Рішення
від 10.07.2013 по справі 235/2338/13-ц
КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2/235/984/2013 Справа № 235/2338/13-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2013р. Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

у складі : головуючої - судді Стоілової Т.В.

при секретарі Ковальовій В.М.

за участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача ДЗ «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красноармійська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 охорони здоров’я України, Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

19.04.2013 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3 охорони здоров’я України, Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди.

В обґрунтування позову зазначила, що перебувала в трудових відносинах з відповідачем ОСОБА_4 закладом «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» ОСОБА_3 охорони здоров’я України з 23.12.2008 року, працюючи помічником лікаря-епідеміолога, черговою санітарно-контрольного пункту. Наказом № 1- К від 23.01.2013 року вона була звільнена з підприємства за статтею 40 ч.1 КЗоТ України у зв’язку з ліквідацією підприємства, про що була зроблена відповідна запис у трудовій книжці. За час роботи на підприємстві, відповідач по справі не виплатив їй заробітну плату, чим порушив положення статті 34 Закону України В«Про оплату праціВ» та статтю 115 КЗпП України. Крім того, відповідач по справі при її звільнені не провів з нею остаточного розрахунку, а саме не виплатив в день її звільнення усі суми, що належать їй на час звільнення в розмірі 1675,62грн., які вона просить стягнути з відповідачів солідарно.

Так, відповідно до статті 116 КЗпП України, при звільнені працівника виплати всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводяться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Крім того, позивач вважає, що у відповідності зі ст. 117 КЗпП України у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних працівникові сум у строки, зазначені статтею 116 КЗпП України, підприємство має виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні по день фактичного розрахунку.

Враховуючи викладене, позивачка просить суд стягнути солідарно з відповідачів ОСОБА_3 охорони здоров’я України, Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» на її користь заборгованість по заробітній платі у розмірі 1675,62грн., середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні(після доповнення а.с.19) за період з 24 січня 2013 року по 29.04.2013р. в розмірі 5947,59грн. та моральну шкоду в розмірі 2000 грн., яка полягає в моральних стражданнях, викликаних в порушенні терміну виплати заробітної плати та в тому, що відповідач по справі поставив її та сім’ю в скрутне матеріальне становище, що порушило її звичний спосіб життя та спричиняє душевну біль.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. наполягала на задоволенні своїх позовних вимог в повному обсязі.

Представник відповідача Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» - ОСОБА_5 в судовому засіданні позовні вимоги визнала частково, не заперечує, що у позивачки існує заборгованість по заробітній платі в розмірі 1675,62грн., яка підлягає задоволенню. Вважає, що в задоволенні вимог про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні слід відмовити, з тих підстав, що підприємство знаходиться в стані ліквідації, в них немає ні коштів, ні майна.

Представник відповідача ОСОБА_3 охорони здоров’я України до суду не з’явився, належним чином повідомлявся про дату та час слухання справи(а.с.39).

Суд, заслухавши пояснення сторін, з’ясувавши всі обставини по справі та перевіривши їх доказами, дійшов висновку, що в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_3 охорони здоров’я України слід відмовити, а вимоги до Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» підлягають частковому задоволенню з таких підстав.

У судовому засіданні встановлено, що позивачка ОСОБА_1 перебувала в трудових відносинах з відповідачем ОСОБА_4 закладом «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» ОСОБА_3 охорони здоров’я України з 23.12.2008 року, працюючи помічником лікаря-епідеміолога, черговою санітарно-контрольного пункту. Наказом № 1- К від 23.01.2013 року вона була звільнена з підприємства за статтею 40 ч.1 КЗоТ України у зв’язку з ліквідацією підприємства, про що була зроблена відповідна запис у трудовій книжці. (а.с.15-16).

На час звільнення позивачці було нарахована до виплати вихідна допомога та компенсація за невикористану відпустку у розмірі 1675,62грн.(а.с.11), які підлягають стягненню з відповідача Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці», оскільки саме з цим відповідач позивач знаходилась в трудових відносинах і саме ця сума підтверджена довідкою відповідача.

У відповідності до статі 21 КЗпП України трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

При припиненні трудового договору з підстав, зазначених зокрема у пункті 1 статті 40 КЗпП України, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Щодо вимог позивачки про стягнення середнього заробітку за час затримку розрахунку при звільненні, суд вважає їх необґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню

Статтею 117 КЗпП України передбачена виплата працівникові середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в разі наявності вини підприємства.

Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 заклад «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» знаходиться в стані ліквідації і не веде господарської діяльності(а.с.32-34), тобто відсутня вина підприємства в невиплаті належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст.116 КЗпП України, а тому в цій частині позовних вимог позивачці слід відмовити як необґрунтованих.

Щодо вимог позивачки до ОСОБА_3 охорони здоров’я України суд зазначає наступне.

У відповідності до статті 104 Цивільного кодексу України, статті 59 Господарського кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Згідно із статтею 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 105 ЦК України та статті 60 Господарського Кодексу України учасники юридичної особи або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи(ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи.

Відповідно до ч.3 ст. 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу. Пунктом четвертим статті 105 ЦК України встановлено, що з моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо керування справами юридичної особи.

Враховуючи викладене, суд вважає, що ОСОБА_3 охорони здоров’я України не є належним відповідачем по справі і в задоволенні вимог ОСОБА_1 до цього відповідача слід відмовити.

У відповідності зі ст.88 ЦПК України на користь держави з відповідача Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» належить стягнути судові витрати - судовий збір в сумі 229,40грн.

Керуючись ст.ст.116, 117, 233 КЗпТ Українист.24, 25, 34 Закону України «Про оплату праці», Постановою Пленуму Верховного суду України № 13 від 24.12.1999р. В«Про практику застосування судами законодавства про оплату праціВ» , ст.10, 14, 88, 208, 212, 213-218 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди задовольнити частково.

Стягнути з відповідача Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» Інд.код 22022723 на користь ОСОБА_1, 28.07.1963р.народження, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1 ІН № НОМЕР_1, вихідну допомогу при звільненні в розмірі 1675(одна тисяча шістсот сімдесят п’ять)грн.. 62коп..

Стягнути з відповідача Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» судовий збір в розмірі 229,40 грн.

В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 до Державного закладу «Красноармійська лінійна санепідемстанція на Донецькій залізниці» відмовити як необґрунтованих.

В задоволенні вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_3 охорони здоров’я України відмовити як необґрунтованих.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення вихідної допомоги при звільнені в межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя:

СудКрасноармійський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення10.07.2013
Оприлюднено17.01.2014
Номер документу32288535
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —235/2338/13-ц

Рішення від 10.07.2013

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Стоілова Т. В.

Ухвала від 08.05.2013

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Стоілова Т. В.

Ухвала від 22.04.2013

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Стоілова Т. В.

Рішення від 10.07.2013

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Стоілова Т. В.

Ухвала від 30.04.2013

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Стоілова Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні