Справа № 349/915/13-ц
Провадження № 2/349/287/13
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2013 року м. Рогатин
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючого - судді Могили Р.Г.
з участю секретаря Матасової Н.М.
представника позивача Кліда В.І.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Рогатині цивільну справу за позовною заявою публічного акціонерного товариства «Прикарпаттяобленерго» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за необліковану електричну енергію ,
в с т а н о в и в:
ПАТ «Прикарпаттяобленерго» в особі структурного підрозділу філії «Рогатинський РЕМ» звернулося до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за необліковану електричну енергію в сумі 4 699,13 гривень.
В попередньому судовому засіданні представник позивача позовну вимогу підтримав в повному обсязі та пояснив, що 02 березня 2010 року між Рогатинським РЕМ та ОСОБА_2 було укладено договір про користування електричною енергією. Згідно даного договору Рогатинський РЕМ зобов'язувався надійно постачати ОСОБА_2 електричну енергію у необхідних йому обсягах, з гарантованим рівнем надійності, безпеки та якості, а ОСОБА_2 зобов'язувався оплачувати одержану електричну енергію за обумовленими тарифами у терміни, передбачені договором. 14 грудня 2012 року працівниками Рогатинського РЕМ філії ПАТ «Прикарпаттяобленерго» в господарстві ОСОБА_2 яке знаходиться в с. Помонята Рогатиського району Івано-Франківської області було проведено перевірку електроустановок і виявлено порушення правил користування електроенергією, а саме - самовільне необлікове підключення струмоприймачів до власної електромережі з ввідного кабеля на горищі, внаслідок чого електрична енергія не обліковувалася. На підставі складеного акту по даному порушенню комісією було визначено матеріальні збитки на загальну суму 4 699,13 грн. Дані збитки відповідач добровільно не відшкодував. Просив позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні позов визнавав повністю та пояснив, що використовував електричну енергію поза розрахунковими засобами обліку.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову у попередньому судовому засіданні, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Як вбачається із акту про порушення Правил користування електричною енергією №076290/6 від 14 грудня 2012 року, який був складений представниками ПАТ «Прикарпаттяобленерго» в присутності споживача ОСОБА_2, в його господарстві в с. Помонята Рогатинського району Івано-Франківської області було виявлено самовільне необлікове підключення струмоприймачів до електромережі, що не є власністю енергопостачальника. Необлікове підключеня виконано з ввідного кабеля на горищі.
Зауважень до акту у споживача не було, акт підписав.
Відповідно до протоколу засідання комісії філії Рогатинського РЕМ ПАТ «Прикарпаттяобленерго» від 11 лютого 2013 №2 по розгляду Акта про порушення Правил користування електроенергією для населення проведено нарахування в сумі 4 699,13 грн.
Відповідно до вимог ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" та п. 48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року N 1357, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку, пошкодження приладів обліку.
Пункт 4 Порядку визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2006 року N 122, встановлює обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією, визначається за величиною розрахункового споживання електричної енергії протягом періоду порушення на підставі акта виявлених порушень, складеного відповідно до методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (далі - Методика).
Абзацами 4, 5 п. 53 Правил визначено, що розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої Національною комісією регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ).
Постановою НКРЕ від 4 травня 2006 року N 562, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 4 липня 2006 року за N 782/12656, затверджено Методику.
Відповідно до п.53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року №1357, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника. Акт про порушення Правил розглядається комісією з розгляду актів, що утворюється енергопостачальником і складається не менш як з трьох уповноважених представників енергопостачальника. Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів. Енергопостачальник повідомляє споживача не пізніше ніж за 20 календарних днів до дня засідання комісії про його час і дату. Рішення комісії з розгляду актів оформляється протоколом, копія якого видається споживачу. У протоколі зазначається інформація про причетність споживача до порушення цих Правил. У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються: відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії; розрахунок проведених нарахувань з посиланням на відповідні пункти цих Правил та затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 р. N 562 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією. У разі відмови споживача від сплати вартості не облікованої електричної енергії енергопостачальник звертається з позовом до суду та має право припинити постачання електричної енергії після прийняття судом рішення на користь енергопостачальника (крім випадку виявлення факту самовільного підключення).
Відповідно до п.1 ст.88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Таким чином, визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов необхідно задовольнити повністю та стягнути з ОСОБА_2 на користь ПАТ «Прикарпаттяобленерго» в особі структурного підрозділу філії «Рогатинський РЕМ» 4 699,13 грн. заборгованості за необліковану електричну енергію та судові витрати по справі 229,40 грн. судового збору.
На підставі ст.526, 626-629 ЦК України, керуючись ст.ст.10,11,60,88,174,213-215 ЦПК України суд,
в и р і ш и в :
Позовну заяву публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" задовольнити .
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1 на користь публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" в особі філії "Рогатинський РЕМ" на р/р 26032301436, МФО 336581, код 25683402 у ВАТ "Ощадбанку" відділення №6347 - 4 699,13 грн. ( чотири тисячі шістсот дев'яносто дев`ять гривень 13 копійок) заборгованості за необліковану електричну енергію, а також 229,40 грн. (двісті двадцять дев`ять гривень 40 копійок) судового збору, всього 4 928,53 грн. ( чотири тисячі дев'ятсот двадцять вісім гривень 53 копійки).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10 - денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий : Могила Р.Г.
Суд | Рогатинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2013 |
Оприлюднено | 01.07.2013 |
Номер документу | 32043870 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
Могила Р. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні