cpg1251 Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2013 року Справа № 811/1673/13-а
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого -судді СагунаА.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Кіровограді о 09 год. 10 хв. адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м.Кіровограді до товариства з обмеженою відповідальністю "Національна компанія холоду" про стягнення боргу по єдиному соціальному внеску у розмірі 11518,27 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (в подальшому - УПФУ в м. Кіровограді або позивач) звернулося в адміністративний суд з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Національна компанія холоду" (в подальшому - відповідач), в якому просить стягнути із відповідача заборгованість по єдиному соціальному внеску у розмірі 11518,27 грн.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що підприємство подавало звіти до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді та самостійно декларувало суми єдиного соціального внеску за період з 01.01.2013 по 28.02.2013.
Всього нараховано єдиного соціального внеску за даний період 11571,03 грн. Враховуючи часткову сплату у розмірі 52,76 грн., його заборгованість за вказаний період становить 11518,27 грн.
Відповідачу вручені вимоги про сплату заборгованості. Станом на час подачі позову зазначені кошти не сплачені.
Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним провести розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що адміністративний позов належить задовольнити.
Відповідно до положень Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21 -5 від 27.09.2010 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за N 994/18289 (далі - Інструкція) на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню та сплаті в установлені строки та в повному обсязі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
У відповідності до ч.8 ст.9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим періодом для відповідача є календарний місяць.
Згідно з ч.12 ст.9 Закону № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ч.8 ст.9 Закону № 2464-VI та пп. 4.6.2 п. 4.6 розділу 4 інструкції, платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини (а саме не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом), або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, (грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Базовим звітним Періодом є календарний місяць.
Пунктом 7 ст.13 Закону № 2464-VI встановлено, що Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Судом встановлено, що згідно поданого відповідачем звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за січень 2013 року сума єдиного внеску становить 7342,95 грн., за лютий 2013 року - 4228,08 грн., всього у розмірі 11571,03 грн. (а.с. 8-11).
Враховуючи часткову сплату відповідачем коштів у розмірі 52,76 грн., його заборгованість за вказаний період становить 11518,27 грн.
Вимоги про сплату боргу, вручені представнику відповідача (а.с.12-13).
Зазначені вимоги, на час розгляду справи не оскаржені.
Відповідно до п.п. 1,6,7 ст. 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Зазначені вимоги про сплату боргу на загальну суму 11518,27 грн., до органів державної виконавчої служби не направлялись, а тому заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 11518,27 грн. підлягає стягненню у судовому порядку.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладено та керуючись ст.ст. 94, 158 - 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Національна компанія холоду", вул. Виставочна, 12-А, м. Кіровоград, код ЄДРПОУ 24148026, р/р 2062300131110, МФО 323389, ВАТ Державний експортно-імпортний банк України на користь управління Пенсійного фонду в м. Кіровограді, вул. 50 років Жовтня , 4, м. Кіровоград, код 20650088, р/р 37197101001101, МФО 823016 ГУДКУ у Кіровоградській області заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 11518 гривень 27 коп. (одинадцять тисяч п'ятсот вісімнадцять гривень 27 коп.).
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанову піддати негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду А.В. Сагун
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2013 |
Оприлюднено | 03.07.2013 |
Номер документу | 32122375 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
А.В. Сагун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні