Постанова
від 03.07.2013 по справі 821/2245/13-а
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2013 р. Справа № 821/2245/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом'якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області до приватного сільськогосподарського підприємства "Токарівка" про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області (далі - позивач, УПФУ) звернулося до суду з позовом до приватного сільськогосподарського підприємства "Токарівка" (далі - відповідач, ПСП "Токарівка", підприємство) про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за лютий, березень 2013 року в розмірі 2488 грн. 55 коп.

В обґрунтування адміністративного позову зазначено, що відповідач зареєстрований в установленому порядку як юридична особа в УПФУ та зобов'язаний нараховувати та сплачувати єдиний внесок в наступних розмірах: 37,19 % від суми заробітної плати, нарахованої відповідно до 22 класу професійного ризику виробництва та 3,6% від суми заробітної плати осіб, які працюють на умовах трудового договору. Підприємство своєчасно не сплачує єдиний внесок, нарахований у поданій до УПФУ звітності за лютий, березень 2013 року. Станом на 21 квітня 2013 року заборгованість в розмірі 2488 грн. 55 коп. не погашена ПСП "Токарівка" добровільно, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Позивачем надано суду заяву про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Приватне сільськогосподарське підприємство "Токарівка" зареєстроване як юридична особа 28 липня 2008 року Білозерською районною державною адміністрацією Херсонської області та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області за реєстраційним номером 2101040199 та з 01 січня 2011 року є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Клас професійного ризику виробництва - 22.

Згідно з пп. 2 п. 2.1 розділу ІІ Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 р. № 8-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 2008 р. № 5-5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 р. за № 442/6730 одним з основних завдань Управління є збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 1 ч.2 ст. 6 Закону № 2464-VI встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з ч.5 ст. 8 Закону № 2464-VI єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності: клас професійного ризику виробництва - 22, розмір єдиного внеску - 37,19.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 7 Закону № 2464-VI єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

За приписами ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Таким чином , відповідач, як платник єдиного внеску, зобов'язаний своєчасно, а саме не пізніше 20 числа наступного місяця сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць.

Із досліджених письмових доказів слідує, що відповідачем подано до управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області звіт - нарахування єдиного внеску (Таблиця 1), згідно з яким сума єдиного внеску за лютий 2013 року в розмірі 1264 грн. 49 коп. (37,19% -1152 грн. 89 коп.; за рахунком 3,6% - 111 грн. 60 коп.) належала до сплати не пізніше 20 березня 2013 року. Звіт - нарахування єдиного внеску за березень 2013 року, наданий підприємством Пенсійному органу, свідчить, що загальна сума єдиного внеску, що підлягала погашенню ПСП "Токарівка" до 20 квітня 2013 року, складає 1224 грн. 06 коп. (37,19%-1116 грн. 03 коп., за рахунком 3,6% -108 грн. 03 коп.).

Станом на 21 квітня 2013 року, відповідно до довідки УПФУ про заборгованість, недоїмка з єдиного внеску на загальну суму 2488 грн. 55 коп. відповідачем не сплачена, що суперечить вимогам частини 8 статті 9 Закону № 2464-VI.

За приписами ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.

У порядку частини 4 статті 25 Закону № 2464-VI позивачем 11 травня 2013 року вручено відповідачу поштою вимогу про сплату недоїмки від 08 травня 2013 року № Ю-46. Доказів сплати боргу у встановлені законом строки, узгодження вимоги з органом Пенсійного фонду чи оскарження її в судовому порядку суду не надано.

На час розгляду справи недоїмка підприємства за лютий, березень 2013 року в розмірі 2488 грн. 55 коп. залишається несплаченою.

На підставі того, що приватним сільськогосподарським підприємством "Токарівка" не виконано обов'язку платника єдиного внеску, передбаченого Законом № 2464-VI, не сплачено у встановлені законом строки суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в добровільному порядку, а тому недоїмка в розмірі 2488 грн. 55 коп. підлягає стягненню в судовому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області слід задовольнити.

На підставі вищевикладеного та керуючись ч.6 ст.128, ст.ст. 158-163, 167 КАС України суд, -

постановив :

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного сільськогосподарського підприємства "Токарівка", код ЄДРПОУ 35733619, на користь управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі Херсонської області недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за лютий, березень 2013 року в розмірі 2488 (дві тисячі чотириста вісімдесят вісім) грн. 55 коп. на р/р 37190101002101 у відділенні Державної казначейської служби України у Білозерському районі Херсонської області, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Хом'якова В.В.

кат. 10.1

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.07.2013
Оприлюднено10.07.2013
Номер документу32278287
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/2245/13-а

Постанова від 03.07.2013

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Хом'якова В.В.

Ухвала від 11.06.2013

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Хом'якова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні