Ухвала
від 26.04.2013 по справі 230/1214/13-ц
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Головуючий у 1 інстанції Дармін М.О.

Категорія 26 Доповідач Корчиста О.І.

У Х В А Л А

Іменем України

26 квітня 2013 року Апеляційний суд Донецької області в складі:

головуючої: Прокопчук Л.М.

суддів: Могутової Н.Г., Корчистої О.І.

при секретарі Щебетун В.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Єнакієве Донецької області на рішення Єнакіївського міського суду Донецької області від 01 березня 2013 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Єнакієве Донецької області про відшкодування моральної шкоди,

встановив:

Рішенням Єнакіївського міського суду Донецької області від 01 березня 2013 року з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Єнакієве Донецької області на користь ОСОБА_2 на відшкодування моральної шкоди стягнуто 9 000 гривень.

В апеляційній скарзі відповідач Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Єнакієве Донецької області просить скасувати рішення суду, ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що висновки суду першої інстанції не ґрунтуються на нормах матеріального права, не відповідають доказам по справі.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач протягом тривалого часу працював в Міській лікарні на посаді дільничного лікаря - терапевта. 05 грудня 2002 року під час виконання своїх трудових обов'язків він тримав трудове каліцтво. Висновком МСЕК від 24 березня 2004 року йому вперше була встановлена стійка втрата працездатності 30% та ІІІ група інвалідності. Суд стягнув на користь позивача на відшкодування моральної шкоди 9 000 гривень, при цьому вважав, що саме відповідач повинен відшкодувати позивачу заподіяну моральну шкоду ушкодженням здоров'я та втратою працездатності.

В судовому засіданні представник відповідача Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Єнакієве Донецької області Дмитрін В.В. підтримав доводи апеляційної скарги, просив рішення суду скасувати.

В судове засідання позивач не з'явився, повідомлявся належним чином про час та місце розгляду справи, надав заяву з проханням розглянути справу без його участі.

Заслухавши доповідача, пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Апеляційний суд вважає, що рішення ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги висновки суду не спростовують.

Задовольняючи частково позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди, суд першої інстанції дійшов до правильного висновку, що право позивача на зазначену страхову виплату виникло з часу встановлення йому МСЕК стійкої втрати працездатності, діючим на час виникнення правовідносин законодавством був передбачений обов'язок Фонду сплатити моральну шкоду потерпілому.

За змістом ст. ст. 21, 28, 30, 34, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" право на отримання потерпілим страхових виплат у разі настання стійкої втрати працездатності, у тому числі виплати за моральну шкоду, виникає в особи з дня встановлення їй такої стійкої втрати працездатності вперше висновком МСЕК.

Позивачу була вперше встановлена стійка втрата працездатності 24 березня 2004 року в зв'язку із трудовим каліцтвом, що випливає з довідки МСЕК, таким чином, право на відшкодування моральної шкоди виникло у позивача ще до набрання чинності як Законом України "Про Державний бюджет України на 2006 рік", так і Законом України "Про Державний бюджет на 2007 рік" та внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Норми Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" передбачали відшкодування моральної шкоди застрахованим особам як страхову виплату, тому покладення на відділення Фонду обов'язку по сплаті такої страхової виплати не є цивільною відповідальністю зазначеного органу.

Доводи апеляційної скарги відповідача про відсутність медичного висновку щодо заподіяння позивачу моральної шкоди також не можуть бути прийняті до уваги. Законом не передбачена обов'язковість такого висновку, позивачем в судовому засіданні доведені моральні страждання, які отриманні внаслідок ушкодження здоров`я та втрати працездатності, що правильно враховано судом першої інстанції.

За таких обставин суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про те, що позивач має право на відшкодування моральної шкоди, розмір моральної шкоди визначений судом на підставі здобутих по справі доказів, доводи апеляційної скарги відповідача висновки суду не спростовують, підстав для її задоволення апеляційний суд не вбачає.

Керуючись ст. ст. 307, 308 ЦПК України, апеляційний суд,

ухвалив:

Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Єнакієве Донецької області відхилити.

Рішення Єнакіївського міського суду Донецької області від 01 березня 2013 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів з дня набрання законної сили безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Головуюча:

Судді:

СудАпеляційний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення26.04.2013
Оприлюднено25.06.2013
Номер документу31964332
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —230/1214/13-ц

Ухвала від 18.02.2013

Цивільне

Єнакіївський міський суд Донецької області

Дармін М. О.

Ухвала від 26.04.2013

Цивільне

Апеляційний суд Донецької області

Корчиста О.І.

Ухвала від 18.04.2013

Цивільне

Апеляційний суд Донецької області

Корчиста О.І.

Ухвала від 07.02.2013

Цивільне

Єнакіївський міський суд Донецької області

Дармін М. О.

Рішення від 01.03.2013

Цивільне

Єнакіївський міський суд Донецької області

Дармін М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні