cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, пр. Шевченка 29.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"18" червня 2013 р. Справа № 5017/3502/2012
За заявою: Публічного акціонерного товариства (далі - ПАТ) „Райффайзен Банк Аваль" в особі Одеської обласної дирекції АТ „Райффайзен Банк Аваль",м. Одеса;
до боржника: Підприємства торгово -промислової фірми (далі - ПТПФ) „Джулета", Одеська область, Комінтернівський район, с. Сичавка;
про визнання боржника - банкрутом.
Господарський суд Одеської області у складі:
судді - ЗЕЛЕНОВА Г.М.;
секретаря судового засідання - Шаргородського Д.В.
за участю представників сторін:
від кредитора: Сузанська Л.М. -представник ПАТ „Піреус Банк МКБ" на підставі довіреності від 02.01.2013 р. за № 423/юр;
від боржника: не з'явився незважаючи на те, що був повідомлений належним чином;
розпорядника майна - арбітражний керуючий - Бєлов О.Д. на підставі ліцензії серії АВ № 499222 від 19.02.2010 р.
СУТЬ СПОРУ: 30.11.2012 р. ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" в особі Одеської обласної дирекції АТ „Райффайзен Банк Аваль" звернувся до господарського суду із заявою про порушення провадження справи про банкрутство ПТПФ „Джулета" за загальною процедурою банкрутства, відповідно до вимог ст.ст. 6,7,11 Закону України "Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі по тексту Закон (№2343-ХІІ), оскільки останній не спроможній виконати свої грошові зобов'язання за кредитним договором на суму 2682167 грн. 94 коп. та виконавчого провадження, протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 04.12.2012 р. порушено провадження у справі № 5017/3502/2012 про банкрутство Підприємства торгово -промислової фірми „Джулета" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою підготовчого засідання господарського суду від 15.01.2013р. визнано ПАТ „Райффайзен банк Аваль" в особі Одеської обласної дирекції АТ „Райффайзен банк Аваль" кредитором до боржника на суму 2687532 грн. 94 коп. та призначено розпорядником майна ПТПФ „Джулета" арбітражного керуючого Бєлова О.Д., ліцензія серії АВ № 499222 від 19.02.2010 р.
На підставі ухвали підготовчого засідання господарського суду Одеської області від 15.01.2013 р. ПАТ „Райффайзен банк Аваль" в особі Одеської обласної дирекції АТ „Райффайзен банк Аваль" було подане до офіційного друкованого органу оголошення про порушення провадження по справі про банкрутство ПТПФ „Джулета", яке опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" від 30.01.2013 р. № 19 (4905).
У тридцятиденний термін із дня публікації оголошення про порушення провадження по справі про банкрутство ПТПФ „Джулета" до господарського суду Одеської області надійшла заява про визнання кредитором до боржника від ПАТ „УкрСиббанк" із грошовими вимогами на суму 1840 115 грн. 70 коп.
Ухвалою попереднього засідання господарського суду від 02.04.2013 р. затверджено поданий розпорядником майна боржника реєстр визнаних судом грошових вимог конкурсних кредиторів до ПТПФ „Джулета" на загальну суму 4527648 грн. 64 коп.
28.05.2013 р. до господарського суду Одеської області надійшло клопотання (вх. № 16438/13) розпорядника майна ПТПФ „Джулета" з доданим протоколом зборів комітету кредиторів ПТПФ „Джулета" від 16.04.2013 р., згідно з якими комітетом кредиторів боржника було прийнято рішення про подання до господарського суду клопотання про визнання ПТПФ „Джулета" банкрутом, відкриття відносно нього ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором - арбітражного керуючого Бєлова О.Д. та затвердження оплати послуг арбітражного керуючого Бєлова О.Д. з 15.01.2013 р. у розмірі двох мінімальних заробітних плат в місяць за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута.
Заперечення від керівника боржника, представника кредитора щодо визнання ПТПФ „Джулета" банкрутом, відкриття відносно нього ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором товариства - арбітражного керуючого Бєлова О.Д. та затвердження оплати послуг арбітражного керуючого Бєлова О.Д. до господарського суду не надходило.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали справи, заслухавши доводи розпорядника майна та представника кредитора, господарський суд встановив наступне:
Відповідно до п. 2 ухвали попереднього засідання господарського суду від 02.04.2013 р. розпоряднику майна ПТПФ „Джулета" було доручено протягом десяти днів після винесення ухвали попереднього засідання повідомити кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів, та організувати їх проведення відповідно до вимог статті 16 Закону (№2343-ХІІ).
16.04.2013 р. відбулися загальні збори кредиторів ПТПФ „Джулета" на яких був обраний комітет кредиторів боржника у складі: ПАТ „Райффайзен банк Аваль" в особі Одеської обласної дирекції АТ „Райффайзен банк Аваль" та ПАТ „УкрСиббанк". Головою комітету кредиторів ПТПФ „Джулета" обрано представника ПАТ „УкрСиббанк" - Жукова Т.В. (протокол загальних зборів кредиторів ПТПФ „Джулета" від 16.04.2013 р.).
16.04.2013 р. відбулися збори комітету кредиторів ПТПФ „Джулета", на яких було прийнято рішення про звернення до господарського суду Одеської області з клопотанням про винесення постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором ПТПФ „Джулета" - арбітражного керуючого Бєлова Олександра Дмитровича та затвердження оплати послуг арбітражного керуючого Бєлова О.Д. з 15.01.2013 р. у розмірі двох мінімальних заробітних плат в місяць за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута (протокол зборів комітету кредиторів від 16.04.2013 р.).
Статтею 16 Закону (№2343-ХІІ), встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого. Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредиторів.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону (№2343-ХІІ) ліквідація -припинення діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
За приписами абз. 4 ст. 1 Закону (№2343-ХІІ) суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Згідно зі ст. 4 Закону (№2343-ХІІ) до боржника застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута. Законом (№2343-ХІІ) передбачено певні стадії процедури банкрутства, встановлено строк та умови їх проведення.
Процедура ліквідації застосовується у випадках, якщо після виявлення кредиторів, затвердження реєстру вимог кредиторів та створення комітету кредиторів, до суду не надійшло пропозицій щодо санації боржника або укладення мирової угоди. Такої правої позиції дотримується Верховний суд України в своїй постанові від 13.12.2005 року у справі № 6/216-8/115.
Відповідно до положень ст.3-1 Закону (№2343-ХІІ), одна і та ж особа може виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону.
Відповідно до ст. 3-1 Законом (№2343-ХІІ) інших заяв від арбітражних керуючих на участь у справі № 5017/3502/2012 про банкрутство ПТПФ „Джулета" до господарського суду не надходило.
Враховуючи рішення комітету кредитора щодо визнання боржника банкрутом, відкриття відносно нього ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника - арбітражного керуючого Бєлова О.Д., а також те, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані господарським судом вимоги кредитора не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, господарський суд вважає визнати ПТПФ „Джулета" банкрутом, відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута - арбітражного керуючого Бєлова О.Д.
Відповідно до ст. 3-1 Закону (№2343-ХІІ) надання послуг професійного (ліцензованого) арбітражного керуючого відбувається на платній основі.
Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.
Згідно з п.12 ст.3-1 Закону (№2343-ХІІ), оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.
У п. 14 ст. 3-1 Закону (№2343-ХІІ) встановлено, що оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачуються в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
Враховуюче вищевикладене, господарський суд вважає за необхідне затвердити оплату послуг арбітражного керуючого Бєлова О.Д., прийнятого рішенням зборів комітету кредиторів ПТПФ „Джулета" (протокол зборів комітету кредиторів ПТПФ „Джулета" від 16.04.2013 р.), а саме: за кожен місяць виконання повноважень арбітражного керуючого, починаючи з 15.01.2013 р. у розмірі двох мінімальних заробітних плат в місяць, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута.
Відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011 р. № 4212-VІ (далі Закон (№2343-ХІІ) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону (№ 4212-VІ) положення цього Закону, що регулюють продаж майна в проваджені у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.
Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Враховуючи те, що провадження у справі № 5017/3502/2012 порушено ухвалою господарського суду від 04.12.2012 р. та на момент набрання чинності Закону (№2343-ХІІ) в редакції від 22.12.2011 р. № 4212-VІ по справі № 5017/3502/2012 тривала процедура розпорядження майном боржника, тому господарський суд при розгляді справи № 5017/3502/2012 вважає за необхідне застосувати положення Закону (2343-ХІІ) в редакції від 22.12.2011 р. № 4212-VІ.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3-1, 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. (№ 2343-ХІІ), ст. 37-46, п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011 р. № 4212-VІ, ст.ст. 205, 209-210, 212-213 Господарського кодексу України, ст.ст. 68, 86 ГПК України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Визнати Підприємство торгово -промислової фірми „Джулета" (67555, Одеська область, Комінтернівський район, с. Сичавка, вул. Набережна,9А. Ідентифікаційний код 22477754).
2. Відкрити ліквідаційну процедуру Підприємства торгово -промислової фірми „Джулета" (67555, Одеська область, Комінтернівський район, с. Сичавка, вул. Набережна,9А. Ідентифікаційний код 22477754), передбачену ст. ст. 37- 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
3. Припинити процедуру розпорядження майном боржника та припинити повноваження розпорядника майна боржника.
4. Призначити ліквідатором Підприємства торгово -промислової фірми „Джулета" (67555, Одеська область, Комінтернівський район, с. Сичавка, вул. Набережна,9А. Ідентифікаційний код 22477754) - арбітражного керуючого Бєлова Олександра Дмитровича, ліцензія серії АВ № 499222 від 19.02.2010 р.
5. Ліквідатору виконувати повноваження, передбачені ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
6. Ліквідатору надати суду персональний склад членів ліквідаційної комісії для затвердження.
7. Відповідно до п.1 Прикінцевих та перехідних положень, п.3-4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, що виникли під час проведення процедур банкрутства опублікувати відомості про визнання банкрутом Підприємство торгово -промислової фірми „Джулета" (67555, Одеська область, Комінтернівський район, с. Сичавка, вул. Набережна,9А. Ідентифікаційний код 22477754) і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах у десятиденний строк із дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
В газетному оголошенні повинні обов'язково міститися реквізити, зазначені в п. 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Подати до господарського суду примірник газети з надрукованими оголошеннями .
8. Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до суду та комітету кредиторів письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури та після завершення всіх розрахунків із кредиторами подати до господарського суду Одеської області звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.
9. Зобов'язати ліквідатора на вимогу господарського суду або державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
10. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав. У банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
11. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
12. Скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
13. Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом.
14. Вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційної процедурі.
15. Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
16. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядженням його майном, а також припинити повноваження власника (власників) майна банкрута.
17. Затвердити оплату послуг арбітражного керуючого Бєлова О.Д. за кожен місяць виконання повноважень арбітражного керуючого, починаючи з 15.01.2013 р. у розмірі двох мінімальних заробітних плат в місяць за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута.
18. Копію постанови надіслати: кредиторам, боржнику, ліквідатору Бєлову О.Д., Державному реєстратору Комінтернівської райдержадміністрації Одеської області (для внесення до Єдиного державного реєстру запису про визнання Підприємство торгово - промислової фірми „Джулета" (67555, Одеська область, Комінтернівський район, с. Сичавка, вул. Набережна,9А. Ідентифікаційний код 22477754) банкрутом та призначення ліквідатором - арбітражного керуючого Бєлова Олександра Дмитровича, ліцензія серії АВ № 499222 від 19.02.2010 р.), ДПІ у Комінтернівському районі Одеської області, Першому Малиновському відділу ДВС Одеського міського управління юстиції, ВДВС Комінтернівського районного управління юстиції Одеської області (67500, Одеська область, смт. Комінтернівське, вул. Центральна,75).
Повний текст постанови виготовлено та підписано 21.06.2013 р.
Постанова набирає законної сили з дня її підписання.
Суддя Зеленов Г.М.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2013 |
Оприлюднено | 25.06.2013 |
Номер документу | 31993758 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні