Постанова
від 02.07.2013 по справі 813/4019/13-а
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2013 року справа № 813/4019/13-а

зал судових засідань №6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

секретар судового засідання Павлишин Ю.І.,

за участю:

представника позивача Малярчин З.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до малого приватного підприємства «Фірма «Західбуд» про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в :

Львівське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду звернулось до суду з адміністративним позовом до малого приватного підприємства «Фірма «Західбуд», в якому просить стягнути з заборгованість у сумі 1341 грн. 90 коп.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до ст.22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» відповідач є страхувальником. Проте, проводячи виплату заробітної плати не перерахував вчасно та повністю страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з чим виникла заборгованість перед позивачем зі сплати страхових внесків.

Відповідач заяву про визнання позову чи заперечення на позовну заяву до суду не подав.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві. Просить суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце проведення судового розгляду. Заяви про розгляд справи без участі його уповноваженого представника до суду не подав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі фактичні обставини справи і відповідні їм правовідносини.

Як вбачається із довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №229 відповідач зареєстрований як юридична особа 31.10.2006р. за №48, код ЄДРПОУ - 31712197, організаційно-правова форма - приватне підприємство, місцезнаходження: 82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Підзамче, 5а та включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідач зареєстрований як страхувальник у Фонді соціального страхування з тимчасової витрати працездатності на підставі заяви, підписаної керівником та бухгалтером відповідача та посвідченої його печаткою. Страхувальнику присвоєно реєстраційний №460100001268, що підтверджується карткою страхувальника.

Згідно зі звітом відповідача про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасової втрати працездатності за 1-й кв. 2009 рік, заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків становить 1341 грн. 90 коп. Вказана заборгованість у встановлені строки відповідачем не сплачена.

Таким чином, суд встановив, що заборгованість відповідача перед позивачем становить 1341 грн. 90 коп.

Роботодавці, які використовують працю найманих працівників та зареєстровані або взяті на облік в органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) як страхувальники до 01.01.2011 р. зобов'язані були сплачувати до Фонду страхові внески у порядку, встановленому ст.21, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» та у розмірах, визначених Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування».

Відповідно до абз.2 ч.1 ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», перерахування сум страхових внесків здійснюється страхувальникими один раз на місяць у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.

Згідно з абз.1 ч.1 ст.30 вказаного Закону, страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.

Відповідно до абз.2 ч.2 ст.30 вказаного Закону, строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій цією статтею не застосовується.

Згідно з ст. 9 вказаного Закону, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.

Таким чином, беручи до уваги те, що відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив суму заборгованості до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, наявність у нього зазначеної заборгованості підтверджується матеріалами справи, а будь-яких доказів сплати заборгованості станом на день розгляду справи суду не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 19, 24, 71-86, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з малого приватного підприємства «Фірма «Західбуд» на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість в сумі 1341 грн. 90 коп.

3. Судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений і підписаний 02 липня 2013 року.

Суддя А.Г. Гулик

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.07.2013
Оприлюднено08.07.2013
Номер документу32215397
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/4019/13-а

Ухвала від 27.05.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Гулик Андрій Григорович

Постанова від 02.07.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Гулик Андрій Григорович

Постанова від 02.07.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Гулик Андрій Григорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні