Постанова
від 14.06.2013 по справі 801/5260/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 червня 2013 р. Справа №801/5260/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим в складі головуючого судді Кононової Ю. С., за участю секретаря судового засідання Магері М.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Управління пенсійного фонду України в м.Саки та Сакському районі АР Крим

до Державного підприємства "Радгосп-завод "Євпаторійський"

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м.Саки та Сакському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Державного підприємства "Радгосп-завод "Євпаторійський" про стягнення 7593,30 грн., з яких 4427,50 грн. - заборгованость зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та 3165,80 грн. - витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, призначених відповідно до п.п."б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (Список № 2).

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м.Саках та Сакському районі АР Крим як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язаний, відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", Інструкції "Про порядок нарахування і сплати страхувальниками застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України" нести витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, розмір яких щорічно визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України. Відповідач не здійснював відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах та у строки, передбачені законодавством, у зв'язку з чим в нього виникла заборгованість за квітень 2013 року у сумі 3165,80 грн. та не виконував зобов'язань по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з чим в нього виникла заборгованість за березень 2013 року у сумі 4427,50 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Клопотань, заперечень на позов не надав, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників позивача та відповідача.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог з таких підстав.

Судом встановлено, що Державне підприємство «Радгосп-завод «Євпаторійський» зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Саки та Сакському районі АР Крим.

Спеціальним Законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України №2464-VI від 08.07.10р. "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464), який набрав чинності з 01.01.11р.

Відповідно до п.З розділу 8 Закону №2464 з дня набрання чинності зазначеного закону платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ). ЄСВ є цільовим загальнообов'язковим платежем, який збирається на всій території України в порядку, встановленому Законом №2464; він не входить до системи оподаткування, податкове законодавство не регулює порядок нарахування і сплати ЄСВ (ч. 2 ст. 8 Закону України №2464).

Згідно з п.1 ч.2 ст.6 Закону №2464 страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки ЄСВ.

Згідно з ч.8 ст.9 Закону № 2464 передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч.12 ст.9 Закону №2464 ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Всупереч вимогам п.1 ч.2 ст.6, ч.8 ст.9 Закону №2464, відповідач не сплатив єдиний соціальний внесок за березень 2013 року у розмірі 4427,50 грн., що підтверджується Таблицею 1 «Нарахування єдиного внеску» (а.с.5-6).

Згідно з ч.4 ст.25 вказаного Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Матеріали справи свідчать про те, що позивач сформував вимогу про сплату боргу від 02.04.2013 року №Ю674, яка була направлена відповідачу рекомендованою кореспонденцією та отримана останнім 05.04.2013 року відповідно до відмітки на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.7).

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з вимогою, є всі підстави вважати, що вона є узгодженою.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Згідно абз.7 п.4 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" орган Пенсійного фонду України має право звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості. Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів здійснюється органами Пенсійного фонду України. Не надходження грошових коштів тягне за собою порушення, гарантованого ст.46 Конституції України, права громадян на своєчасне отримання пенсійних виплат.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" Пенсійний фонд України призначає пенсії за віком на пільгових умовах. А стаття 8 зазначеного Закону передбачає, що виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.

Згідно пункту 2 Прикінцевих положень Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій.

Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій призначених згідно з пунктами "а", "б-з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам за списком №1,2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.03р. №36.

Розрахунки суми відшкодування розраховуються відповідно до підпункту 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03р. №21-1 (далі - Інструкція).

Пунктом 6.4 зазначеної Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (п. 6.5 Інструкції).

Пунктом 6.8 цієї Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на адресу відповідача був направлений розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" ст.13 закону України "Про пенсійне забезпечення" відповідно до якого сума, що підлягає відшкодуванню з квітня 2013 року становить 3165,80 грн. (а.с.9, 10).

Однак, у встановлений законодавством термін відповідач не відшкодував витрати Управління Пенсійного фонду України в м.Саки та Сакському районі АР Крим на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за зазначений період.

Відповідач у порядку, передбаченому ст.71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 7593,30 грн., з яких: 4427,50 грн. - заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2013 року та 3165,80 грн. - заборгованість зі сплати витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за квітень 2013 року.

За таких обставин, вимоги позивача є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства "Радгосп-завод "Євпаторійський" (96524, АР Крим, Сакський район, с. Вересаєве, вул.Молодіжна, 45, ЄДРПОУ 00412990) на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Саки та Сакському районі АР Крим заборгованість в загальній сумі 7593,30 грн. (сім тисяч п'ятсот дев'яносто три гривні тридцять копійок), з яких:

3165,80 грн. (три тисячі сто шістдесят п'ять гривень вісімдесят копійок) заборгованість зі сплати витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах на р/р25605302272737, філія КРУ ПАТ "Ощадбанк", м.Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 38006150;

4427,50 грн. (чотири тисячі чотириста двадцять сім гривень п'ятдесят копійок) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на р/р37199101000133 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 38006150.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду .

Суддя підпис Ю.С. Кононова

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення14.06.2013
Оприлюднено08.07.2013
Номер документу32230591
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —801/5260/13-а

Постанова від 14.06.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Кононова Ю. С.

Ухвала від 20.05.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Кононова Ю. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні