Справа № 144/813/13-ц
Провадження № 2/144/336/13
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2013 р. Теплицький районний суд Вінницької області
в складі : головуючої - судді Задорожної Л.І.,
секретаря судового засідання - Бевз І.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Теплик цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Теплицької районної санітарно-епідеміологічної станції про стягнення невиплаченої вихідної допомоги,
установив :
В травні 2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Теплицької районної санітарно-епідеміологічної станції про стягнення 1 314 грн. 50 коп. вихідної допомоги. Вказала, що працювала у відповідача на посаді дезінфектора. Відповідно наказу № 93 від 25 грудня 2012 року про звільнення працівників Теплицької СЕС у зв’язку з ліквідацією її було звільнено за п.1 ч.1 ст.40 КЗпПУ і було видано трудову книжку. При звільненні і до даного часу їй не виплачено вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку, яка передбачена ст..44 КЗпПУ.
Від позивача ОСОБА_1 на адресу суду надійшла заява про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Від голови ліквідаційної комісії Теплицької районної санітарно-епідеміологічної станції ОСОБА_2 поступила заява про розгляд справи за її відсутності. В письмових запереченнях відповідач просить в задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на те, що порядок ліквідації юридичної особи передбачений ст. 111 та ст. 112 ЦК України, які визначають можливість кредитора звернутись із позовом до ліквідаційної комісії, та на висновок за результатами протокольної наради від 20 березня 2013 року про те, що механізм щодо погашення кредиторської заборгованості на даний момент знаходиться на стадії доопрацювання, та на відсутність бюджетних призначень на проведення розрахунків, пов’язаних із завершенням ліквідації.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 до 25 грудня 2012 року працювала в Теплицькій районній СЕС, що підтверджується копією трудової книжки (а.с.5). Згідно наказу № 93 від 25 грудня 2012 року про звільнення працівників Теплицької СЕС в зв’язку з ліквідацією відповідно до п.1 ч.1ст.40 КЗпП України позивача було звільнено і було видано трудову книжку. Даний наказ винесено на підставі наказу МОЗ України від 21 вересня 2012 року за №176-о «Про ліквідацію бюджетних закладів, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України» та наказу Вінницької обласної СЕС від 03 жовтня 2012 року №205 «Про ліквідацію санітарно - епідеміологічних закладів Вінницької області». В даному наказі зазначено про виплату ОСОБА_1 вихідної допомоги в розмірі середнього місячного заробітку(а.с.6).
При звільненні позивачу вихідну допомогу не було виплачено, що підтверджується довідкою за №902 від 26 грудня 2012 року, виданою Теплиць кою районною СЕС(а.с.7).
Відповідно до ст. 43 Конституції України право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Згідно ст. 44 КЗпП України при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.
Частиною першою статті 47 КЗпП України передбачено, що власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, тобто в день звільнення.
У відповідності до ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Відповідно до ч. 3 ст. 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється, що передбачено ч.4 ст.105 ЦК України..
Згідно інформації державного реєстратора Теплицької райдержадміністрації станом на 26 червня 2013 року не скасована державна реєстрація Теплицької районної санітарно - епідеміологічної станції, головою ліквідаційної комісії призначена ОСОБА_2
Таким чином, до голови ліквідаційної комісії перейшли всі повноваження щодо управління справами згаданого державного закладу.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, оскільки згідно наданих документів встановлено, що позивач дійсно працювала у Теплицькій районній санітарно - епідеміологічної станції до 25 грудня 2012 року, її звільнено у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України, у зв'язку з чим у неї виникло право на отримання вихідної допомоги, яку зобов'язаний сплати роботодавець, яка і підлягає стягненню з Теплицької районної СЕС в повному об'ємі. Щодо заперечення відповідача на позов, то суд вважає їх безпідставними і такими, що не відповідають вимогам діючого законодавства.
- 2 -
Судові витрати стягнути з відповідача відповідно до вимог ст. 88 ЦПК
України.
На підставі викладеного, керуючись ст.43 Конституції України, ст.ст.40,44,47,115,116 КЗпП України, ст.ст.3,10,15,60,88,214,215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Теплицької районної санітарно-епідеміологічної станції (вул.Грушевського, 1 смт.Теплик Вінницької області, код ЄДРПОУ 05413244) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, вихідну допомогу в розмірі 1 314 грн. 50 коп. (одна тисяча триста чотирнадцять гривень, 50 коп.).
Стягнути з Теплицької районної санітарно-епідеміологічної станції судовий збір в розмірі 229 грн. 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скарги не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Вінницької області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
Суд | Теплицький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2013 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 32166692 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Теплицький районний суд Вінницької області
Задорожна Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні