Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2013 р. Справа №805/6852/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12:55
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., при секретарі судового засідання Перовій В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Центрально-Міського району м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області до Публічного акціонерного товариства «Еластомір» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2, у розмірі 2 246,22 гривень
за участю:
прокурора - не з'явився
від позивача - Рубан О.А. - за довіреністю
від відповідача - Абрамян В.В. - за довіреністю
Прокурор Центрально-Міського району м. Горлівки Донецької області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області до Публічного акціонерного товариства "Еластомір" про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2, у розмірі 2 246,22 гривень.
Прокурор у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності прокурор суду не надав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності прокурора на підставі наявних у справі доказів.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечував, просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, що з'явились, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Прокурора Центрально-Міського району м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області мотивовані тим, що відповідач повинен був відшкодувати до 25-го числа щомісяця місячну суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, по працівниках підприємства, яким призначено пенсію. Станом на теперішній час відповідач має заборгованість з покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за вказаний період, яка підтверджується відповідними документами. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача надав письмові заперечення проти позовних вимог в яких вказав, що на час розгляду справи сума заборгованості погашена відповідачем у повному обсязі. Просив відмовити у задоволенні позову.
Судом встановлено, що згідно з пунктом 2 статті 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.
Відповідно до приписів частини другої статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою представництва інтересів громадянина або держави в адміністративному суді прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом (поданням), бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження в якій відкрито за адміністративним позовом інших осіб на будь-якій стадії її розгляду, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення Верховним Судом України, про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами для представництва інтересів громадянина або держави. При цьому прокурор повинен надати адміністративному суду докази, які підтверджують неможливість громадянина самостійно здійснювати представництво своїх інтересів.
Прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.
Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України. Таким чином, держава реалізує свою політику загальнообов'язкового державного пенсійного страхування через названий Фонд. Тому прокурор вправі подати позов в інтересах держави в особі відповідного органу будь-якого з Фондів, за наявності в органу, що зазначається позивачем, статусу юридичної особи.
У межах даних правовідносин прокурор Центрально-Міського району м. Горлівки Донецької області представляє інтереси держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області, яке, в свою чергу, є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який здійснює повноваження, покладені на нього статтею 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011 (далі - Положення) з наступними змінами та доповненнями.
Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі - Інструкція).
Відповідач - Публічне акціонерне товариство «Еластомір» зареєстровано Виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області в якості юридичної особи 14.09.1993, включене до ЄДРПОУ за номером 04863904, що підтверджується довідкою управління статистики у м. Горлівці від 23.04.2012 (бланк серії АБ № 454161), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (бланк серії АБ № 195799) (а.с. 24, 42). Підприємство здійснює свою діяльність на підставі статуту, затвердженого у новій редакції Протоколом Загальних зборів учасників від 16.04.2012 № 1 (а.с. 43 - 63).
Пунктом 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють, зокрема, на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Коло осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, визначено статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Зокрема, відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Згідно абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Судом встановлено, що у Публічному акціонерному товаристві «Еластомір» працювали особи, зайняті повний робочий день на роботах, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», та якій призначено пенсію на пільгових умовах за списком № 2.
Відповідно до абзацу 3 пункту 1 статті 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону встановлюються ставки збору в розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Відповідно до пункту 6.1 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах:
- для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до пункту 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з пунктом 6.8. Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на адресу Публічного акціонерного товариства «Еластомір» відповідно до наведених вище вимог направлялись відповідні розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період з лютого по квітень 2013 року (а.с. 9, 11, 12).
Правомірність призначення та виплати пільгової пенсії підтверджується наявними у матеріалах справи протоколом про призначення пенсії, довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії (а.с. 32 - 33).
Як вбачається з особової картки відповідача, станом на 30.04.2013 у ПАТ «Еластомір» наявна недоїмка по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 2 246,22 гривень (а.с. 6).
Разом з тим, у судовому засіданні представником відповідача надано платіжне доручення від 21.05.2013 № 278, яким Управлінню Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області в рахунок погашення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за лютий - квітень 2013 року перераховано 2 246,22 гривень (а.с. 41).
Отже, на час розгляду справи відповідачем у повному обсязі погашена сума заборгованість у розмірі 2 246,22 гривень, тобто предмет спору у даній справі відсутній.
З огляду на викладене, позовні вимоги Прокурора Центрально-Міського району м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області до Публічного акціонерного товариства "Еластомір" про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2, у розмірі 2 246,22 гривень не підлягають задоволенню.
Таким чином, суд відмовляє у задоволенні позову у повному обсязі.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», статтями 1, 4, 7 Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року за №384/2011, статтями 2.1, 2.1.1, 6.4, 6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, статтями 17 - 20, 33, 51, 69 - 72, 86, 94, 128, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Прокурора Центрально-Міського району м. Горлівки Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області до Публічного акціонерного товариства «Еластомір» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за Списком № 2, у розмірі 2 246,22 гривень - відмовити.
Постанову прийнято у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 20 червня 2013 року.
Повний текст постанови виготовлено 21 червня 2013 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Толстолуцька М.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2013 |
Оприлюднено | 26.06.2013 |
Номер документу | 32032173 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Толстолуцька М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні