21.06.2013 Справа № 756/726/13- ц
Унікальний номер 756/726/13-ц
Справа № 2/756/1297/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2013 року Оболонський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - Шумейко О.І.,
при секретарі - Острянко В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Автосиметрія» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором підряду,
в с т а н о в и в:
У січні 2013 року позивач звернувся у суд в порядку цивільного судочинства з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором підряду.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є власником автомобіля, який позивачем було відремонтовано у жовтні 2011 року, що підтверджується відповідними актами виконаних робіт. Відремонтований автомобіль було передано представнику відповідача, однак остання не здійснила оплату вартості ремонту автомобіля.
За таких обставин, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість у загальному розмірі 45593,78 гривні, вирішити питання про розподіл судових витрат.
Представники позивача у судовому засіданні підтримали позов, просили суд його задовольнити у повному обсязі. Вказали, що у жовтні 2011 року автомобіль, який знаходиться у власності відповідача, поступив на СТО після дорожньо-транспортної пригоди, перелік робіт, необхідних до виконання, був погоджений зі страховою компанією та довіреною особою відповідача ОСОБА_2, однак після виконання ремонтних робіт грошові кошти від страхової компанії на користь позивача не надійшли. До моменту звернення до суду представники позивача намагалися вирішити це питання мирним шляхом, проте грошові кошти від відповідача на адресу позивача так і не надійшли.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позову. Зазначив, що безпосередньо відповідач не укладала з ТОВ «Автосиметрія» договору підряду на виконання ремонтних робіт, акти виконаних робіт не підписувалися відповідачем, довіреностей на представництво її інтересів відповідач також не видавала. За таких підстав, представник відповідача вказав, що позовні вимоги ТОВ «Автосиметрія» є безпідставними. У судове засіданні 20 червня 2013 року відповідач явку свого представника не забезпечила, повідомлена належним чином про дату та місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив таке.
Станом на час розгляду справи на праві власності у ОСОБА_1 перебуває автомобіль CHRYSLER PT CRUISER, державний номерний знак НОМЕР_1, що підтверджується довідкою, виданою УДАІ в м. Києві від 05 квітня 2013 року.
У період з 05 жовтня 2011 року по 19 жовтня 2011 року ТОВ «Автосиметрія» виконані роботи з ремонту автомобіля CHRYSLER PT CRUISER, д.н.з. НОМЕР_1, на загальну суму 45593,78 грн. На підтвердження вказаного позивачем до матеріалів справи долучені акти виконаних робіт від 19 жовтня 2011 року № АС-0000554 на суму 31499,45 грн., № АС-0000555 на суму 5241,84 гривень, № АС-0000556 на суму 8852,49 грн.
Після виконання ремонтних робіт та заміни запасних частин вказаний автомобіль повернуто власнику. Оплата вартості ремонтних робіт проведена не була.
У відповідності до положень ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
За правилами ст. 854 ЦК України якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
Правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. (ст. 205 ЦК України )
Згідно зі ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв'язку.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем за результатом виконаних ремонтних робіт складені акти виконаних робіт. При цьому, в якості замовника, платника та власника вказано відповідача шляхом зазначення її прізвища, ім'я, по батькові та адреси проживання, яка, у свою чергу, збігається з даними відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в м. Києві. Крім того, в актах зазначені модель автомобіля, державний номерний знак та номер кузову, які повністю відповідають інформації, отриманої на запит суду від УДАІ в м. Києві.
Також в графі, де вказані дані відповідача, міститься телефон особи на ім'я ОСОБА_2, який відповідно до пояснень директора ТОВ «Автосиметрія» привозив автомобіль на станцію технічного обслуговування з метою виконання відновлювального ремонту та погоджував перелік ремонтних робіт від імені власника.
Відповідно до ст. 212 ЦК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням докази зібрані у справі, приймаючи до уваги, що в матеріалах справи відсутні докази щодо викрадення, угону автомобіля третіми особами, вказаний автомобіль станом на час розгляду справи перебуває у власності відповідача, суд доходить висновку, що між позивачем та відповідачем виникли договірні правовідносини, які регулюються главою 61 «Підряд» Цивільного кодексу України. При цьому, правочин вчинений між сторонами у письмовій формі шляхом двостороннього підписання актів виконаних робіт.
Виходячи з того, що акти виконаних робіт підписані довіреною особою відповідача без зауважень з приводу якості виконаних ремонтних робіт, суд доходить висновку, що сума заборгованості за актами виконаних робіт підлягає стягненню у повному обсязі.
Посилання представника відповідача на те, що відповідачем не підписувалися акти, вона як власник не погоджувала перелік ремонтних робіт та між сторонами не виникли підрядні договірні відносини не знайшло свого підтвердження матеріалами справи, оскільки відповідачем до заперечень не долучено жодного доказу на спростування вимог позивача, а тому суд розцінює таку позицію відповідача як спосіб уникнення обов'язку сплатити вартість виконаних робіт з ремонту автомобіля, який після ремонту повернуто власнику.
Враховуючи вищенаведене, суд вирішує задовольнити позов, стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за актами виконаних робіт від 19 жовтня 2011 року № № АС-0000554, АС-0000555, АС-0000556 у загальній сумі 45593,78 гривні.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України суд присуджує до стягнення з відповідача на користь позивача судовий збір у сумі 455,94 гривень.
Керуючись ст.ст. 4, 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Автосиметрія» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором підряду - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Автосиметрія», код ЄДРПОУ 36273407, заборгованість за актами виконаних робіт від 19 жовтня 2011 року № № АС-0000554,
АС-0000555, АС-0000556 у сумі 45593 (сорок п'ять тисяч п'ятсот дев'яносто три) гривні 78 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Автосиметрія», код ЄДРПОУ 36273407, судовий збір у розмірі 455 (чотириста п'ятдесят п'ять) гривень 94 копійки.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду міста Києва через Оболонський районний суд міста Києва шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя дпис/ О.І. Шумейко
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2013 |
Оприлюднено | 25.06.2013 |
Номер документу | 32007070 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Шумейко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні