пр. № 1-кс/759/616/13
ун. № 759/7777/13-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2013 року слідчий суддя Святошинського районного суду м.Києва Борденюк В.В., при секретарі - Трегубенку М.В., розглянувши погоджене із прокурором прокуратури Святошинського району м.Києва ОСОБА_1, клопотання старшого слідчого СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві ОСОБА_2 про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України
В С Т А Н О В И В:
До Святошинського районного суду міста Києва надійшло клопотання старшого слідчого СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві ОСОБА_2 про застосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме до документів фінансово - господарської діяльності ПрАТ «Плодоовоч».
Дане клопотання обґрунтоване тим, що у провадженні СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1201311008005698 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.04.2013, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України щодо вчинення ОСОБА_3 шахрайських дій щодо гр. ОСОБА_4
Старший слідчий слідчого СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_2 клопотання підтримала.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні даного клопотання, виходячи із такого.
Як вбачається зі змісту клопотання, в період часу з 20.01.2007 року по 26.02.2013 року ОСОБА_3, знаходячись по вул. Верховинній, 9 в м. Києві шахрайським шляхом заволодів майном гр. ОСОБА_4
Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора. Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
В силу п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України подане слідчим клопотання стосується надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно частин 5, 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Отже, надання тимчасового доступу до речей і документів здійснюється виключно у випадку доведення стороною кримінального провадження у своєму клопотанні обставин, передбачених ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України.
Проте у клопотанні старшого слідчого СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до до документів фінансово - господарської діяльності ПрАТ «Плодоовоч» (код за ЄДРПОУ 01564526) не вказано, яке значення мають ці документи для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у межах розслідування вказаного правопорушення і яке ПрАТ «Плодоовоч» має відношення до гр. ОСОБА_3, який підозрюється у вчиненні шахрайських дій щодо гр. ОСОБА_4
Наведене є підставою для відмови у задоволенні даного клопотання.
Керуючись ст. ст. 132, 159-164, 309, 369-372 КПК України, суд,
У Х В А Л И В:
у задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві ОСОБА_2 про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України відмовити.
СУДДЯ:
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 32105849 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Борденюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні