арк. справи 6, 10), повідомленнями про наявність заборгованості за вказаний період (арк. справи 7-9), а також картками особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком 1 (арк. справи 5), а також довідками та особовими рахунками особи, якій виплачується пільгова пенсія за списком № 1 (арк. справи 12-13). На час розгляду справи вказана заборгованість відповідачем не сплачена.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог до відповідача про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на підставі пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (за списком № 1) в сумі 1 723,89 грн. у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного, керуючись статтями 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 254, 257 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управління будівництва Еталон» про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01 лютого 2013 року по 25 квітня 2013 року у розмірі 1 723,89 грн.,- задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Управління будівництва Еталон» (ЄДРПОУ 20364974, адреса: 83121, Донецька область, м. Донецьк, Київський район, вул. Артема, буд. 169) на користь управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Донецька (р/р 256073012002 у ДОУ ПАТ «Державний ощадний банк України», МФО 335106, ЄДРПОУ 21955766) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 1 в сумі 1 723 (одна тисяча сімсот двадцять три) грн. 89 коп.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 12 червня 2013 року.

Повний текст постанови складений 17 червня 2013 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зінченко О.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.06.2013
Оприлюднено26.06.2013
Номер документу31940246
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/6704/13-а

Постанова від 12.06.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зінченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні