Справа № 1601/8048/2012
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.05.2013 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:
Головуючого судді - Лободенка О.С.
при секретарі - Євтушенко А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом Кременчуцької міської ради Полтавської області до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
Позивач Кременчуцька міська рада Полтавської області звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, в якій просить суд ухвалити рішення, яким звільнити самовільно зайняту земельну ділянку на якій розташовано торгівельних павільйон за адресою: АДРЕСА_1, шляхом його знесення за рахунок відповідача - ОСОБА_2.
В судовому засіданні представник позивача Кременчуцької міської ради Полтавської області позов підтримав, просив його задовольнити посилаючись на підстави викладені в позовній заяві та письмовому поясненні.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та їх представники в судове засідання повторно не з'явились, про дату час та місце судового розгляду справи були повідомлені належним чином.
В зв'язку з повторною неявкою належним чином повідомлених про дату час та місце судового розгляду справи відповідачів та їх представників в судове засідання, враховуючи відсутність заперечень проти заочного розгляду справи зі сторони представника позивача, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази наявні в матеріалах справи, як кожний окремо так і в їх сукупності, встановив, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
06.09.2005 року управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області громадянину ОСОБА_2 було видано архітектурно-планувальне завдання № 228 на проектування нового будівництва об'єкта архітектури - торгового павільйону, за адресою: АДРЕСА_2.
Відповідно до п. 17 вищевказаного архітектурно-планувального завдання № 228 від 06.09.2005 року, замовнику - ОСОБА_2 надано містобудівні та об'ємно-планувальні вимоги, а саме: споруду павільйону на ділянці розташувати в межах земельної ділянки, яка знаходиться в суборенді у замовника та передбачити споруду одноповерховою з легких збірно-розбірних конструкцій.
Відповідно до договору суборенди землі від 06.09.2005 року, зареєстрованого в Полтавській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсах» від 06.09.2005 року № 040554800171, укладеного між МПП «Філіп» та відповідачем - ОСОБА_2, останньому передано в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення для будівництва окремо розташованого торгового павільйону для торгівлі продовольчими товарами (згідно генерального плану забудови ринку, об'єкт № ІІ) по АДРЕСА_2 (1.11.6 Землі іншої комерційної діяльності).
У відповідності до п. 2 вказаного договору, відповідачу - ОСОБА_2 було передано в суборенду земельну ділянку загальною площею 300 кв.м.
Відповідно до п. 7 вказаного договору його укладено на строк до 01.10.2006 року.
У відповідності до інформації позивача, зазначений договір суборенди землі не поновлювався, на новий строк не укладався.
Відповідно до свідоцтва № 706 від 20.12.2005 року виданого управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області про присвоєння поштової адреси об'єкту державної реєстрації, розміщеному на території міста Кременчука Полтавської області торговому павільйону, що належить громадянину ОСОБА_2 присвоєно поштову адресу: АДРЕСА_1.
В подальшому, рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 13.09.2007 року (Справа № 2-4125/2007 р.) за ОСОБА_2 було визнано право власності на капітальну побудову - магазин, площею 272, 6 кв.м., розташовану за адресою: АДРЕСА_1.
12.10.2007 року вказане право власності на капітальну побудову - магазин, площею 272,6 кв.м., розташовану за адресою: АДРЕСА_1, було зареєстровано в КП «Кременчуцьке МБТІ Полтавської обласної ради», про що свідчить витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Таким чином відповідачем ОСОБА_2 було набуто право власності на торгівельний павільйон за адресою: АДРЕСА_1.
27.09.2012 року між відповідачем ОСОБА_2 та відповідачем ОСОБА_3 було укладено договір купівлі-продажу магазину, посвідчений ОСОБА_5, приватним нотаріусом Кременчуцького міського нотаріального округу.
У відповідності до п. 1.1. вказаного договору, за цим договором Продавець (Відповідач - ОСОБА_2.) продав, а Покупець (Відповідач - ОСОБА_3.) купив (з усіма його приналежностями, в тому числі інженерними мережами і комунікаціями), іменоване надалі «Об'єкт нерухомості» (відповідно до даних технічного паспорту і витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно № 35641631 від 27.09.2012 року, виданого Комунальним підприємством Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації Полтавської обласної ради»), магазин, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 272,6 кв.м., який знаходиться на земельній ділянці несільськогосподарського призначення площею 300 кв.м., для обслуговування магазину для торгівлі непродовольчими товарами, яка знаходиться у строковому платному користуванні ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 на підставі договору суборенди земельної ділянки, укладеного 01.09.2012 року між Приватним підприємством «Філіп-92» та ОСОБА_2, кадастровий номер земельної ділянки - 5310436100:02:003:0181, (далі по тексту - Об'єкт нерухомості).
У відповідності до інформації, наданої на запит суду, листом Управління держкомзему у місті Кременчуці Полтавської області від 26.11.2012 року за вих. № 01-25/2551, договір суборенди від 01.09.2012 року укладений між Приватним підприємством «Філіп» та ОСОБА_2 щодо земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 реєстрація вищевказаного договору суборенди земельної ділянки в управління Держкомзему у м. Кременчуці Полтавської області відсутня.
У відповідності до ч. 2 ст. 377 ЦК України розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків).
Відповідно до ч.1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї з сторін має бути досягнуто згоди.
У відповідності до ч. 1 ст. 79 ЗК України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
У відповідності до ч. 1 ст. 79-1 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначені земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
В зв'язку з тим, що в тексті договору купівлі - продажу зазначено кадастровий номер іншої земельної ділянки площа якої становить 0,1600 га (яка передавалась в строкове платне користування Кременчуцькою міською радою МПП «Філіп» у відповідності до умов договору від 26.08.2005 року) та площу 300 кв.м. неіснуючої земельної ділянки зазначений договір купівлі-продажу є неукладеним в розумінні положень ст. 377, ст. 638 ЦК України.
Крім того, в тексті зазначеного договору купівлі-продажу є посилання на договір суборенди, укладений 01.09.2012 року між ОСОБА_2 та приватним підприємством «Філіп-92».
У відповідності до інформації наданої Управлінням Держкомзему у м. Кременчук Полтавської області до Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області, інформація щодо наявності та реєстрації зазначеного договору суборенди відсутня.
Судом достовірно встановлено, що відповідач ОСОБА_3 зверталась до Кременчуцької міської ради Полтавської області з відповідною заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0385 га для експлуатації та обслуговування магазину по АДРЕСА_1.
25.12.2012 року Кременчуцькою міською радою Полтавської області було прийнято рішення «Про надання та відмову в наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок юридичним та фізичним особам в оренду в м. Кременчуці».
Відповідно до п. 3 вказаного рішення, Кременчуцькою міською радою Полтавської області було вирішено: відмовити фізичній особі - підприємцю ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0385 га для експлуатації та обслуговування магазину по АДРЕСА_1, у зв'язку з тим, що договір купівлі-продажу магазину від 27.09.2012, що посвідчений ОСОБА_5 приватним нотаріусом Кременчуцького міського нотаріального округу є неукладеним в зв'язку з недотриманням істотних умов такого правочину у відповідності до ч. 2 ст. 377 Цивільного кодексу України, а саме, вказано площу та кадастровий номер іншої земельної ділянки.
Таким чином, суд приходить до висновку, що договір купівлі-продажу магазину, посвідчений ОСОБА_5, приватним нотаріусом Кременчуцького міського нотаріального округу від 27.09.2012 року є неукладеним.
У відповідності до ст. 1 ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель» самовільне зайняття земельної ділянки це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Таким чином, вищевказане свідчить про те, що відповідачем по справі ОСОБА_2 використовується самовільно зайнята земельна ділянка для експлуатації та обслуговування належного йому на праві власності нерухомого майна.
Відповідно до ч.1 ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Відповідно до ч. 2 ст. 116 ЗК України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до ч.1 ст. 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Самовільно зайнята відповідачем ОСОБА_2 земельна ділянка відповідно до ст. 83 ЗК України є комунальною власністю територіальної громади та перебуває у віданні Кременчуцької міської ради Полтавської області.
Відповідно до ч.1 ст. 212 ЗК України самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними.
Відповідно до ч. 2 ст. 212 ЗК України приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків будівель і споруд. Здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.
Відповідно до ч.3 ст. 212 ЗК України повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 15, ст. 377, ст. 637 ЦК України, ст. 12, ст. 79, ст. 79-1, ст. 116, ст. 124, ст. 125, ст. 212 ЗК України, ст. 1 ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель», ст. 88, ст. 208, ст. 209, ст.ст. 213-215, ст. 218, ст.ст. 224-226 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов Кременчуцької міської ради Полтавської області до ОСОБА_2, ОСОБА_3 - задовольнити.
Звільнити самовільно зайняту земельну ділянку на якій розташовано торговий павільйон за адресою: АДРЕСА_1, шляхом його знесення за рахунок відповідача - ОСОБА_2.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь державного бюджету на р/рахунок № 31212206700009, отримувач: УДКСУ у м. Кременчуці (Автозаводський район), 22030001, код ЄДРПОУ: 37965850, банк отримувача: ГУДКСУ у Полтавській області, МФО: 831019, код ЄДРПО Автозаводського районного суду м. Кременчука 02886019 - 53 грн. 65 коп. судового збору.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь державного бюджету на р/рахунок № 31212206700009, отримувач: УДКСУ у м. Кременчуці (Автозаводський район), 22030001, код ЄДРПОУ: 37965850, банк отримувача: ГУДКСУ у Полтавській області, МФО: 831019, код ЄДРПО Автозаводського районного суду м. Кременчука 02886019 - 53 грн. 65 коп. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, воно може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука шляхом подання апеляційної скарги на заочне рішення протягом 10 днів з дня проголошення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя:
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2013 |
Оприлюднено | 08.07.2013 |
Номер документу | 32184449 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Лободенко О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні