Рішення
від 02.07.2013 по справі 910/9019/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/9019/13 02.07.13

За позовом Публічного акціонерного товариства «Київський шовковий комбінат»;

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шерп-Технологія»;

про стягнення 29 914,92 грн.

Суддя Мандриченко О.В.

Представники:

Від позивача: Лагутін О. О., представник, довіреність №б/н від 24.04.2013 р.;

Від відповідача: не з'явилися.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.05.2013 р. порушено провадження у справі №910/9019/13, розгляд справи призначено на 28.05.2013 р.

Розпорядженням заступника голови Господарського суду міста Києва від 28.05.2013 року справу №910/9019/13 передано для розгляду судді Борисенко І. І.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.05.2013 року призначено розгляд справи на 11.06.2013 року.

Розпорядженням заступника голови Господарського суду міста Києва від 03.06.2013 року справу №910/9019/13 передано для розгляду судді Мандриченку О. В.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.06.2013 року призначено розгляд справи на 11.06.2013 року.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.06.2013 року відкладено розгляд справи до 02.07.2013 року.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 19 150,00 грн. заборгованості, 9 575,00 грн. штрафу, 198,32 грн. трьох відсотків річних з простроченої суми, 991,60 грн. пені, а також 1 720,50 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи, що підтверджується поверненими поштовими відправленнями господарського суду, які направлялися на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.

Відповідач письмовий відзив на позовну заяву не надав, позовні вимоги по суті не заперечив, повноважних представників в судове засідання не направив.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

Між Публічним акціонерним товариством «Київський шовковий комбінат» (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Шерп-Технологія» (орендар) 31.08.2012 року було укладено договір №227/12 на оренду нежитлового приміщення, відповідно до умов якого в порядку і на умовах визначених цим договором, орендодавець передає, а орендар, для здійснення власної господарської діяльності, за плату і на певний строк приймає у користування майно.

Відповідно до п. 1.2. договору, майном, що є об'єктом оренди згідно умов даного договору, є нежитлові приміщення загальною площею 337,3 кв. м. та 85, кв. м. за адресою: 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 60 і належить орендодавцю на праві власності.

Згідно з п. 2.1. договору, орендар набуває приміщення у тимчасове платне користування з 31 серпня 2012 року. Передача приміщення оформляється актом прийому-передачі, який складається у довільній формі і підписується повноважними представниками сторін договору та скріплюється печатками сторін.

Пунктом 2.2. договору передбачено, що повернення орендарем приміщень орендодавцю здійснюється після припинення дії договору та оформлюється актом передачі-приймання, який складається у довільній формі і підписується повноважними представниками сторін.

У п. 3.1. договору передбачено, що розмір орендної плати на момент підписання договору становить:

40,00 грн. за 1 кв. м. виробничого приміщення, в т. ч. ПДВ;

31,80 грн. за 1 кв. м. складського приміщення, в т. ч. ПДВ.

Загальний розмір орендної плати в місяць за користування приміщеннями складає 16 195,00 грн., в т. ч. ПДВ.

Орендар зобов'язаний сплачувати орендну плату щомісячно шляхом перерахування коштів на поточний рахунок орендодавця, визначений в пункті 11 цього договору (п. 3.2. договору).

Відповідно до п. 3.4. договору, орендар, крім орендної плати, визначеної в п. 3.1. договору, відшкодовує орендодавцю:

- вартість спожитої теплової енергії - порядок відшкодування встановлюється умовами окремого договору, укладеного з орендодавцем;

- вартість спожитих комунальних послуг, відшкодовується орендарем окремо на підставі рахунків наданих орендодавцем;

- вартість експлуатаційних послуг відшкодовується орендарем щомісячно на підставі наданих рахунків.

Згідно з п. 3.5. договору, орендодавець до 03 числа поточного місяця виставляє орендарю рахунки на сплату орендної плати, на відшкодування спожитих комунальних та експлуатаційних послуг. Орендар сплачує рахунки не пізніше 10 числа поточного місяця та самостійно отримує від орендодавця вищевказані рахунки на сплату.

Пунктом 4.2. договору передбачено, що орендар зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі вносити орендну плату та пеню у разі прострочення сплати орендної плати.

У п. 8.2. договору зазначено, що орендар несе наступну відповідальність:

- за невнесення або несвоєчасне внесення плати за користування приміщеннями орендодавець має право застосувати пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення такого платежу;

- за прострочення внесення плати за користування приміщеннями понад 30 днів з орендаря додатково стягується штраф у розмірі 50 відсотків від суми заборгованості.

Цей договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення їх печатками (п. 10.1. договору).

Відповідно до п. 10.2. договору, строк дії цього договору починає свій перебіг у момент, визначений в п. 2.1. цього договору, та закінчується 31 серпня 2013 року.

Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.

Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).

Згідно з ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (ч. 1ст. 612 ЦК України).

Відповідно до п. 1.2. договору, майном, що є об'єктом оренди згідно умов даного договору, є нежитлові приміщення загальною площею 337,3 кв. м. та 85, кв. м. за адресою: 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 60 і належить орендодавцю на праві власності.

Згідно з п. 2.1. договору, орендар набуває приміщення у тимчасове платне користування з 31 серпня 2012 року. Передача приміщення оформляється актом прийому-передачі, який складається у довільній формі і підписується повноважними представниками сторін договору та скріплюється печатками сторін.

Відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

На підтвердження виконання свого зобов'язання за договором позивач надав суду акт прийому-передачі приміщення від 31.08.2012 року, який підтверджує факт передачі орендодавцем орендареві орендованого майна.

Відповідно до п. 10.2. договору, строк дії цього договору починає свій перебіг у момент, визначений в п. 2.1. цього договору, та закінчується 31 серпня 2013 року.

Пунктом 2.2. договору передбачено, що повернення орендарем приміщень орендодавцю здійснюється після припинення дії договору та оформлюється актом передачі-приймання, який складається у довільній формі і підписується повноважними представниками сторін.

26.12.2012 року між сторонами договору підписано додаткову угоду №1, якою достроково розірвано договір на оренду нежитлового приміщення №227/12 від 31.08.2012 року з 01 лютого 2013 року.

Відповідно до акту прийому-передачі приміщення від 01.02.2013 року, орендар повернув, а орендодавець прийняв об'єкт оренди.

Згідно з частиною 1 статті 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

У п. 3.1. договору передбачено, що розмір орендної плати на момент підписання договору становить:

40,00 грн. за 1 кв. м. виробничого приміщення, в т. ч. ПДВ;

31,80 грн. за 1 кв. м. складського приміщення, в т. ч. ПДВ.

Загальний розмір орендної плати в місяць за користування приміщеннями складає 16 195,00 грн., в т. ч. ПДВ.

Орендар зобов'язаний сплачувати орендну плату щомісячно шляхом перерахування коштів на поточний рахунок орендодавця, визначений в пункті 11 цього договору (п. 3.2. договору).

Відповідно до п. 3.4. договору, орендар, крім орендної плати, визначеної в п. 3.1. договору, відшкодовує орендодавцю:

- вартість спожитої теплової енергії - порядок відшкодування встановлюється умовами окремого договору, укладеного з орендодавцем;

- вартість спожитих комунальних послуг, відшкодовується орендарем окремо на підставі рахунків наданих орендодавцем;

- вартість експлуатаційних послуг відшкодовується орендарем щомісячно на підставі наданих рахунків.

Згідно з п. 3.5. договору, орендодавець до 03 числа поточного місяця виставляє орендарю рахунки на сплату орендної плати, на відшкодування спожитих комунальних та експлуатаційних послуг. Орендар сплачує рахунки не пізніше 10 числа поточного місяця та самостійно отримує від орендодавця вищевказані рахунки на сплату.

Пунктом 4.2. договору передбачено, що орендар зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі вносити орендну плату та пеню у разі прострочення сплати орендної плати.

Матеріали справи містять рахунки-фактури, на підставі яких відповідач зобов'язався сплачувати орендні та інші платежі, однак на момент звернення до господарського суду з позовною заявою, відповідач за період з вересня 2012 року по січень 2013 року включно не здійснив сплату орендних платежів у повному обсязі, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 10 195,00 грн., а також не здійснював оплату комунальних та експлуатаційних послуг, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 8 955,00 грн.

Отже, загальний розмір заборгованості відповідача перед позивачем за договором оренди становить 19 150,00 грн.

Статтею 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Позивач просить стягнути з відповідача 991,60 грн. пені та 9 575,00 грн. штрафу.

Згідно з статтею 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (частина 1 статті 612 ЦК України).

Частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України встановлено, що штрафними санкціями у цьому кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Статтею 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який сплачується пеня.

У п. 8.2. договору зазначено, що орендар несе наступну відповідальність:

- за невнесення або несвоєчасне внесення плати за користування приміщеннями орендодавець має право застосувати пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення такого платежу;

- за прострочення внесення плати за користування приміщеннями понад 30 днів з орендаря додатково стягується штраф у розмірі 50 відсотків від суми заборгованості.

Розмір пені за прострочення сплати орендних платежів станом на 09.06.2013 року становить 756,11 грн., а за прострочення оплати комунальних та експлуатаційних послуг 664,14 грн. Вказаний розмір і зазначено у додаткових розрахунках, наданих позивачем, однак у позовній заяві позивач просить стягнути пеню у розмірі 991,60 грн., яка існувала станом на 07.05.2013 року і, зважаючи на те, що матеріали справи не містять заяви про збільшення розміру позовних вимог, господарський суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги повністю у розмірі, зазначеному у позовній заяві.

Також підлягає задоволенню вимога про стягнення з відповідача штрафу (50% від суми заборгованості) у розмірі 9 575,00 грн.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та 3% річних з простроченої суми, якщо законом або договором не встановлений інший розмір процентів.

Розмір трьох відсотків річних підлягає задоволенню у розмірі, зазначеному у позовній заяві - 198,32 грн.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд вважає позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Київський шовковий комбінат» такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шерп-Технологія» (інд. 04080, м. Київ, вул. Вікентія Хвойки, 15/15, код ЄДРПОУ 32773376) на користь Публічного акціонерного товариства «Київський шовковий комбінат» (інд. 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 60, код ЄДРПОУ 00306822) 19 150 (дев'ятнадцять тисяч сто п'ятдесят) грн. 00 коп. заборгованості, 991 (дев'ятсот дев'яносто одна) грн. 60 коп. пені, 9 575 (дев'ять тисяч п'ятсот сімдесят п'ять) грн. 00 коп. штрафу, 198 (сто дев'яносто вісім) грн. 32 коп. трьох відсотків річних з простроченої суми, 1 720 (одна тисяча сімсот двадцять) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя О. В. Мандриченко Дата складання рішення 09.07.2013 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.07.2013
Оприлюднено10.07.2013
Номер документу32278313
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9019/13

Ухвала від 10.10.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Ухвала від 25.07.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Рішення від 02.07.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 15.05.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні