10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 червня 2013 року Справа № 812/5088/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до приватного підприємства «Делом» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.05.2011 по 20.10.2011 в сумі 7183,20 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
31 травня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області (далі - УПФУ в м. Алчевську Луганської області) до приватного підприємства «Делом» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.05.2011 по 20.10.2011 в сумі 7183,20 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в управлінні Пенсійного фонду України в м. Алчевськ Луганської області 14.08.2003 зареєстровано приватного підприємства «Делом» та 11.08.2003 внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Відповідно до п. 1 ч.2 ст. 6, ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) платники єдиного внеску зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі єдиний внесок до Пенсійного фонду України не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Позивач зазначив, що у порушення зазначених норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відповідач приватне підприємство «Делом» не сплатив єдиний внесок, відповідно до класу професійного ризику виробництв (37,26% - 6550,31 гр.), утримання з найманих працівників (3,6% - 632,88 грн.) на загальну суму 7183,20 грн. нарахований, у відповідності до розрахунків сум єдиного внеску за звітний період з 20.05.2011 по 20.10.2011 та складається з суми нарахованої заробітної плати роботодавцями відповідно до класу професійного ризику, що згідно звіту наданого за квітень - вересень 2011 року, становить 17580,00 грн. Таким чином, як зазначив позивач заборгованість зі сплати єдиного внеску за період з 20.05.2011 по 20.10.2011, з урахуванням штрафних санкцій та пені, що несплачена станом на 01.05.2013, становить 7183,20 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI управлінням Пенсійного фонду в м. Алчевську відповідачу була направлена вимога про сплату боргу № Ю83 від 03.11.2011 на суму боргу в розмірі 10719,63 грн., утворена станом на 01.11.2011, яка направлено на підприємство рекомендованим листом з повідомленням про що свідчить підпис повідомлення про вручення від 14.11.2011. Позивач зазначив, що відповідач суму боргу вказану у вимозі не оскаржив у встановленому законом порядку та у 10-денний термін із дня отримання вимоги не сплатив.
У зв'язку з чим, позивач просив стягнути з приватного підприємства «Делом» на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області заборгованість зі сплати єдиного внеску за період з 20.05.2011 по 20.10.2011 в сумі 7183,20 грн.
Ухвалою від 03 червня 2013 року відкрито провадження за вказаним адміністративним позовом та призначено до розгляду у скороченому провадженні. Одночасно запропоновано відповідачу у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття провадження надати на адресу Луганського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову. Копію ухвали надіслано сторонам.
Відповідач заперечення суду не надав. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам'ятка про права та обов'язки направлена відповідачу на адресу: 94204, Луганська область, м. Алчевськ, пр. Леніна, буд. 12, повернулись до суду з відміткою пошти: "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464 (далі - Закон України №2464), який набрав чинності 01 січня 2011 року.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України №2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону України №2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 вищезазначеного Закону платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 6 зазначеного Закону встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно п.1 ч.1 ст.7 Закону України №2464 передбачено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно ч 5. вищезазначеної статті єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Згідно ч. 8 ст. 9. Закону України №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Частиною 12 вищезазначеної статті передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до частини 11 статті 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем було подано до управління Пенсійного фонду звіти про нарахування єдиного внеску за квітень - вересень 2011 року, відповідно до яких, в порушення норм Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не сплатив єдиний внесок, відповідно до класу професійного ризику виробництв (37,26% - 6550,31 грн.), утримання з найманих працівників (3,6% - 632,88 грн.) на загальну суму 7183,20 грн. нарахований, у відповідності до розрахунків сум єдиного внеску за звітний період з 20.05.2011 по 20.10.2011.
Таким чином сума внеску, що підлягає сплаті становить 7183,20 грн. за період з 20.05.2011 по 20.10.2011. (а.с.6-25)
Згідно ч. 4 ст. 25 Закону України №2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою відповідачем єдиного внеску, на підставі ч. 4 ст. 25 Закону України №2464-VI, управлінням Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області на адресу відповідача було надіслано вимогу №Ю-83 від 03.11.2011 про сплату боргу платника єдиного внеску яка утворилась станом на 01 листопада 2011 року на загальну суму 10719,63 грн. Вимога №Ю-83 від 03.11.2011 була направлена на адресу відповідача по справі рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак конверт з вказаною вимогою було повернуто на адресу управління Пенсійного фонду без вручення адресату з відміткою поштою за закінченням терміну зберігання (а.с.26). У встановленому законом порядку вимога не оскаржувалась та є чинною на час розгляду даної справи.
Відповідно до абз.6-7 ч.4 ст.25 Закону України №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Згідно до ч.16 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI, 08.07.2010 передбачає, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
На час розгляду справи сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного внеску в розмірі 7183,20 грн. не погашена, що підтверджується карткою особового рахунку (а.с.27-28).
Враховуючи, що позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, суд вважає, що позов управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області щодо стягнення з приватного підприємства «Делом» суми заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.05.2011 по 20.10.2011 в сумі 7183,20 грн. підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до приватного підприємства «Делом» про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 20.05.2011 по 20.10.2011 в сумі 7183,20 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Делом» (ідентифікаційний номер 32616143) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області заборгованість зі сплати єдиного внеску за період з 20.05.2011 по 20.10.2011 в сумі 7183,20 грн. (сім тисяч сто вісімдесят три гривні 20 коп.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя К.В. Агевич
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2013 |
Оприлюднено | 08.07.2013 |
Номер документу | 32239195 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
К.В. Агевич
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні