Постанова
від 20.06.2013 по справі 801/5935/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 червня 2013 р. об 11:37 Справа №801/5935/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Кириченко Д.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим

до Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольський завод авторулів"

про стягнення за квітень 2013 року - 1800, 07 грн.

Суть спору: Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із позовом до Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольський завод авторулів" (далі - відповідач) про стягнення 1800,07 грн.

Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах за квітень 2013 року.

Ухвалами суду від 06.06.2013 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Сторони повідомлені належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи, представник позивача надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позовних вимог. Представник відповідача у судове засідання не з'явився, жодних клопотань чи заперечень проти позову суду не надав.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. ст. 122, 128 КАС України вважає можливим розглянути справу за відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд-

ВСТАНОВИВ:

Відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 00232101, зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим (а.с. 5-7,9).

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п.7 ч.1ст.64, абз.8 ч.3 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування".

Статтею 13 Закону України від 05.11.91 N 1788-XI "Про пенсійне забезпечення" визначені категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", зі змінами та доповненнями, передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачені ст.1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених ст.4 цього Закону, що визначається у відсотковому відношенні від об'єкта оподаткування, який передбачений ст.2 цього Закону.

Зокрема, відповідно до вимог Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій.

Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій призначених згідно з пунктами "б-з"ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року №36.

Розмір сум до відшкодування витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, на поточний рік визначається у повідомленнях, які формуються працівниками Пенсійного фонду України, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (пп. 6.4, пп. 6.8 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду N21-1 від 19.12.2003).

Судом встановлено, що рекомендованою кореспонденцією з повідомленням на адресу відповідача позивачем був направлений розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах 1-й особі (відповідно до пунктів "б"- "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення") з грудня 2012 року в розмірі 1800,07 грн. щомісяця, який був отриманий відповідачем 17.12.2012 року (а.с.8, зв.бік, а.с.8).

Сума до відшкодування за списком №2 за квітень 2013 року не змінилась, складала 1800,07 грн. та підлягала сплаті у встановлений строк у розмірі, вказаному у зазначеному розрахунку.

Відповідач не надав в порядку, встановленому ст. 71 КАС України, доказів сплати заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за квітень 2013 року, тому заборгованість підлягає стягненню на користь позивача.

У зв'язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору, суд не вирішує питання щодо його стягнення та розподілу.

В судовому засіданні 20.06.2013 року оголошено вступну і резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 25.06.2013 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольський завод авторулів" (АР Крим, м. Сімферополь, пров. Автобусний, б. 2, ідентифікаційний код 00232101) на користь Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим (вул. Київська, 125 Б, Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95034, р/р 2560570445712 в ВАТ «Державний ощадний банк України», м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 20725930) заборгованість з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період квітень 2013 року у сумі 1800,07 грн. (одна тисяча вісімсот гривень сім копійок).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Циганова Г.Ю.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення20.06.2013
Оприлюднено02.07.2013
Номер документу32071412
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —801/5935/13-а

Постанова від 20.06.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Циганова Г.Ю.

Ухвала від 06.06.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Циганова Г.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні