Постанова
від 21.06.2013 по справі 807/2084/13-а
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 червня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2084/13-а Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дору Ю.Ю.

при секретарі: Сабадаш В.І.,

за участю:

позивача: Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області , - представник не з'явився,

відповідача: Фермерського господарства "Ванеса" , - представник не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Фермерського господарства "Ванеса" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 21 червня 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 25 червня 2013 року.

Державна податкова інспекція у Рахівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фермерського господарства "Ванеса" про стягнення податкового боргу за рахунок коштів платника податків у розмірі 4780,90 грн.

21 червня 2013 року представник позивача подав суду заяву про розгляд справи без його участі за наявними матеріалами (а.с.42). У своїй заяві позов підтримав у повному обсязі з мотивів викладених у позовній заяві. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується податковий борг по орендній платі за землю, на підставі самостійно поданих декларацій від 03.02.2012 року №398 у розмірі 1504,36 грн., від 18.03.2013 року №1300003568 у розмірі 2256,54 грн. та 1020,00 грн. штрафних санкцій за порушення термінів подання податкової звітності, що загалом складає 4780,90 грн. податкового боргу, який на момент розгляду справи відповідачем не сплачений, у зв'язку з чим просить позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся належним чином про дату час та місце судового засідання, про що в матеріалах справи міститься поштове повідомлення про вручення судової повістки(а.с.41), а відтак, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі представника відповідача за наявними у матеріалах справи доказами.

Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Фермерське господарство "Ванеса" зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності від 27.01.2006 року за адресою: 90615, Закарпатська область, Рахівський район, с. Великий Бичків, вул. Селянська, 24/А, код ЄДРПОУ 33774302.(а.с.18)

Відповідно до вимог ст..15 Податкового Кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до вимог ст..16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Статтею 54 ПК України передбачено що. платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або в уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Податковим кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою. Згідно п 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків. Відповідно до п. 57.1. ст.. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.286.2. ст.. 286.2 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. Згідно ст..286.3 ПКУ платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Відповідач подав податкову декларацію №398 від 03.02.2012 року з плати за землю, де самостійно задекларував до сплати 752, 18 грн. з терміном сплати до 30.12.2012 року; 752, 18 грн. з терміном сплати до 30.01.2013 року. (а.с.22-23)

18.03.2013 року відповідач подав податкову декларацію №1300003568 з плати за землю, де самостійно задекларував до сплати 752, 18 грн. з терміном сплати до 02.03.2013 року; 752, 18 грн. з терміном сплати до 30.03.2013 року, 752, 18 грн. з терміном сплати до 30.04.2013 року. (а.с.20-21)

12.03.2013 року Державною податковою інспекцією у Рахівському районі Закарпатської області було проведено камеральну перевірку своєчасності подання декларації по орендній платі, якою встановлено порушення термінів подання податкової звітності Фермерського господарства "Ванеса" про що складено акт перевірки №00047/1503 від 12.03.2013 року.(а.с.28-29) За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення від 20.03.2013 року про застосування штрафних санкцій на суму 1020,00 грн.(а.с.27)

Відповідно до пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.59.1 ст.59 Податкового кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. П.59.4 цієї ж статті встановлено, що податкова вимога надсилається платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Враховуючи вищевикладене, відповідачу було вручено податкову вимогу № 62 від 02.08.2012 року (а.с.19).

На момент розгляду справи, самостійно визначеного грошового зобов'язання платником та застосованих штрафних санкцій податковий борг Фермерського господарства "Ванеса" по орендній платі складає 4780,90 грн.(а.с.6-17)

Відповідно до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Даний податковий борг є самостійно узгодженим відповідачем, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Фермерського господарства "Ванеса" про стягнення податкового боргу, - задовольнити повністю.

2.Стягнути кошти з Фермерського господарства "Ванеса" (вул. Селянська, 24/а,с. Великий Бичків, Рахівський район, Закарпатська область, 90615, код - 33774302) на погашення податкового боргу в сумі 4780,90 грн ( чотири тисячі сімсот вісімдесят гривень 90 копійок )

3. Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідача не стягуються.

4. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Дору Ю.Ю.

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.06.2013
Оприлюднено27.06.2013
Номер документу32028264
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/2084/13-а

Ухвала від 07.06.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

Постанова від 21.06.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

Ухвала від 07.06.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні