Ухвала
від 05.07.2013 по справі 902/809/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

"05" липня 2013 р. Справа № 902/809/13

Провадження № 12/902/64/13

за позовом: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "АСВ і К" (вул. Чехова, 29, м. Вінниця, 21034, ідент. код 24902629)

про визнання недійсними рішень загальних зборів

Суд:

Суддя Кожухар М.С.

Секретар судового засідання Матущак О.В.

Представники сторін:

позивач: ОСОБА_1;

позивача: ОСОБА_2 - адвокат;

відповідача: Тишківський С.Л., Скржешевський М.С. - за дорученням;

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Вінницької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АСВ і К", в якому просив суд визнати недійсними рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АСВ і К", оформлених протоколом № 4/13 від 18.04.2013р.

Позовні вимоги, зокрема, мотивовано тим, що загальні збори учасників Товариства відбулися з порушенням процедури скликання зборів; прийнятими рішеннями загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АСВ і К", оформленими протоколом № 4/13 від 18.04.2013р., порушено право позивача на участь в управлінні справами товариства та його права як найманого працівника (директора товариства) в частині звільнення його з посади. Так, в оскаржуваному протоколі не наведено жодних прикладів неналежного виконання директором ОСОБА_1 своїх обов»язків, які б могли слугувати причиною його звільнення (а.с. 5).

Ухвалою суду від 04.06.2013р. порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 25.06.2013р.

В судовому засіданні 25.06.2013р. оголошено перерву до 04.07.2013р.

25.06.2013р. до суду надійшло клопотання представника відповідача, в якому він просив суд залучити до участі у справі в якості третіх осіб на стороні відповідача учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АСВ і К" : ОСОБА_5 та ОСОБА_6

В судовому засіданні 04.07..2013р. представники відповідача відкликали клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб на стороні відповідача учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "АСВ і К" : ОСОБА_5 та ОСОБА_6

25.06.2013р. до суду також надійшло клопотання гр. ОСОБА_6, в якому вона просить суд залучити її до участі у справі № 902/809/13 в якості третьої особи на стороні відповідача, оскільки вона є одним із засновників Товариства, та рішення у даній справі може вплинути на реалізацію нею, як учасником ТОВ «АСВ і К» права брати участь в управлінні справами Товариства.

Суд, у судовому засіданні 04.07.2013 р., дослідивши дане клопотання відмовив в його задоволенні, оскільки відповідно до ст. 27 ГПК України, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть бути залучені до участі у справі, якщо рішення у даній справі може вплинути на їх права або обов'язки. З тексту клопотання гр. ОСОБА_6 не вбачається, що рішення у даному спорі може вплинути на її права або обов"язки.

03.07.2013р. на адресу суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, де він заперечує проти позову, вважає позовні вимоги безпідставними та необґрунтованими. Зокрема у відзиві зазначає, що позачергові збори учасників Товариства від 18.04.2013р. були скликані та проведені у чіткій відповідності до ст. 60 ЗУ «Про господарські товариства», оскільки присутні на зборах учасники Товариства ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у сукупності володіють 65 % голосів.

Також 03.07.2013р. від представника відповідача надійшло клопотання б/н та дати (вх. № канц. суду 08-46/8223/13) про припинення провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст. 80 ГПК України.

Позивач та його представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представники відповідача підтримали клопотання про припинення провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст. 80 ГПК України.

Дане клопотання мотивовано наступним.

Предметом позовних вимог ОСОБА_1 в справі № 902/809/13 є визнання недійсними Зборів Учасників ТОВ «АСВ і К» від 18.04.2013 року, предметом яких згідно регламенту було виключно відкликання директора Товариства та призначення нового директора товариства.

Пленум Верховного Суду України в Постанові від 24 жовтня 2008 року N 13 Про практику розгляду судами корпоративних спорів, в пункті 4 постанови прямо зазначає, що «Спори, пов'язані з оскарженням членами виконавчих органів товариства, а також членами наглядової ради товариства, які уклали з товариствами трудові договори, рішень відповідних органів товариства про звільнення (усунення, відсторонення, відкликання) їх з посади, розглядаються в порядку цивільного судочинства як трудові спори. Судам необхідно звернути увагу на те. що у цьому разі позивач звертається до суду за захистом своїх трудових прав як найманого працівника, а не акціонера (учасника) господарського товариства.».

ОСОБА_1 був прийнятий на посаду директора ТОВ «АСВ і К» 20.04.2003 року , про що міститься запис в його трудовій книжці. В зв'язку з чим його позов про оскарження рішення Зборів Учасників ТОВ «АСВ і К» про його усунення з посади директора товариства є суто трудовим спором і не підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

Позивач та його представник проти даного клопотання заперечили, посилаюсиь на те, що позовні вимоги грунтуються на порушенні прав позивача на участь в управлінні справами товариства, а тому цей спір є корпоративним та підлягає розгляду у господарському суді Вінницької області.

Заслухавши надані в судовому засіданні пояснення учасників судового процесу, дослідивши клопотання про припинення провадження у справі та матеріали справи, суд дійшов висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню, а провадження у даній справі - припиненню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України з огляду на наступне.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 80 ГПК України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 12 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України) господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

У пункті 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 р. № 13 "Про практику розгляду судами корпоративних спорів" зокрема зазначено, що при вирішенні питання про те, чи є спір, що виник між господарським товариством та посадовими особами товариства, які входять до складу виконавчого органу товариства або наглядової ради товариства, трудовим чи корпоративним, судам необхідно керуватися положеннями глави XV Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП). Відповідно до статті 3 КЗпП до трудових відносин належать відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами. Спори, пов'язані з оскарженням членами виконавчих органів товариства, а також членами наглядової ради товариства, які уклали з товариствами трудові договори, рішень відповідних органів товариства про звільнення (усунення, відсторонення, відкликання) їх з посади, розглядаються в порядку цивільного судочинства як трудові спори. Судам необхідно звернути увагу на те, що у цьому разі позивач звертається до суду за захистом своїх трудових прав як найманого працівника, а не акціонера (учасника) господарського товариства. Способом захисту порушених або оспорюваних прав у таких категоріях спорів є позов про поновлення на посаді, зобов'язання усунути перешкоди у виконанні посадових обов'язків тощо відповідної посадової особи господарського товариства, а не позов про визнання недійсним відповідного рішення загальних зборів акціонерів (учасників) товариства чи наглядової ради товариства. У порядку цивільного судочинства слід розглядати і спори між учасником (засновником, акціонером) господарського товариства та товариством, що виникають не з корпоративних, а з трудових відносин посадових осіб товариства, якщо однією зі сторін, які беруть участь у справі, є фізична особа.

У п. 1.12 Рекомендацій президії Вищого господарського суду України N 04-5/14 від 28.12.2007 "Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин" зазначено, що для розмежування трудових та корпоративних спорів у справах, пов'язаних з рішеннями про обрання або звільнення, відкликання керівників та інших посадових осіб товариства, господарським судам слід враховувати підстави подання позову . Трудовим є спір, пов'язаний із застосуванням норм Кодексу законів про працю України та з порушенням права позивача на працю, підставою ж виникнення корпоративного спору є порушення або оспорювання корпоративних прав учасників (акціонерів) господарських товариств, норм ЦК України, Господарського кодексу України (далі - ГК України), Закону України "Про господарські товариства", вимог установчих документів господарських товариств.

Як випливає з пояснень позивача і представників сторін та наданих відповідачем копій трудової книжки ОСОБА_1 та відомості на виплату грошей за березень 2013 р., ОСОБА_1 прийнятий на посаду заступника директора ТОВ "АСВіК" 28.10.1997 р., переведений на посаду директора товариства 20.01.2003 р. на підставі наказу № 2004/1 від 20.04.2003 р., звільнений з посади директора товариства згідно з оскаржуваним рішенням загальних зборів учасників товариства на підставі п.1 ч. 1 ст. 41 КЗпП України 14.05.2013 р. (наказ № 1405/1 від 14.05.2013 р.).

З тексту позовної заяви вбачається, що позивач ґрунтує свої позові вимоги зокрема порушенням його прав як найманого працівника в частині його звільнення з посади директора, посилаючись на те, що в протоколі загальних зборів учасників товариства, яким оформлено оскаржуване рішення, не наведено жодних прикладів неналежного виконання ним обов"язків директора товариства, які б могли бути причиною його звільнення з роботи.

Разом з тим, господарський суд не наділений повноваженнями розглядати спір фізичної особи про порушення її прав найманого працівника.

За таких обставин, провадження у справі підлягає припиненню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України, оскільки даний спір не підлягає розгляду у господарських судах.

Керуючись ст.ст. 12, 80 (ч.1 п.1), 86, 115 ГПК України, -

У Х В А Л И В :

1. Задовольнити клопотання відповідача б/н та дати (вх. № канц. суду 08-46/8223/13) про припинення провадження у справі.

2. Провадження у справі припинити.

Суддя Кожухар М.С.

віддрук прим.:

1 - до справи

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення05.07.2013
Оприлюднено09.07.2013
Номер документу32241391
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/809/13

Ухвала від 10.07.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Ухвала від 05.07.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

Ухвала від 04.06.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Кожухар М.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні