ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2013 року Справа № 815/3982/13-а
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Іванова Е.А.
розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Приморському районі м. Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будзбут Імпорт Експорт» про стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -
ВСТАНОВИВ:
Управління пенсійного фонду України у Приморському районі м. Одеси звернулося до суду з позовом до ТОВ «Будзбут Імпорт Експорт», в якому позивач просив прийняти постанову, якою стягнути з відповідача заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 674,71 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були нараховані, але не сплачені в повному обсязі страхові внески за листопад-грудень 2008 року. Управлінням Пенсійного фонду України були виставлені вимоги про сплату боргу від 09.01.2009 року за № ю-130 на загальну суму 461,75 грн., від 06.02.2009 року за № ю-130 на загальну суму 674,71 грн. Однак заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України у Приморському районі м. Одеси не погашена, тому позивач просить задовольнити позовні вимоги та стягнути заборгованість по страховим внескам.
Ухвалою суду від 27 травня 2013 року відкрито провадження по даній справі та надано відповідачу строк для надання заперечень.
Відповідач повідомлявся про відкриття скороченого провадження по даній справі належним чином, про що свідчить копія реєстру поштової кореспонденції від 28.05.2013 року.
Дослідивши наявні у справі письмові докази суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав:
Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Положеннями ч. 4 ст. 183-2 КАС України передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута в порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наведенні позивачем обставини по справі та враховуючи відсутність заперечень з боку відповідача, суддя прийшов до висновку щодо достатності підстав для прийняття законного судового рішення в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб які беруть участь у справі.
Відповідно до абз. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Абзацом 1 статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вказаної статті страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з ч. 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону.
Частинами 3 та 4 ст. 15 встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду. Платникам страхових внесків у десятиденний термін після їх реєстрації видається повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду.
Судом встановлено, що ТОВ «Будзбут Імпорт Експорт» перебуває на обліку в Управління Пенсійного фонду України у Приморському районі м. Одеси в якості платника страхових внесків, про що свідчить заява відповідача до УПФУ у Приморському районі м. Одеси.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин, страхувальник зобов'язаний, зокрема, нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 6 статті 19 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інструкції розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» за ставкою 33,2 відсотки суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці".
Пункт 4.2 ст. 4 Інструкції передбачає, що для підприємств, установ, організацій, де працюють інваліди, внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначаються окремо за ставкою 4 відсотки сум фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю для працюючих інвалідів.
Згідно п.п. 4.4. ст.. 4 Інструкції для платників, зазначених у підпунктах 2.2.1, 2.2.2, 2.2.6 - 2.2.12, 2.2.17 пункту 2.2 цієї Інструкції, - 2 відсотка із сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) платнику відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, що включається до складу загального оподатковуваного доходу.
Як вбачається з розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ТОВ «Будзбут Імпорт Експорт» є платником страхових внесків за ставками 33,2 %, 2 %, 4%.
Частиною 6 статті 19 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до пп. 5.1.4 Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Абзацом 6 частини 2 статті 17 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Нормою п.п. 8.1. ст. 8 Інструкції передбачено, що суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Судом встановлено, що самостійно розрахована відповідачем сума страхових внесків за листопад 2008 року складає 489,57 грн., за грудень 2008 року - 212,96 грн., про що свідчать розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , що підлягають сплаті за листопад-грудень 2008 року.
Відповідно до п.п. 8.2. Інструкції, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків.
На виконання положень вищевказаної норми позивачем на адресу ТОВ «Будзбут Імпорт Експорт» були надіслані вимоги про сплату заборгованості від 09.01.2009 року № Ю-130 про сплату 461,75 грн. та від 06.02.2009 року № Ю-130 про сплату 674,71 грн. про що свідчать корінці вимог.
Як встановлено судом відповідачем сплачена заборгованість у розмірі 27,82 грн., тому залишок несплаченої заборгованості складає 674,71 грн., про що свідчать картки особового рахунку.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 15 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України у порядку, визначеному законодавством України.
Стаття 5 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлюють, що збір на державне обов'язкове пенсійне страхування сплачується одночасно з одержанням коштів в установах банків на оплату праці. У разі недостатності у платників збору коштів на оплату праці і сплату збору в повному обсязі видача коштів на оплату праці і сплата збору здійснюється у пропорційних розмірах.
Беручи до уваги те, що суму заборгованості по страховим внескам відповідач у встановлені законодавством строки до Пенсійного фонду України не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується копією облікової картки платника страхових внесків до Пенсійного фонду України; розрахунками суми страхових внесків, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Приморському районі м. Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будзбут Імпорт Експорт» задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будзбут Імпорт Експорт» (код ЄДРПОУ 35930407, місцезнаходження 65045, м. Одеса, Олександрійський проспект буд. 5 кв. 15) заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на користь Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси (код ЄДРПОУ 26302649, місцезнаходження: 65009, м. Одеса, пров. Світлий 8) в сумі 674,71 грн. яку перерахувати на р/р 256013123705 - 662,61 грн. (шістсот шістдесят дві гривні шістдесят одна копійка) та на р/р 256003133705 - 12,10 грн. (дванадцять гривнів десять копійок).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Е.А.Іванов
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2013 |
Оприлюднено | 05.07.2013 |
Номер документу | 32193926 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Іванов Е. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні