cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
25.06.13р. Справа № 904/4009/13
до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "ЛАСТАНА", м. Дніпропетровськ
про стягнення заборгованості
Суддя Мартинюк С.В.
Представники:
Прокурор: Матісова О.В., посвідчення № 001453 від 27.08.2012р.;
від позивача: Солдатова Л.С., дов. № 119 від 14.01.2013р.;
від відповідача: Гуртова Т.В. виписка з ЄДР № 185544 від 17.07.2012, протокол зборів засновників Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "ЛАСТАНА" № 1 від 20.03.2006р. директор
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Красногвардійського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Комунального підприємства "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ звернувся до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю фірми "ЛАСТАНА", м. Дніпропетровськ про стягнення заборгованості у розмірі 31 960,52 грн. на користь Комунального підприємства "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради, з яких: 30 396,71 грн. - основний борг, 746,04 грн. - пеня, 817,77 грн. - 3% річних.
У судовому засіданні представник Комунального підприємства "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради подав уточнюючу позовну заяву щодо розміру позовних вимог, яка фактично є заявою про зменшення позовних вимог, з урахуванням якої заборгованість відповідача складає 31 484,16 грн., із яких 29 920,35 грн. - основний борг, 817,77 грн. - 3% річних, 746,04 грн. - пеня.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору на відпуск теплової енергії для потреб опалення №571 від 12.09.2007 року в частині своєчасних розрахунків за теплову енергію у період з листопада 2011 року по квітень 2013 року. У зв'язку із несвоєчасними розрахунками за теплову енергію позивач нарахував та просить стягнути з відповідача пеню та 3% річних.
19.06.2013р. відповідач заборгованість перед позивачем визнає в повному обсязі, просить розстрочити виконання рішення суду на 5 місяців.
Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не заявлялось.
Згідно зі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
У порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 25.06.2013 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Пунктом 2 ст. 121 Конституції України передбачено, що на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Згідно з абзацом 3 ч. 1 та ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України господарський суд порушує справи за позовними заявами: прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Відповідно до абзацу 2, 3 п. 5 рішення Конституційного суду України від 08.04.1999 року № 3-рп/99 "орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах" означає орган, на який державою покладено обов'язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних правовідносинах, спрямованої на захист інтересів держави. Таким органом, відповідно до ст. ст. 6, 7, 13 та 143 Конституції України може виступати орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади. Орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, фактично є позивачем у справах, порушених за позовною заявою прокурора.
Між комунальним підприємством "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради (далі-позивач, постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю фірми "ЛАСТАНА", м. Дніпропетровськ (далі - відповідач, споживач) був укладений договір №571 від 01.02.2008 року на відпуск теплової енергії для потреб опалення, відповідно до п.1 якого Постачальник здійснює відпуск теплової енергії для потреб центрального опалення Споживачу, по його об'єктах, розміщених за адресою: вул. Робоча, 97 від джерела постачання: вул. Уральська, 19.
Відповідно до п.2.2 договору кількість теплової енергії, яка передається Споживачу у відповідний період по даному договору визначається розрахунковим методом згідно нормативних документів галузі з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, фактичних днів надання послуг в поточному місяці.
Відповідно до п.10.1 договору цей договір набуває чинності з дня його підписання та діє до 31.12.2010 року. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про припинення дії договору не буде письмової заяви однією із сторін (п.10.6 договору).
Комунальним підприємством "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради на виконання умов договору №571 на відпуск теплової енергії для потреб опалення від 01.02.2008 року здійснено поставку відповідачу теплової енергії в період з листопада 2011 року по квітень 2013 року, що підтверджується актами здачі-приймання теплової енергії за договором №571 від 01.02.2008 року, копії яких знаходяться в матеріалах справи.
Відповідно до п.6.1 договору Споживач щомісячно здійснює оплату за теплову енергію у розмірі 80% від планового місячного нарахування. Споживач зобов'язаний щомісячно, до 15 числа місяця наступного за розрахунковим, отримати рахунок за фактично надані послуги. Кінцевий розрахунок Споживач здійснює до 20-го числа наступного за розрахунковим шляхом безготівкового перерахування (п.6.2 договору).
Позивачем були виставлені відповідачу рахунки на оплату теплової енергії за період з листопада 2011 року по квітень 2013 року, копії яких знаходяться в матеріалах справи.
Судом встановлено, що відповідач частково розрахувався з позивачем в розмірі 2600грн., що підтверджується платіжним дорученням №127 від 01.06.2013 року на суму 1600 грн., платіжним дорученням №130 від 03.06.2013 року на суму 1000 грн.
Відповідно до п.1-1 ч.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет позову.
Згідно з п.4.4 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору, зокрема, у випадку припинення існування предмета спору, якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань. Припинення провадження у справі на підставі зазначеної норми ГПК можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі розгляду справи.
З огляду на викладене, провадження у справі підлягає припиненню в частині стягнення основного боргу у розмірі 2600 грн. на підставі п.1-1 ч.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з відсутністю предмету спору.
На час розгляду справи доказів сплати основного боргу у розмірі 29 920,35 грн. відповідач не давав.
Господарський суд вважає вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (п. 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).
Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 Цивільного кодексу України).
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України).
Зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 Цивільного кодексу України).
У разi порушення зобов'язання настають правовi наслiдки, встановленi договором або законом, зокрема - сплата неустойки (п.3 ч.1 ст. 611 Цивільного кодексу України).
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або iнше майно, якi боржник повинен передати кредиторовi у разi порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у вiдсотках вiд суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ст.549 Цивільного кодексу України).
Відповідно до п.7.3 договору за неналежне виконання грошового зобов'язання Споживач має сплатити пеню у розмірі 1% від несплаченої суми за кожен день прострочення платежу за весь період неналежного виконання зобов'язання Споживачем, але не більше подвійної облікової ставки НБУ.
Позивач нарахував та просить стягнути з відповідача пеню на загальну суму 746,04 грн.
Виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ст. 548 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивач нарахував та просить стягнути з відповідача 3% річних в розмірі 817,77 грн. Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача 29 920,35 грн. основного боргу, 746,04грн. пені та 817,77 грн. річних підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 6 ст. 83 ГПК України, господарський суд, приймаючи рішення, має право відстрочити або розстрочити виконання рішення.
Враховуючи звернення відповідача, викладене клопотанні про розстрочення виконання рішення суду, суд вбачає за можливе розстрочити виконання рішення суду.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у справі підлягають стягненню з відповідача в дохід Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 49, п. 1-1 ст. 80, 82-85,115-116 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю фірми "ЛАСТАНА" (49008, м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, б. 97, код ЄДРПОУ 20207252) на користь комунального підприємства "Теплоенерго" Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Короленко, 22, код ЄДРПОУ 32688148) заборгованість за договором на відпуск теплової енергії №571 від 01.02.2008 року в розмірі 29 920,35 грн. (двадцять дев'ять тисяч дев'ятсот двадцять гривень 35 коп.), пеню в розмірі 746,04 грн. (сімсот сорок шість гривень 04коп.), 3% річних в розмірі 817,77 грн. (вісімсот сімнадцять гривень 77коп.).
Розстрочити виконання рішення суду наступним чином:
до 31.07.2013 року - 4000,00 грн. (чотири тисячі гривень).
до 31.08.2013 року - 4000,00 грн. (чотири тисячі гривень).
до 30.09.2013 року - 7000,00грн. (сім тисяч гривень).
до 31.10.2013 року - 7000,00грн. (сім тисяч гривень).
до 30.11.2013 року - 9 484,16 грн. (дев'ять тисяч чотириста вісімдесят чотири гривні 16 коп.)
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю фірми "ЛАСТАНА" (49008, м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, б. 97, код ЄДРПОУ 20207252) в доход Державного бюджету України в особі Управління Державної Казначейської Служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 7, ЄДРПОУ 37989269 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області (Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, код банку за ЄДРПОУ 37988155), МФО 805012, КБКД 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Дніпропетровської області 03499891) 1720,50 грн. (одну тисячу сімсот двадцять гривень 50 коп. ) судового збору.
В частині стягнення 2600 грн. заборгованості за теплову енергію провадження у справі - припинити.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 01.07.2013 року.
Суддя С.В. Мартинюк
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2013 |
Оприлюднено | 02.07.2013 |
Номер документу | 32070587 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні