cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
"05" липня 2013 р. Справа № 923/868/13
Суддя господарського суду Херсонської області Пінтеліна Т.Г. , розглянувши матеріали
за заявою: Державного підприємства "Новотроїцький завод по виробництву м'ясокісткового борошна" (місцезнаходження: 75300, Херсонська область Новотроїцький район, смт. Новотроїцьке, вул.К.Маркса, 86 , код ЄДРПОУ 05453522 )
до: Державного підприємства "Новотроїцький завод по виробництву м'ясокісткового борошна" (місцезнаходження: 75300, Херсонська область, Новотроїцький район, смт.Новотроїцьке, вул.К.Маркса,86 , код ЄДРПОУ 05453522 )
про порушення справи про банкрутство
в с т а н о в и в:
02 липня до господарського суду Херсонської області надійшла заява державного підприємства «Новотроїцький завод по виробництву м'ясо-кісткового борошна» (місцезнаходження:75300, Херсонська область, Новотроїцький район, смт.Новотроїцьке, вул.К.Маркса, 86 , код ЄДРПОУ 05453522 ) про порушення справи про своє банкрутство.
Державне підприємство "Новотроїцький завод по виробництву м'ясо-кісткового борошна" входить до сфери управління Міністерства аграрної політики України. Наказом Мінагрополітики від 06.10.2011 № 526 "Про припинення діяльності державних підприємств" прийнято рішення про ліквідацію державного підприємства "Новотроїцький завод по виробництву м'ясо-кісткового борошна" .
Зазначеним наказом затверджено ліквідаційну комісію, головою якої призначено головного спеціаліста відділу управління державним майном Департаменту економічного розвитку і аграрного ринку Кіктенко Оксану Володимирівну.
На виконання зазначеного наказу було подано оголошення в офіційних друкованих органах (Бюлетень державної реєстрації № 193 (28) від 14.10.2011) про припинення діяльності зазначеного підприємства.
Протягом двох місяців на адресу ліквідаційної комісії надійшли заяви кредиторів про визнання кредиторських вимог та затверджено реєстр вимог кредиторів на загальну суму 149 472,3 гривень (протокол затвердження кредиторських вимог від 14.12.2011 додається).
Ліквідаційною комісією було проведено інвентаризацію основних засобів, які знаходяться на балансі підприємства. В ході проведення процедури ліквідації було здійснено оцінку та продаж зазначеного майна, згідно чинного законодавства України через проведення аукціону на товарній біржі, результаті чого отримано коштів 218130,0 грн. та погашено частину кредиторської заборгованості підприємства, а саме: 194281 грн., з них по заробітній платі - 107091,0 грн.
Заявник стверджує, що в даний час на балансі підприємства рахується основних засобів (оргтехніка) первісною вартістю 20000,0 гривень, будь-яке інше майно відсутнє.
З викладеного вбачається, що коштів від реалізації 218130,00 грн. повністю вистачило для оплати всіх кредиторських вимог 149472,3гривень (протокол затвердження кредиторських вимог від 14.12.2011 додається).
Заявник стверджує, що непогашеною залишилась кредиторська заборгованість в сумі 240,0 тис. грн. , а саме: 181,5 тис. грн. - до бюджету, 10,2 тис. грн. - зі страхування, 45,4 тис. грн. - нарахована компенсація за несвоєчасний розрахунок з працівниками при звільненні, 3,0 тис. грн. - інші зобов'язання.
Відповідно до ст. 11 Закону України «про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі та повинна містити: - найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви про порушення справи про банкрутство додаються: витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо боржника (не надано ) ; докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора; докази того, що сума вимог кредитора (кредиторів) не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави).
До заяви боржника додаються також: установчі документи боржника - юридичної особи; бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату; перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором; даних відомостей заявником не надано, а також :
перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна;
перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, їх ім'я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), суми їх грошових вимог, підстави виникнення зобов'язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором; довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу; перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов'язань, терміну виконання та підстав виникнення; відомості про всі рахунки боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити; відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити; протокол загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідне рішення первинної профспілкової організації боржника (за наявності кількох первинних організацій - їхнє спільне рішення), на яких обраний представник працівників боржника для участі у справі про банкрутство, якщо такі збори (конференція) відбулися до подачі заяви боржника до господарського суду; копія спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, а в разі закінчення терміну дії такого дозволу - довідка про наявність у боржника матеріальних носіїв секретної інформації (технічної документації, виробів, їхніх дослідних зразків тощо); рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство; інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.
Відповідно до наказу від 06 жовтня 2011р. № 526 Голові комісії Кіктенко О.В. наказано ;
3.1. Вжити заходів, пов'язаних з ліквідацією державних підприємств.
3.2. Опублікувати в офіційних друкованих засобах масової інформації оголошення про припинення діяльності державних підприємств.
3.3. Провести інвентаризацію й оцінку майна, коштів та здійснити продаж основних засобів державних підприємств в установленому порядку з метою погашення кредиторської заборгованості.
3.4. Скласти та затвердити ліквідаційний баланс, звіт про роботу комісії з ліквідації державних підприємств та здати їх в архів міністерства.
3.5. Провести звільнення працівників державних підприємств відповідно до чинного законодавства України.
Проте в наданих заявником документах відсутні відомості про надання голові ліквідаційної комісії повноважень подати заяву про банкрутство.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Заявником не надано перелік кредиторів, що не відповідає вимогам ст. 11 Закону - не зазначено і не підтверджено належними доказами відомості, обов'язковість яких встановлена ст. 11 Закону, а саме щодо кожного кредитора-його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором.
Відповідно до ст. 57 Господарського кодексу України, установчими документи суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір та статут. Проте засновницький договір або рішення про утворення підприємства, його статут до заяви не додано.
Також не надано відомостей інвентаризації на день відкриття ліквідаційної процедури, матеріалів оцінки, договорів купівлі-продажу майна для перевірки судом дотримання вимог п.13 ст. 96 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
За таких обставин заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою, після усунення виявлених судом недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.11, 15, 95, 96 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.3 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
у х в а л и в:
1. Заяву про порушення справи про банкрутство державного підприємства «Новотроїцький завод по виробництву м'ясо-кісткового борошна» (місцезнаходження: 75300, Херсонська область, Новотроїцький район, смт.Новотроїцьке, вул.К.Маркса, 86 , код ЄДРПОУ 05453522 ) повернути заявнику без розгляду.
Додаток: заява та матеріали, всього на 31 аркушах з конвертом, у тому числі оригінал платіжного доручення № 27 від 13.06.2013р. про сплату 5735 грн. судового збору.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2013 |
Оприлюднено | 08.07.2013 |
Номер документу | 32213819 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні