cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20.06.13р. Справа № 904/3568/13 За позовом Приватного підприємства "Глобус-Альфа Ко", м. Черкаси
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Молагробізнес", м. Дніпропетровськ
про стягнення 125 951,84 грн.
Суддя Золотарьова Я.С.
Представники:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'яився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до відповідача про стягнення на свою користь заборгованості в розмірі 117544,63 грн., 3% річних в розмірі 1371,82 грн., інфляційні витрати в розмірі 176,31 грн., пеню в розмірі 6859,08 грн., згідно договору поставки №186/С від 13.10.2011 року (надалі «Договір»).
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору щодо своєчасної та повної оплати поставленого товару.
05.06.2013 року від відповідача до суду надійшло клопотання, в якому він визнає позовні вимоги в повному обсязі та просить суд розглянути справу за відсутності його представника.
19.06.2013 року від позивача до суду надійшла телеграма, в якій він просить розглянути справу за відсутності його представника, за наявними матеріалами в справі.
В судовому засіданні 20.05.2013 року оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
13.10.2011 року між Приватним підприємством "Глобус-Альфа Ко" (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Молагробізнес" укладено договір поставки №186/С.
Відповідно до п.1.1. Договору, на умовах даного договору постачальник зобов'язується передати у власність покупця продукцію, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити продукцію.
Найменування, кількість та ціна продукції, що підлягає поставці за цим Договором, відображається в накладних на продукцію, які є невід'ємною частиною даного Договору.
На виконання умов Договору позивач здійснив поставку товару, що підтверджується: видатковими накладними (а.с. 14-26), на загальну суму 1436807,00 грн.
Відповідно до п.3.4. Договору, строк оплати продукції, що поставляється за цим Договором, становить 14 банківських днів з моменту поставки партії товару.
У ч.1, 2 ст. 712 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до ч.1 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ч.1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору.
В ст. 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 530 Цивільного кодексу України встановлено що, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
За поставлений товар відповідач частково розрахувався в сумі 1260500,00 грн., що підтверджується банківськими виписками (а.с. 35-51) та актом звірки взаєморозрахунків, який підписаний сторонами (а.с. 52-53).
30.12.2012 року між Приватним підприємством "Глобус-Альфа Ко" (Новий кредитор), Товариством з обмеженою відповідальністю "Молагробізнес" (Первісний кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Черкаська регіональна продовольча компанія» (Боржник) укладено договір про відступлення права вимоги.
Відповідно до п. 1 договору про відступлення права вимоги, цей договір спрямований на регламентацію цивільних правовідносин, що виникають з приводу відступлення в порядку та на умовах, визначених цих Договором та чинним законодавством України, первісним кредитором новому кредитору права вимоги, належного первісному кредитору на підставі укладеного останнім із боржником договору на поставку продукції №19/Р від 23.02.2012 року, в межах якого новий кредитор стає кредитором боржника.
Згідно п.2 договору про відступлення права вимоги, за цим договором до нового кредитора переходить право вимагати (замість первісного кредитора) від боржника належного та реального виконання наступних обов'язків: оплати грошей в сумі 58 762,37 грн., в т.ч. 20% ПДВ в сумі 9 793,73 грн. Борг може бути сплачений шляхом переказу грошей на поточний рахунок нового кредитора або будь-яким іншим шляхом не забороненим чинним законодавством.
На виконання умов п. договору про відступлення права вимоги Товариство з обмеженою відповідальністю «Черкаська регіональна продовольча компанія» перерахувало на користь позивача грошові кошти в розмірі 58 762,37 грн., що підтверджується банківською випискою (а.с.56).
Таким чином, заборгованість відповідача за Договором складає 117 544,63 грн.
Отже, факт не виконання відповідачем зобов'язань щодо повної оплати поставленого товару, матеріалами справи встановлено .
Відповідач визнав позовні вимоги позивача у повному обсязі.
Відповідно до ч.5 ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком (ч. 1 ст. 546 Цивільного кодексу України).
Згідно ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Якщо за порушення зобов'язання встановлено неустойку, то вона підлягає стягненню у повному розмірі, незалежно від відшкодування збитків (ч. 1 ст. 624 Цивільного кодексу України).
В п.4.3. Договору встановлено, що за прострочення в оплаті продукції покупець виплачує постачальникові за вимогою останнього пеню в розмірі 0,1% (не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.
За несвоєчасну оплату поставленого товару позивач, на підставі п.4.3. Договору, нарахував відповідачу пеню в розмірі 6859,08 грн., яка підлягає стягненню з відповідача.
Згідно ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивачем нараховано інфляційні витрати в розмірі 176,31 грн. та 3% річних в розмірі 1371,82 грн., які підлягають стягненню з відповідача.
З огляду на викладене та з урахуванням встановлених обставин справи, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по справі покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 22, 33, 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Молагробізнес" (52071, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, с. Дослідне, вул. Яснополянська, б.4, код ЄДРПОУ 32495188) на користь Приватного підприємства "Глобус-Альфа Ко" (18008, м. Черкаси, вул. Автомобілістів, б.6, код ЄДРПОУ 37106062) заборгованість в розмірі 117 544,63 грн., 3% річних в розмірі 1371,82 грн., інфляційні витрати в розмірі 176,31 грн., пеню в розмірі 6859,08 грн., витрати по сплаті судового збору в розмірі 2519,04 грн., про що видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 21.06.2013 року
Суддя Я.С. Золотарьова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2013 |
Оприлюднено | 25.06.2013 |
Номер документу | 31974817 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні