8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 липня 2013 року Справа № 812/5460/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Каюди А.М.
при секретарі: Опейкіній Є.А.
за участі:
представника позивача: не з'явився,
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «СЕВАН К.Г.А» про стягнення податкового боргу в розмірі 528 706,54грн.,-
ВСТАНОВИВ:
12 червня 2013 року Фастівська об'єднана державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «СЕВАН К.Г.А» в якому просила стягнути суму податкового боргу в розмірі 528 706,54грн., з яких сума боргу з податку на додану вартість в розмірі 356 350,17грн. в т.ч. 340 411,56грн. - заборгованість за основним платежем та 15938,61 грн. - штрафні санкції та суму податкового боргу з податку на прибуток підприємств в розмірі 172 356,37грн., в т.ч. за основним платежем 159 63,85грн. та 12719,52грн. - штрафні (фінансові) санкції. Вказана заборгованість утворилась внаслідок самостійно узгодженого податкового зобов'язання платником податку та податкового зобов'язання нарахованого контролюючим органом.
Представник позивача в судове засідання не з'явився про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, правом надати заперечення проти позову не скористався.
Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до частини 6 статті 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «ОСОБА_1» зареєстровано в якості юридичної особи Виконавчим комітетом Фастівської міської ради Київської області 11 вересня 2007 року за реєстраційним номером 1 361 102 0000 000922 (а.с.11).
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 12.09.2007 №2005 Приватне підприємство «ОСОБА_1» узяте на облік у Фастівську ОДПІ 12.09.2007 (а.с.12)
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців встановлено, що на час розгляду даної справи місцезнаходженням Приватного підприємства «ОСОБА_1» є: АДРЕСА_1 (а.с.133-135)
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Статтею 36 Податкового кодексу України передбачено що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Згідно з пунктом 50.1 статті 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою податку на додану вартість.
Відповідно до 14.1.178. ст..14 Податкового кодексу України податок на додану вартість - непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V цього Кодексу;
Податкове зобов'язання для цілей розділу V цього Кодексу - загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді (п.14.1.179 ст.14 Податкового кодексу України)
Відповідно до вимог податкового кодексу Приватне підприємство «ОСОБА_1» є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом НОМЕР_1 серії НОМЕР_2 (а.с.13) .
Як вбачається з матеріалів справи, Приватне підприємство «ОСОБА_1» має заборгованість по сплаті податку на додану вартість в загальному розмірі 356 350,17грн. з яких сума основного боргу по зобов'язанням складає 340 411,56грн., пеня 15938,61грн., що підтверджується карткою особового рахунку платника податків (а.с.28-35) та розрахунком (а.с.21-26)
Під час судового розгляду справи, судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що за підприємством боржника рахується борг з податку на додану вартість який виник внаслідок несплати грошового зобов'язання визначеного контролюючим органом в прийнятому 09.02.12 податкового повідомлення-рішення форми «Р» №0000072302 (а.с.49), яким відповідачу донараховано основного платежу за актом перевірки від 23.01.12 № 37/9/2302 (а.с.39-47) на загальну суму 25651,00грн.. в т.ч. 25650,00грн. за основним платежем та 1,00грн. - штрафні санкції. Отримано рішення платником податку 09 лютого 2012 року (а.с.50). Не оскаржено та є чинним на час розгляду справи. За рахунок наявної переплати в розмірі 327,28грн. вказане податкове зобов'язання зменшилось та становить 25 322,72грн. (а.с.21,28). В зв'язку з несплатою в повному обсязі грошового зобов'язання з ПДВ податковим органом, відповідно до вимог ст..129 ПКУ, в автоматичному режимі нараховано суму пені на загальну суму 1731,90грн. (а.с.21,28).
Також встановлено, що 21.03.12 Відповідач, погасив частину заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 170,00грн., за несвоєчасну сплату якого нараховано пеню в розмірі 1,30 грн. (а.с.21,28).
21.03.12 Відповідачем погашено частину заборгованості з додатку на додану вартість в розмірі 860,00грн., за несвоєчасну сплату якого також нараховано пеню в розмірі 6,56 грн. (а.с.21,29).
19.03.12 ПП «ОСОБА_1» до податкового органу подано податкову декларацію з податку на додану вартість № 9012805393, якою ним самостійно визначено податкове зобов'язання з додатку на додану вартість на суму 860,00грн. (а.с.22,29,51-52)
07.05.12 Фастівською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 000811501, яким на підставі ст.126 ПК України, Відповідачу донараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податку на додану вартість в розмірі 206,00 грн. (а.с.54, 22,29) Рішення отримано відповідачем 23.05.2013 не оскаржено та є чинним (а.с.55)
18.05.12 Відповідачем погашено частину заборгованості з додатку на додану вартість в розмірі 206,00грн., за несвоєчасну сплату якого в автоматичному режимі нараховано пеню в розмірі 4,61 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки відповідача як платника податків та розрахунком (а.с.22,29)
19.06.12 Відповідачем погашено частину заборгованості з додатку на додану вартість в розмірі 2301,00грн., за несвоєчасну сплату якого в автоматичному режимі нараховано пені в розмірі 70,16 грн. що підтверджується зворотнім боком облікової картки відповідача як платника податків та розрахунком (а.с.22,30)
19.06.12 ПП «ОСОБА_1» погасило частину заборгованості з додатку на додану вартість в розмірі 41,20грн., за несвоєчасну сплату якого в автоматичному режимі нараховано пеню в розмірі 1,26 грн. що підтверджується зворотнім боком облікової картки відповідача як платника податків та розрахунком (а.с.22,30)
14.06.12 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0000991501, яким на підставі ст.126 ПК України, Відповідачу донараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податку на додану вартість в розмірі 41,20грн. (а.с.57,22,30)
30.06.12 підприємством до податкового органу ОДПІ подано звітну податкову декларацію з податку на додану вартість № 9034244571, якою ним самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 2301,00грн. (а.с.58-59,22,30)
19.07.12 Відповідачем погашено частину заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 1815,00грн., за несвоєчасну сплату якого в автоматичному режимі, відповідно до вимог податкового законодавства, нараховано пеню в розмірі 69,19 грн. що підтверджується зворотнім боком облікової картки відповідача як платника податків та розрахунком (а.с.22,30)
06.06.12 Фастівською ОДПІ прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Р» №0001122301, яким Відповідачу донараховано основного платежу за актом перевірки від 18.05.12 № 139/20/2200 (а.с. 60-64) на загальну суму 137280,00грн. в т.ч. 91520,00грн. за основним платежем та 45760,00грн.- штрафні санкції.(а.с.65)
На підставі пп.129.1.2. п.129.1 ст.129 ПК України у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) буде здійснено нарахування. Відповідно до вказаного, податковою інспекцією було здійснено нарахування пені в автоматичному режимі з ПДВ на загальну суму 5503,24грн. (а.с.23,31)
19.07.12 Відповідачем до позивача подано податкову декларацію з податку на додану вартість № 9041866182, якою ним самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 1815,00грн.(а.с.66-67,23,31)
02.08.12 Відповідач погасив частину заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 2931,00грн., за несвоєчасну сплату якого в автоматичному режимі нараховано пеню в розмірі 122,14 грн.(а.с.23,31)
21.08.12 Відповідач погасив частину заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 58,00грн., за несвоєчасну сплату якого в автоматичному режимі нараховано пеню в розмірі 2,70 грн.(а.с.23,31)
21.08.12 Відповідач погасив частину заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 38,00грн., за несвоєчасну сплату якого в автоматичному режимі нараховано пеню в розмірі 1,77 грн.(а.с.23,31)
01.07.12 Відповідачем до Фастівської ОДПІ подано уточнюючий розрахунок з ПДВ №9050710018, яким збільшено суму ПДВ в розмірі 56,00 грн. (а.с.68-69,23,31)
01.07.12 платником податку до податкового органу подано уточнюючий розрахунок з ПДВ №9050710018, яким ним самостійно, в зв'язку з виправленням помилки, нараховано штрафні санкції в розмірі 2,00грн., які не погашені.(а.с.70-71,23,31)
09.08.12 Фастівською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0001091501, яким на підставі ст.126 ПК України, Відповідачу донараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податку на додану вартість в розмірі 1417,64грн. (а.с.74,24,31-32) Рішення отримано 15 серпня 2012 року, не оскаржено, сума визначена в рішенні не сплачена. (а.с.75)
27.08.12 ПП «ОСОБА_1» до податкової подано уточнюючий розрахунок з ПДВ №9051685686, яким зменшено суму ПДВ в розмірі 94,00 грн. В зв'язку з завищенням податкового зобов'язання Фастівською ОДПІ з 20.02.12 по 27.08.12 нараховано штрафні санкції в розмірі 4,51грн., які платником податків не погашені. (а.с.79-80,24,32)
01.06.12 Відповідачем до Фастівської ОДПІ подано уточнюючий розрахунок з ПДВ -№9051984077, яким збільшено суму ПДВ в розмірі 2529,00 грн. (а.с.76-78,24,32)
28.08.12 підприємством до Фастівської ОДПІ подано уточнюючий розрахунок з ПДВ №9051984614, яким зменшено суму ПДВ в розмірі 94,00 грн. В зв'язку з завищенням додаткового зобов'язання Фастівською ОДПІ з 20.02.12 по 28.08.12 нараховано штрафні санкції в розмірі 4,54грн., які є не сплаченими. (а.с.81-83,32,24)
27.08.12 Фастівською ОДПІ, на підставі пп.129.1.2. п.129.1 ст.129 ПК України, було здійснено нарахування пені в автоматичному режимі з ПДВ на загальну суму 18,64грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки відповідача як платника податків та розрахунком (а.с.24,33)
28.08.12 Відповідачем до Фастівської ОДПІ подано уточнюючий розрахунок з ПДВ №9051984077, яким ним самостійно, в зв'язку з виправленням помилки, нараховано штрафні санкції в розмірі 76,00грн., які ним не погашені. (а.с.84-85,24)
20.08.12 платником податку подано податкову декларацію з податку на додану вартість № 9050645930, якою ним самостійно визначено податкове зобов'язання з додатку на додану вартість на суму 38,00грн. (а.с.86-87,24,33)
18.09.12 Відповідачем погашено частину заборгованості з додатку на додану вартість в розмірі 720,00грн., за несвоєчасну сплату якого в автоматичному режимі нараховано пеню в розмірі 38,60 грн. (а.с.24,33)
18.09.12 Відповідачем до Фастівської ОДПІ подано податкову декларацію з податку на додану вартість № 9056584713, якою ним самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 720,00грн. (а.с.88-89,25,33)
04.10.12 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0001401501, яким на підставі ст.126 ПК України, Відповідачу донараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податку на додану вартість в розмірі 200,80грн.(а.с.90,25,32-33)
19.10.12 Відповідач погасив частину заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 57,00грн., за несвоєчасну сплату якого в автоматичному режимі нараховано пеню в розмірі 3,51 грн., яка не сплачена.(а.с.25,34)
19.10.12 підприємством подано податкову декларацію з податку на додану вартість № 9064514082, якою ним самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 57,00грн, яка ним сплачена.(а.с.91-92,25,34)
13.11.12 Фастівською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0002161501, яким на підставі ст.126 ПК України, Відповідачу донараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податку на додану вартість в розмірі 11,40грн, яке ним не сплачено. Рішення отримано бухгалтером підприємства 03 грудня 2012 року, сторонами не надано даних щодо його оскарження, так воно є чинним. (а.с.94,25,34)
05.12.12 Фастівською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» 50002291501, яким Відповідачу донараховано основного платежу за актом перевірки від 05.11.12 № 483/64/1501 (а.с.95-96) на загальну суму 15 810,00грн.. в т.ч. 12648,00грн. за основним платежем та 3162,00грн.- штрафні санкції, яке не сплачено. Рішення отримано 14 грудня 2012 року, є чинним, не оскаржено. (а.с.98,25,35)
15.02.13 Фастівською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0000032201 (а.с.107), яким Відповідачу донараховано основного платежу за актом перевірки від 23.01.13 № 26/2200-35259072 (а.с.99-106) на загальну суму 75 738,00грн. в т.ч. 50 492,00грн. за основним платежем та 25 246,00грн.- штрафні санкції, яке ним не сплачено. Вказане рішення позивачем направлено на адресу платника податків, однак конверт повернувся без вручення адресату (а.с.108)
01.03.13 Фастівською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0000042201, яким Відповідачу донараховано основного платежу за актом перевірки від 23.01.13 № 41/2200-35259072 (а.с.99-106) на загальну суму 85 314,00грн.. в т.ч. 58 542,00грн. за основним платежем та 26 772,00грн. - штрафні санкції, яке ним не сплачено. (а.с.122,25-26,35)
Відповідно до вимог пп.129.1.2. п.129.1 ст.129 ПК України податковою інспекцією платнику податків нараховано в автоматичному режимі з ПДВ пеню на загальну суму 8 353,99грн.
Таким чином матеріалами справи підтверджена заявлена до стягнення сума податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 356 350,17грн.
Розділом ІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою податку на прибуток.
Відповідно до вимог пункту 133.1 статті 133 Податкового кодексу України Приватне підприємство «ОСОБА_1» є платником податку на прибуток підприємства.
Відповідно до картки особового рахунку та розрахунку податкової заборгованості платника податків, позивач має заборгованість зі сплати податку на прибуток в розмірі 172356,37грн. з яких сума основного боргу по зобов'язанням складає 159 636,85грн., пеня за несвоєчасну сплату зобов'язання - 12719,52грн., (а.с.27,36-38) що підтверджується:
податковою декларацією від 02.08.12 № 9045626871 якою платником податків самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток на суму 2931,00грн. За рахунок наявної переплати в розмірі 29,40грн. вказане податкове зобов'язання зменшилось в зв'язку з чим не погашений борг складає 2901,60грн.(а.с.27,36,109-110)
податковим повідомленням - рішенням від 27.12.12 форми «Р» №000253150 яким Відповідачу донараховано основного платежу за актом перевірки від 27.11.12 № 561/97/1503 (а.с.111) на загальну суму 23141,00грн. в т.ч. 18513,00грн. за основним платежем та 4628,00грн.- штрафні санкції. (а.с.113) Рішення отримано 03.01.2013, не оскаржено, є чинним. Цього ж дня Фастівською ОДПІ на підставі 129.1.2 п.129.1 ст.129 ПК України в автоматичному режимі нараховано пені в розмірі - 1637,03грн. (а.с.27,37)
податковим повідомленням - рішенням від 15.02.13 №000042201 яким Відповідачу донараховано основного платежу за актом перевірки від 23.01.2013 № 26/2200-35259072 (а.с.99-106) на загальну суму 66271,25грн. в т.ч. 53017,00грн. за основним платежем та 13254,25грн. - штрафні санкції. (а.с.107) Цього ж дня Фастівською ОДПІ на підставі п.п.129.1.2 п.129.1 ст.129 ПК України в автоматичному режимі нараховано пеню в розмірі 2575,32грн. (а.с.27,37-38)
податковим повідомленням - рішенням від 01.03.2013 № 00000052201 форми «Р», яким донараховано основного платежу за актом перевірки в розмірі 67323,00грн. в т.ч. 67323,00 за основним платежем.(а.с.122) Даних про оскарження вказаного рішення сторонами до суду не надано, а отже воно є чинним.
Згідно підпункту 129.1.2. пункту 129.1 статті 129 ПК України податковим органом нарахуванно в автоматичному режимі пеню з податку на прибуток на загальну суму 8507,17грн. (а.с.27,37-38)
Підпунктом 129.1.1. пункту 129.1. статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. (пункт 129.4 статті 129 Податкового кодексу України)
Відповідно до пункту 131.1. статті 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання зазначеної норми Податкового кодексу України Фастівською ОДПІ Київської області 15 березня 2012 року було надіслано відповідачу як платнику податків податкову вимогу №30 на загальну суму 27055,62грн. Зазначену податкову вимогу було отримано уповноваженою особою відповідача 20 березня 2012 року, про що свідчить підпис зазначеної особи на поштовому повідомленні відповідно до якого направлено вказану вимог (а.с.19)
Оскільки податкова вимога №30 від 15 березня 2012 року, є чинною (доказів про відкликання податкової вимоги суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення податкового боргу дотримані вимоги норм податкового законодавства.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 95.1.статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. (пункт 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Матеріалами справи підтверджена наявність податкового боргу в розмірі, заявленому до стягнення та вжиття податковим органом заходів з погашення боргу, які надають право на звернення до суду з вимогою про стягнення коштів з рахунків платника податків.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги Фастівської ОДПІ щодо стягнення з ПП «ОСОБА_1» податкового боргу в загальному розмірі 528 706,54., який складається з заборгованості з податку на додану вартість в розмірі 356 350,17грн, з податку на прибуток в розмірі 172 356,37грн., обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Фастівської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «СЕВАН К.Г.А» про стягнення податкового боргу в розмірі 528 706,54грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «СЕВАН К.Г.А» (91000, м.Луганськ, вул. Херсонська, 7е, код 35259072) податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 356 350,17грн. (триста п'ятдесят шість тисяч триста п'ятдесят гривень 17коп.), з податку на прибуток в розмірі 172 356,37грн. (сто сімдесят дві тисячі триста п'ятдесят шість гривень 37коп.) з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 05 липня 2013 року.
Суддя А.М. Каюда
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2013 |
Оприлюднено | 08.07.2013 |
Номер документу | 32230685 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
А.М. Каюда
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні