ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/1257/13-а
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Маренича І.В., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Прокурора Сокирянського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Новодністровський хлібзавод» про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Сокирянського району Чернівецької області (далі-Прокурор) діючи в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Позивач або Нацкомісія) звернувся з адміністративним позовом до ВАТ «Новодністровський хлібзавод» (далі-Відповідач) про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 3060 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що до відповідача Нацкомісією, за порушення на ринку цінних паперів, було застосовано штрафні санкції у загальному розмірі 3060 грн. Однак, у строки встановленні законом, відповідачем зазначений штраф не сплачений, що обумовило звернення до суду із позовом.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, відповідачу було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов, або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Згідно п. 2 ст. 121 Конституції України до основних функцій прокуратури віднесено представництво інтересів держави в судах у випадках, визначених законом. Однією із форм представництва є, у відповідності до ч. 3 ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено що, 30.07.2012 р. Нацкомісією складено акти про порушення на ринку цінних паперів за №№ 204-ПР-4-Е, 202-ПР-4-Е, 203-ПР-4-Е, якими задокументовано порушення в діяльності ВАТ «Новодністровський хлібзавод» вимог ст.ст. 39,40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р., №3480-IV (далі-Закон №3480) та Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р., №1591 (далі - Положення).
Так, постановами Нацкомісії від 17.08.2012 р. №№ 228-ПР-4-Е, 229-ПР-4-Е, 230-ПР-4-Е відносно відповідача накладено санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.
Суть порушень задокументованих вищезазначеними актами полягала у тому, що відповідачем не розміщено у загальнодоступній інформаційній базі Нацкомісії регулярну річну інформацію за 2011 р., не подано її (регулярну річну інформацію за 2011 р.) до Нацкомісії та не опубліковано в офіційному друкованому виданні.
Вищезазначені акти та постанови ВАТ «Новодністровський хлібзавод» були направлені на адресу відповідача. Докази, які свідчать про їх оскарження відповідачем, суду не надані.
За результатами розгляду зазначених справ про правопорушення на ринку цінних паперів 17.08.2012 р. уповноваженою особою Нацкомісії прийнято постанови: № 228-ПР-4-Е про накладення на ВАТ «Новодністровський хлібзавод» штрафних санкцій в сумі 1020 грн. за не опублікування в офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації - звіту за 2011 рік; № 229-ПР-4-Е про накладення на ВАТ «Новодністровський хлібзавод» штрафних санкцій в сумі 1020 грн. за неподання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2011 рік; № 230-ПР-4-Е про накладення на ВАТ «Новодністровський хлібзавод» штрафних санкцій в сумі 1020 грн. за нерозміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2011 рік. Загальний розмір штрафних санкцій складає 3060 грн. Зазначені постанови надіслані на адресу відповідача.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 р., №448/96-ВР (далі - Закон №448) під державним регулювання ринку цінних паперів розуміють здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно ч.1 ст. 5, ч.2 ст.6 Закону №448 державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.
Відповідно до ст.9 Закону №448 уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є, зокрема, Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.
Згідно із п.п. 5,6 та 7 ч.1 ст.11 Закону №448 державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за:
- не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.12 Закону №448 уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Згідно з ст.11 Закону №448 у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Постанови від 17.08.2012 року №228-ПР-4-Е, №229-ПР-4-Е, №230-ПР-4-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у визначеному законом порядку не оскаржені та відповідно не скасовані, доказів про сплату штрафних санкцій суду ВАТ «Новодністровський хлібзавод» не подано.
За таких обставин, суд вважає, що позов Прокурора Сокирянського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ВАТ «Новодністровський хлібзавод» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 3060 грн. підлягає задоволенню у повному обсязі.
Згідно ч.1 ст.256 КАС України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.
Керуючись статтями 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Новодністровський хлібзавод» (60236, м-н Діброва, 11, м.Новодністровськ, Чернівецька область, код ЄДРПОУ 03293310) до Державного бюджету України фінансові санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 3060 грн.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.
Суддя І.В.Маренич
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2013 |
Оприлюднено | 03.07.2013 |
Номер документу | 32135557 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Маренич Ігор Володимирович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Маренич Ігор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні