ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

ПОСТАНОВА

Справа № 522/14139/13-к

Провадження по справі № 1-кс/522/5000/13

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 червня 2013 року ОСОБА_1

Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_2 за участю слідчого Васюковим А.В. розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ДПС в Одеській області Васюкова А.В. про надання тимчасового доступу , -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СУ ДПС в Одеській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з старшим прокурором відділу прокуратури Одеської області, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні, про надання тимчасового доступу до документів, тобто можливість оглянути та вилучити у АТ "ЄВРОГАЗБАНК" (МФО 380430) відомостей про рух грошових коштів ТОВ «Інвесттехнагляд» (ЄДРПОУ 37401981), відображених на паперовому та електронному носіях, з розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДРПОУ), призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунках на початок і кінець кожного дня по рахунку № 260003014310 за період 2011 - 2013 роки.

- юридичної справи ТОВ «Інвесттехнагляд» (ЄДРПОУ 37401981) (статуту, установчого договору, свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрації) СПД - юридичної особи; паспортів уповноважених осіб; договору найму, наказу іншого документа про призначення на посаду директора; довіреність на ім'я особи, яка має право відкриття і розпорядження рахунком, здійснення дій від імені директора).

- картки із зразками підписів і відбитком печатки.

- заяви на відкриття (закриття) рахунків, договору на розрахунково-касове обслуговування клієнта, із додатками.

заяв на видачу чекових книжок, грошових (касових) чеків про отримання ТОВ «Інвесттехнагляд» (ЄДРПОУ 37401981) або іншими особами готівкових грошових коштів через касу банку, а також відповідних довіреностей на отримання готівкових коштів по рахункам підприємства за період 2011 - 2013 роки.

- інформації, яка міститься у витратних ордерах і корінцях грошових (касових) чеків про отримання службовими особами ТОВ «Інвесттехнагляд» (ЄДРПОУ 37401981) або іншими особами готівкових грошових коштів через касу банку, а також інформації, яка міститься у відповідних довіреностях на отримання готівкових коштів по рахункам підприємства.

- договорів та інших документів, на підставі яких ТОВ «Інвесттехнагляд» (ЄДРПОУ 37401981) використовувалася система віддаленого доступу типу «Клієнт-банк» (заяви клієнта про встановлення системи, договору на обслуговування системи, акту про введення системи в експлуатацію; документів, які засвідчують встановлення системи, генерацію і повторну генерацію електронного ключа і електронних підписів клієнта, включаючи документи, які підтверджують факт видачі даних електронних ключів);

платіжних доручень на перерахування грошових коштів по рахунку № 260003014310 за період 2011 - 2013 роки.

- кредитних договорів та документів, що складалися під час виконання кредитних договорів та сплати.

- зовнішньоекономічних контрактів і документів, що складаються під час їх виконання та оплати.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.

Слідчим управлінням ДПС в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191, ч.3 ст.212 КК України, відомості про вчинення якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.01.2013 року за № 32013170000000010

Досудовим слідством встановлено, що на протязі грудня 2011 року ОСОБА_4, будучи директором Державного підприємства «Інвестжитло» (ЄДРПОУ 33294267) та позаштатним співробітником Державного підприємства «Укрінформзвязок» (ЄДРПОУ 23539109), з метою проведення безтоварних фінансових операцій з грошовими коштами державного підприємства за допомогою незаконного переводу їх з безготівкової форми розрахунку в готівку, тобто в заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах, керував перерахуванням грошових коштів ДП «Укрінформзвязок» у сумі 241 280грн. на рахунки фіктивного підприємства ТОВ «Інвесттехнагляд». В подальшому, з метою ухилення від сплати податків ОСОБА_4 контролював відображення вказаних операцій у податкових деклараціях з ПДВ ТОВ «Інвесттехнагляд» та підготовку бухгалтерської документації по нібито проведеним господарським операціям.

Крім того, з метою заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, ОСОБА_4 здійснює підготовчі дії для відчуження майна ДП «Інвестжитло» за адресою: м.Одеса, вул.Боровського 35. За вказаною адресою знаходиться завод з виробництва металоконструкцій,який Міністерством оборони України передано ДП «Інвестжитло». ОСОБА_4 через підконтрольне йому підприємство ТДВ «Металоконструкція» (код ЄДРПОУ 37679281, директором якого є ОСОБА_5В.) продає метал, устаткування вказаного заводу. Також, ОСОБА_4 планує продати земельну ділянку площею приблизно 4 га., на якій розташований завод (власником земельної ділянки являється Міністерство оборони України).

Також, встановлено, що ОСОБА_4, з метою ухилення від сплати податків та заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, створив підконтрольні собі підприємства, а саме:

- ТОВ «Сюіта» (ЄДРПОУ 33915151), яке виступило у якості замовника на будівництво будинку у м. Первомайську Миколаївської області, виконувачем робіт була Фірма «Стратегія» (ЄДРПОУ 30704101). Фірма «Стратегія» в період липень - листопад 2011 отримала від ТОВ «Сюіта» 15 млн.грн., з яких 7 млн.грн. перерахувала на рахунки фіктивних підприємств ТОВ «Забудова світу», ТОВ «СК «Пальміра», ТОВ «Інвесттехнагляд», ТОВ «Тетрабудсервіс», з метою подальшого їх привласнення.

- ТОВ «Новострой 2008» (ЄДРПОУ 35880461), яке являється власником будівлі за адресою м. Одеса, вул. Асташкіна, 29. З метою продажу вказаної будівлі і відчуження земельної ділянки ОСОБА_6 розробив наступну схему: співробітник ДП «Укрінформзвязок» ОСОБА_7 позичив засновнику ТОВ «Новострой 2008» ОСОБА_8 грошові кошти у розмірі 130 000 доларів США для розвитку бізнесу. У подальшому рішенням Малиновського районного суду м. Одеси задоволено позов ОСОБА_7 та зобов'язано ОСОБА_8 виплатити суму боргу. У зв'язку з цим, відкрито виконавче провадження та описано майно ТОВ «Новострой 2008». У подальшому ДВС у Малиновському районі м. Одеси організовано проведення торгів з реалізації будівлі розташованої за адресою м.Одеса, вул.Асташкіна 29 по заниженій ціні. Переможницею у вказаних торгах стала дружина ОСОБА_6 - ОСОБА_9, яка придбала вказану будівлю по заниженій вартості у сумі 800 тис.грн.

Разом з тим, ТОВ «Інвесттехнагляд» (ЄДРПОУ 37401981) відкрито рахунок № 260003014310 в АТ "Єврогазбанк" (МФО 380430).

Заслухавши слідчого, а також дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що у задоволенні клопотання необхідно відмовити з наступних підстав.

Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст.160 ч.2 у клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання;

2)правовакваліфікаціякримінальногоправопорушенняіззазначеннямстатті (частинистатті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до якихплануєтьсяотримати;

4)підстави вважати, щоречі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідно фізичної або юридичної особи;

5)значення речей і документів для встановленняобставин у кримінальномупровадженні;

6) можливість використання як доказіввідомостей, щомістяться в речах і документах, та неможливістьіншими способами довести обставини, якіпередбачається довести за допомогоюцих речей і документів, у випадкуподанняклопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, якімістятьохоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Як вбачається із наданих суду матеріалів, досудове розслідування у кримінальному провадженні №3201217000000010 триває з 04.01.2013 року, до цього часу будь-якій особі не повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст. 212, ч.5 ст.191 КК України. Докази про те, що були вчинені вказані кримінальні правопорушення, в матеріалах, наданих слідчим на обґрунтування доводів клопотання, відсутні.

Висновки про вчинення вказаних злочинів ОСОБА_4 ґрунтуються лише на проміжному звіті Міністерства Оборони України №234/40/37 від 15.03.2013 року та протоколах дослідження інформації, знятої з інформації каналів зв'язку, які приєднані слідчим Вдовиченком Д.М. 09.11.2912 року в якості доказів у кримінальній справі №201201100058.

Розкриття банківської таємниці за відсутності достатніх даних, які вказують на вчинення кримінального правопорушення, може призвести до порушення прав та інтересів фізичних та юридичних осіб.

В порушення вимог ст. 160 КПК України слідчий не обґрунтував у у клопотанні неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, що містять охоронювану законом таємницю.

В порушення вимог ст. 160 КПК України слідчий не обґрунтував у у клопотанні неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, що містять охоронювану законом таємницю.

За таких обставин у задоволенні клопотання слід відмовити.

Керуючись ст.ст.159-166 КПК України,-

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ДПС в Одеській області Васюкова А.В. про надання тимчасового доступу - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

06.06.2013

Дата ухвалення рішення 06.06.2013
Оприлюднено 23.01.2014

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 522/14139/13-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону