ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2013 р. Справа № 821/2015/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Великоолександрівського відділення Бериславської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку в сумі 1120,27 грн,
встановив:
Великоолександрівське відділення Бериславської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби (далі-позивач, МДПІ) звернулася до адміністративного суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач, ПП) про стягнення податкової заборгованості в сумі 1120,27 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт господарської діяльності 29.08.2012 року Великоолександрівським відділенням Бериславської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби.
У 2012 році відповідачем було подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, на підставі якої видано свідоцтво, але починаючи з грудня 2012 року сплату єдиного податку відповідач зупинив.
Станом на 01.05.2013 року відповідач має податкову заборгованість перед місцевим бюджетом по сплаті єдиного податку в сумі 1120,27 грн.
Представник позивача до суду надала заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, на позовних вимогах наполягала, позов просила задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований Великоолександрівською районною державною адміністрацією Херсонської області як суб'єкт підприємницької діяльності, 29.08.2012 року внесено запис про державну реєстрацію НОМЕР_2.
У 2012 році відповідачем було подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, але починаючи з грудня 2012 року сплату єдиного податку відповідач зупинив. Станом на 01.05.2013 року заборгованість по єдиному податку ФОП ОСОБА_1 становить 1120,27 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом.
Відповідно до п. 16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку врегульовані главою 1 розділу XIV ПК України.
Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку
встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати,
встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), га у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Згідно з п. 293.2 ст. 293 Податкового кодексу України фіксовані ставка єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб,підприємці», які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Звітний період передбачено статтею 294 ПК України - податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої-шостої груп є календарний квартал. Податковий (звітній) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду (п.294.2 ст.294).
Порядок сплати передбачає стаття 295 ПК України, в якій зазначено, що платники єдиного податку першої і другої сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансованого внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Відповідно до ст.. 300 ПК України, платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Заборгованість відповідача до теперішнього часу залишається несплаченою.
Доказів про сплату відповідачем податкового боргу до суду не надходило.
З наведених обставин, суд вважає позовні вимоги ДПІ у Білозерському районі Херсонської області Державної податкової служби обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158, 159, 161 - 163 КАС України, суд -
постановив :
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 1120 (тисячу сто двадцять) грн. 27 коп. на р/р 31512970700070 одержувач ГУДСКУ код 24103816 банк м. Херсон ГУДКСУ МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 8.1.5
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2013 |
Оприлюднено | 25.06.2013 |
Номер документу | 31965018 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Ковбій О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні