Справа № 544/632/13-ц
пров. №2/1544/271/2013
РІШЕННЯ
іменем України
14 травня 2013 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області
у складі головуючого - судді Сайко О.О.,
за участі секретаря - Несена О.І.
позивача - ОСОБА_1, третьої особи ОСОБА_2(фізичних осіб),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду на вул. Леніна, 41 справу за позовом ОСОБА_1 до Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про визнання права власності,
у с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 у квітні 2013 року звернувся з позовом до Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про визнання права власності.
Позовні вимоги позивач ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_4. Внаслідок її смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2, 8900 га, що розташована на території Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області.
ОСОБА_4 вказану земельну ділянку на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом успадкувала після смерті свого чоловіка, ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, отримала державний акт на право власності на вказану земельну ділянку, виданий Пирятинською районною державною адміністрацією, з відміткою нотаріуса. Проте, за життя мати позивача не зареєструвала своє право власності на вказану земельну ділянку в установленому законом порядку.
ОСОБА_1 звернувся із заявою до нотаріальної контори про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, однак йому було відмовлено у зв'язку з відсутністю реєстрації правовстановлюючих документів на земельну ділянку. Оскільки за життя його мати ОСОБА_4 своєчасно не зареєструвала право власності на вказане нерухоме майно, іншим шляхом, ніж в судовому порядку визнати за собою право власності за ОСОБА_1 не може.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав, вказуючи на те, що він не має можливості нотаріально оформити своє право власності, оскільки за життя його мати ОСОБА_4 не зареєструвала своє право власності у порядку спадкування на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2, 8900 га (кадастровий номер 5323882600-00-032-0004), що розташована на території Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області.
Представник відповідача Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області у судове засідання не з'явився, відповідач направив до суду листа, у якому позов ОСОБА_1 до Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про визнання права власності визнав, просить справу слухати у його відсутність.
Третя особа ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позову ОСОБА_1 до Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області про визнання права власності.
Суд уважає, що справа може бути розглянута у відсутність представника відповідача, оскільки його особисті пояснення у судовому засіданні не обов'язкові.
Судом встановлено:
ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_4 (а.с.6), мати ОСОБА_1 (а.с.5).
Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2, 8900 га, що розташована на території Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області (кадастровий номер 5323882600-00-032-0004), вартістю 83 745, 45 грн., яка належала їй на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 03.08.2010 року (а.с.8).
ОСОБА_1 є спадкоємцем 1-ї черги за законом майна померлої ОСОБА_4 Інший спадкоємець - її син ОСОБА_2, у встановлений законом строк не звернувся із заявою про прийняття спадщини після смерті матері.
Після смерті матері позивач звернувся до Пирятинської державної нотаріальної контори Полтавської області, проте йому було відмовлено, оскільки за життя його мати ОСОБА_4 своєчасно не зареєструвала право власності на земельну ділянку у відповідних органах (а.с.11).
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову при умові, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Згідно ст.392 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що оскільки позивач єдиний спадкоємець, який прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_4, а спадкове майно у встановленому законом порядку не зареєстроване, інакше як у судовому порядку визнати право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку в с. Дейманівка Пирятинського району Полтавської області, неможливо, визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.10, ч.4 ст. 174,ст.ст. 212,215 ЦПК України, на підставі ст. 392 ЦК України, п.3 ч.1 ст. 81 ЗК України суд,-
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, народження ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, зареєстрованого в с. Дейманівка Пирятинського району полтавської області та мешканця АДРЕСА_1, право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2, 8900 га (кадастровий номер 5323882600-00-032-0004), що розташована на території Дейманівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області, вартістю 83 745, 45 грн., яка належала ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 03.08.2010 року.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набуває законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий - О.О.Сайко
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2013 |
Оприлюднено | 04.10.2013 |
Номер документу | 31982812 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Сайко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні