cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20 червня 2013 р. Справа № 902/699/13
Провадження № 16/902/50/13
Господарський суд Вінницької області у складі судді Нешик О.С., при секретарі судового засідання Снігур О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Алекс Комерц Груп", м.Бар Вінницької області
до Галайковецької сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області
про стягнення 164651,76 грн. заборгованості згідно договору підряду
За участю представників сторін :
позивача - Бондарєв О.М. (довіреність б/н від 22.03.2013);
відповідача - не з'явився
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Алекс Комерц Груп" звернулось до господарського суду Вінницької області з позовом про стягнення з Галайковецької сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області заборгованості за виконані підрядні роботи згідно договору підряду від 16 грудня 2009 року в сумі 164651,76 грн.
Ухвалою господарського суду Вінницької області від 18 травня 2013 року за вказаним позовом порушено провадження у справі №902/699/13, судове засідання призначено на 20 червня 2013 року.
12.06.2013 через канцелярію суду позивачем на вимогу ухвали суду від 18.05.2013 подано супровідним листом №32 від 12 червня 2013 року (вх. канц. №08-46/7379/13), крім інших документів, обопільно підписаний та скріплений печатками сторін акт звірки взаєморозрахунків станом на 01 червня 2013 року на суму 164651,76 грн.
В судовому засіданні 20 червня 2013 року представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити з підстав, заявлених у позові.
Представник відповідача в судове засідання 20 червня 2013 року не з'явився, причини неявки суду не повідомив, хоча про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується наявними у справі матеріалами, зокрема підписом уповноваженої особи від 25.05.2013 на повідомленні про вручення поштового відправлення №23423 0000180 2.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи і забезпечення явки останнього в судове засідання для реалізації ним права на судовий захист своїх прав та інтересів.
Суд зауважує, що відповідачем не подано жодного клопотання, заяви, телеграми, в тому рахунку і щодо перенесення розгляду справи, її відкладення чи неможливості забезпечити участь в судовому засіданні свого представника.
Проте, відповідач своїм правом на участь у засіданні суду та наданні письмових або усних пояснень не скористався, а тому, беручи до уваги приписи ч.1 ст.69 ГПК України щодо строків вирішення спору та той факт, що неявка в засідання суду позивача або його представника, належним чином та відповідно до законодавства повідомленого про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними у ній матеріалами, відповідно до приписів ст.75 Господарського процесуального кодексу України.
За відсутності відповідного клопотання справа розглядається без фіксації судового процесу технічними засобами.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
16 грудня 2009 року між ТОВ "Облсільгаз" (підрядник) та Галайковецькою сільською радою Мурованокуриловецького району Вінницької області (замовник) був укладений договір підряду.
Відповідно до п.1.1. договору підрядник зобов'язався здійснити роботи підготовчого циклу (розбирання конструкцій) сільського клубу, що знаходиться в с.Галайківці Мурованокуриловецького району Вінницької області по вул.Леніна, 4, та реконструкції підземної частини об'єкта згідно проектно-кошторисної документації, а замовник - оплатити ці роботи.
Договірна ціна робіт, що доручається для виконання підряднику, визначена по кошторису, затвердженому замовником, складає 214 тис. 604 грн. (п.2.1. договору).
Відповідно до п.5.1. договору оплата фактично виконаних підрядником робіт здійснюється замовником після підписання актів приймання-здачі виконаних робіт по формі КБ-2В та форми КБ-3В у тижневий термін.
Розрахунки з підрядником замовник проводить шляхом переказу коштів на розрахунковий рахунок підрядника (п.5.2. договору).
Факт виконання ТОВ "Облсільгаз" робіт відповідно до договору стверджується Актом приймання виконаних будівельних робіт за квітень 2010 року (форма КБ-2В) та довідкою про вартість виконаних будівельних робіт від 21 травня 2010 року (форма КБ-3В).
Відповідач повинен був провести розрахунки в термін до 28 травня 2010 року, однак своїх зобов'язань по оплаті виконаних робіт не виконав.
16 липня 2012 року ТОВ "Облсільгаз" уклало з товариством з обмеженою відповідальністю "Алекс Комерц Груп" договір про заміну кредитора (відступлення права вимоги), згідно якого позивач отримав право замість первісного кредитора - ТОВ "Облсільгаз" вимагати від відповідача оплати виконаних за договором підряду від 16 грудня 2009 року робіт в сумі 164651,76 грн (а.с.22).
Листом від 22 квітня 2013 року позивач повідомив відповідача про набуття права вимоги за договором підряду та вказав реквізити, за якими необхідно перерахувати кошти (а.с.23).
В зв'язку з тим, що відповідач не розрахувався за виконані підрядні роботи, позивач звернувся з даним позовом до суду.
З врахуванням встановлених обставин суд дійшов наступних висновків.
Стаття 11 Цивільного кодексу України вказує, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки, й серед підстав виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, передбачає договори та інші правочини.
Як зазначено в ст.174 Господарського кодексу України, господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідносини, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Таке ж положення містить і ст.173 Господарського кодексу України, в якій зазначено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ч.1 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Між сторонами виникли правовідносини, регулювання яких здійснюється Главою 61 ЦК України (Підряд).
Відповідно до ст.837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Згідно зі ст.854 ЦК України якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України, ч.7 ст.193 Господарського кодексу України).
Згідно зі ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст.628 Цивільного кодексу України). Відповідно до ст. 629 цього Кодексу договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч.1 ст.530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст.527 Цивільного кодексу України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Кожна зі сторін у зобов'язанні має право вимагати доказів того, що обов'язок виконується належним боржником або виконання приймається належним кредитором чи уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків непред'явлення такої вимоги.
Згідно ч.1 ст.625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Як визначає ст.32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
Виходячи з викладеного, враховуючи доведеність боргу наявними у справі доказами, суд вважає вимогу позивача про стягнення боргу в розмірі 164651,76 грн правомірною та обґрунтованою, з огляду на що задовольняє її в повному обсязі.
Судові витрати підлягають віднесенню на відповідача відповідно до приписів ст.49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 4-3, 4-5, 22, 32, 33, 34, 36, 43, 44, 49, 82, 84, 85, 87, 115, 116 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Галайковецької сільської ради Мурованокуриловецького району Вінницької області (23423, Вінницька область, Мурованокуриловецький район, с.Галайківці, вул.Леніна, 14; код ЄДРПОУ 04326922) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Алекс Комерц Груп" (23000, Вінницька область, Барський район, м.Бар, вул.М.Кривоноса, 64; код ЄДРПОУ 02127621) 164651,76 грн основного боргу та 3293,04 грн на відшкодування витрат зі сплати судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
4. Копію рішення направити сторонам рекомендованими листами з повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Повне рішення складено 25 червня 2013 р.
Суддя Нешик О.С.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу - ТОВ "Алекс Комерц Груп" (23000, Вінницька обл., Барський район, м.Бар, вул.Кривоноса, 64);
3 - відповідачу - Галайковецькій сільській раді (23423, Вінницька обл., Мурованокуриловецький район, с.Галайківці, вул.Леніна, 14)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2013 |
Оприлюднено | 26.06.2013 |
Номер документу | 32024428 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Нешик О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні