Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
03 липня 2013 р. № 820/4626/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Полях Н.А.
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Харківської області до Публічного акціонерного товариства "Жовтневе" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства "Жовтневе", в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 3068,00 грн. на р/р 25601312388 у Філії Дергачівського відділення № 5903 ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 350114, код ЄДРПОУ 23008636 на користь управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Харківської області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ПАТ "Жовтневе" зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі за реєстраційним номером 49 та має заборгованість у сумі 3068,00 грн.
Від представника позивача надійшла заява про підтримання позову у повному обсязі та розгляд справи без його участі.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, не прибув, причини неявки суду не повідомив, клопотання про розгляд справи без його участі не подав.
Відповідно до ч. 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Судом розглянуто справу у письмовому провадженні у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України, оскільки відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначені цією статтею, і прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступне.
Публічне акціонерне товариство "Жовтневе" зареєстроване як юридична особа 17.05.2001 року за № 14591200000000327 (а.с. 6) та перебуває на обліку як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі за реєстраційним номером 49 .
Згідно з розрахунком заборгованості ПАТ "Жовтневе" має заборгованість у розмірі 3068,00 грн. (а.с. 29).
06.03.2012 року боржнику була виставлена вимога № Ю 23-у про сплату недоїмки зі страхових внесків, фінансових санкцій (штрафів) та пені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 3068,00 грн. (а.с.7), яка була отримана позивачем (а.с. 8).
Згідно зі статтею 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальниками відповідно до цього Закону є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітнім періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 зазначеного закону є календарний місяць.
Відповідно до п. 8.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління ПФУ № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України № 64/8663 від 16.01.2004 року, страхувальнику, який на кінець звітного періоду має недоїмку зі сплати страхових внесків, органи Пенсійного фонду надсилають вимогу про сплату недоїмки.
Згідно з п. 8.4, 8.5 Інструкції протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити зазначені у вимозі суми. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату боргу, страхувальник узгоджує її з органами Пенсійного фонду, а у разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги до суду страхувальник зобов'язаний письмово повідомити протягом трьох робочих днів орган Пенсійного фонду, який направив вимогу. Узгодження вимоги органу Пенсійного фонду здійснюється на підставі заяви страхувальника, яка розглядається органом Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів після її отримання, та поданих страхувальником документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі.
Зазначена вимога відповідачем не оскаржувалась ні в адміністративному, ні в судовому порядку, тому на даний час є чинною та не скасованою.
Таким чином, на сьогодні ПАТ "Жовтневе" має заборгованість у розмірі 3068,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 3068,00 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Харківської області до Публічного акціонерного товариства "Жовтневе" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Жовтневе" (код 30767748, с. Жовтневе, золочівський р-н, Харківська область) на користь управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Харківської області (код 23008636, вул. Комсомольська, 18, смт. Золочів, Харківська область) заборгованість у розмірі 3068,00 грн. (три тисячі шістдесят вісім гривень 00 копійок) на р/р 25601312388 у Філії Дергачівського відділення № 5903 ВАТ "Державний ощадний банк України" МФО 350114 код ЄДРПОУ 23008636.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.А. Полях
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2013 |
Оприлюднено | 05.07.2013 |
Номер документу | 32191991 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Полях Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні