Рішення
від 05.06.2013 по справі 921/382/13-г/1
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"05" червня 2013 р.Справа № 921/382/13-г/1

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Чопко Ю.О.

за позовом Комунального підприємства "Тернопільводоканал " , вул. Танцорова , 7, м. Тернопіль

до Підприємства "Виробниче автотранспортне об'єднання "Кооптранс " , вул. Бродівська , 59, м. Тернопіль

про cтягнення 7 028 грн.76 коп.

За участю представників сторін:

Позивача: Завацький В.М., представник за довіреністю від 09.04.2013р.

Відповідача: Гуйда Н.С. - представник за довіреністю № 21 від 20.05.2013р.

Стах Г.І. - представник за довіреністю № 22 від 20.05.2013р.

В судовому засіданні учасникам судового процесу роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20, 22, 81 - 1 Господарського процесуального кодексу України.

За відсутністю відповідного клопотання технічна фіксація судового засідання не здійснюється.

Суть справи:

Комунальне підприємство "Тернопільводоканал", вул. Танцорова, 7, м. Тернопіль звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовом до Підприємства "Виробниче автотранспортне об'єднання "Кооптранс" , вул. Бродівська, 59, м. Тернопіль про стягнення 7028 грн.76 коп. плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем зобов'язань щодо оплати послуг, які виникли на підставі договору № 25 від 14.07.2009р.

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 12.04.2013 року порушено провадження у справі та призначено розгляд справи на 20 травня 2013р., в якому було оголошено перерву до 05.06.2013р. для надання можливості сторонам укласти мирову угоду.

Представник позивача в судовому засіданні повідомив, що згоди між сторонами не досягнуто, а тому позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач у відзиві на позов та його повноважні представники в судовому засіданні позовні вимоги визнають частково. Зокрема зазначає, що позивачем при розрахунку плати за скидання стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин не враховано те, що на території відповідача здійснює свою підприємницьку діяльність фізична особа - підприємець Марцинківський М.А. на підставі укладеного з відповідачем договору оренди об"єкта нерухомого виробничого приміщення для мийки автомобілів. Відведення води, використаної підприємцем Марцинківським М.А., здійснюється через відстійник у дощову каналізацію. Відтак, розрахункові об"єми використаної води, з яких виходив позивач, завищені. Просить суд врахувати кількість стічних вод, використаних орендарем і задовольнити позов в частині використаних стічних вод з розрахунку 212 кв.м.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши представлені докази, господарський суд встановив наступне:

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є Договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського кодексу України господарський договір є підставою виникнення господарських зобов'язань.

Відповідно до ст.ст. 627, 628, 629 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, зміст договору складається з умов, які визначаються на розсуд та за погодженням сторін, та умов, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства, договір укладений (підписаний сторонами) є обов'язковим для виконання кожної із сторін.

Статтею 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" передбачено, що послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення. Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті. Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

На виконання вищезазначених вимог, між Комунальним підприємством "Тернопільводоканал" (Виробник) та Підприємством "Виробниче автотранспортне об'єднання "Кооптранс" , вул. Бродівська, 59, м. Тернопіль (Споживач) 14.07.2009р. було укладено Договір про надання послуг з водопостачання та водовідведення № 25 (далі - Договір) за умовами якого, сторони зобов'язалися:

п. 1.1 Виробник: здійснювати забезпечення споживача питною водою до межі розмежування (п. 3.1 цього договору), згідно затвердженого уповноваженим органом добового графіку подачі води, а також забезпечення відведення стічної води з межі розмежування, за винятками, передбаченими цим договором та чинним законодавством України; здійснювати водопостачання та водовідведення на об'єкт споживача, а саме: Адмінбудинок, автомайстерня по вул. Бродівська,59, ліміт водовідведення та водопостачання в об'ємі 307.0 м.куб./місяць неопалювального та опалювального сезону;

п. 1.2 Споживач: своєчасно і повністю оплачувати надані йому послуги з водопостачання та водовідведення.

У пункті 1.3 Договору контрагенти домовилися належно виконувати його умови, вимоги Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Закону України "Про питну воду і питне водопостачання", Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (надалі по тесту - Правила), які затвердженні наказом Держжитлокомунгоспу №190 від 27.06.2008р., Правил приймання стічних вод у комунальну каналізацію м. Тернополя, затверджених рішенням Виконавчого комітету Тернопільської міської ради №650 від 14.07.2004р. (надалі по тексту - Правила приймання), а також інших нормативно-правових актів, які регулюють відносини, що становлять предмет укладеної між сторонами угоди.

Відповідно до п. 3.6 Договору, Споживач зобов'язався дотримуватись допустимих величин показників шкідливих речовин у стічних водах, що скидаються ним у міську каналізаційну мережу та які встановлені п.1.18. Правил Приймання.

Пунктом 4.5 угоди визначено, що у випадку порушення умов п. 3.6., Споживач сплачує на користь Виробника штрафні санкції згідно Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002р. та Привал приймання.

Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє протягом одного року та вважається щорічно продовженим на тих самих умовах, якщо протягом останнього місяця терміну його дії жодна із сторін не направить іншій письмові заяви про припинення його дії (п. 5.1, 5.2).

У відповідності до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до ст.ст. 509, 526 ЦК України, в силу зобов'язання одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Як вбачається із матеріалів справи, представниками позивача з метою контролю якості стічних вод, що скидаються відповідачем, відповідно до пп. 6.8 - 6.13 Правил приймання, в присутності останнього, проведено відбір проб, за результатами досліджень яких складено відповідний протокол дослідження якості стічних вод № 317 (відбір проби 20.07.2012р.).

Внаслідок отриманих висновків якості стічних вод, що оформлені вищезазначеними протоколами, виявлено перевищення по ДВП (допустимих величин показників), про що повідомлено відповідача листом № 2138/12 від 10.08.2012р.

На виконання п. 4.5 Договору, п. 6.8 Правил приймання, позивачем здійснено розрахунки за перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах згідно Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів та п. 3.10 Правил приймання.

Норматив плати за скид понаднормативних забруднень, за період охоплений перевіркою, встановлений рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 01.06.2011р. №918 в розмірі 2.024 грн. за 1 куб.м. стічних вод та від 30.05.2012р. №898 в розмір 2.284 грн. за 1 куб.м. стічних вод.

Враховуючи виявлені порушення, позивачем додатково виставлено відповідачу рахунок за перевищення вмісту забруднюючих речовин у стічних водах № 25/2 від 10.08.2012р. на суму 7 028 грн.76 коп., що був направлений на адресу боржника супровідними листами разом із повідомленнями про виявлення перевищення по ДВП, який залишився станом на день звернення до суду з позовною заявою не оплаченим.

У відповідності до п. 2.11 Договору остаточний розрахунок за спожиті в поточному місяці послуги, споживач проводить на підставі рахунків або інших платіжних документів, поданих Водоканалом, які підлягають оплаті споживачем у триденний строк після їх отримання, при цьому вихідні і святкові дні до уваги не беруться. Враховуючи можливість отримання рахунків споживачем в абонентному відділі виробника остаточна оплата спожитих послуг з водопостачання і водовідведення здійснюється споживачем в будь-якому випадку не пізніше 15 числа наступного місяця за тим, в якому були надані відповідні послуги.

Як стверджує позивач та вбачається з матеріалів справи, відповідач, в порушення умов договору та вимог законодавства, свої зобов'язання не виконав, про що свідчить долучений позивачем до матеріалів справи розрахунок за перевищення допустимих показників якості стічних вод, і його заборгованість перед комунальним підприємством, станом на час вирішення спору, становить 7 028 грн.76 коп.

У відповідності до ст.ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Враховуючи, що відповідач станом на день розгляду спору не надав суду будь-яких доказів про оплату 7 028 грн. 76 коп. за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 7 028 грн. 76 коп. такими, що підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені, підтверджені в судовому засіданні представником позивача та не ос порені відповідачем .

Аргументи відповідача про окреме відведення води, використаної в своїй діяльності підприємцем Марцинківським М.А., судом до уваги не приймаються з огляду на наступне.

Відповідно до п.2.1. Договору облік використаної Споживачем води здійснюється за показниками опломбованого Виробником лічильника, який повинен встановлюватися на межі балансової належності мереж Виробника та Споживача. Отже, відповідач погодився оплатити вартість водовідведення виходячи з показників лічильника чистої води.

Як вказує сам відповідач у відзиві на позовну заяву, договір оренди нерухомого майна був підписаний з підприємцем Марцинківським М.А. ще 30 квітня 2009р., тобто на 2,5 місяця раніше підписання Договору про надання послуг з водопостачання і водовідведення. Проте, в Договорі з Тернопільводоканалом не згадується про відведення частини води в дощову каналізацію. Навпаки, як було сказано, відповідач зобов"язався оплачувати водовідведення за даними лічильника чистої води. На підставі наведеного суд доходить висновку, що відповідач, підписуючи Договір про надання послуг водопостачання і водовідведення, свідомо прийняв на себе зобов"язання оплачувати водовідведення в обсязі використаної чистої води, хоч би частина її і потрапляла до дощової каналізації. Повідомлення про відведення частини води в дощову каналізацію було зроблене лише 10.08.2012р., коли з цього приводу на адресу директора КП "Тернопільводоканал" було надіслано відповідного листа. До цього часу відповідач - Підприємство "Виробниче автотранспортне об'єднання "Кооптранс" - повинен відповідати як зобов"язався, тобто, згідно п.2.1. Договору про надання послуг водопостачання і водовідведення.

Судовий збір на підставі ст. 49 ГПК України покладається на відповідача. Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 4 2 -4 7 , 22, 32, 34, 36, 44, 49, 82-85, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Підприємства "Виробниче автотранспортне об'єднання "Кооптранс" , вул. Бродівська, 59, м. Тернопіль (ідентифікаційний код 01738593) на користь Комунального підприємства "Тернопільводоканал", вул. Танцорова, 7, м. Тернопіль (ідентифікаційний код 03353845) - 7 028 (сім тисяч двадцять вісім) грн. 76 коп. плати за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин та 1 720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. в повернення судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Протягом десяти днів з дня складення повного тексту цього рішення сторони мають право подати апеляційну скаргу до Львівського апеляційного господарського суду через цей суд.

Повний текст рішення виготовлено 07 червня 2013р.

Суддя Ю.О. Чопко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення05.06.2013
Оприлюднено08.07.2013
Номер документу32213730
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/382/13-г/1

Судовий наказ від 18.06.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Рішення від 05.06.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 12.04.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні