cpg1251
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2146/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гебеш С. А.
при секретарі судових засідань - Приходько Т.В.
сторони у судове засідання не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Державного підприємства спеціалізована пересувна механізована колона №542 корпорації "Украгропромбуд" про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства спеціалізована пересувна механізована колона №542 корпорації "Украгропромбуд", якою просить суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 4588,27 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, однак надіслав на адресу суду клопотання, яким просить суд даний адміністративний позов розглянути за відсутності представника інспекції, позовні вимоги підтримав з мотивів наведених у позовній заяві та просив суд даний адміністративний позов задовольнити повністю.
Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направляв, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження у справі, про дату, час і місце розгляду даної справи. Згідно наявної в матеріалах справи копії довідки про включення в ЄДРПОУ та свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи відповідач знаходиться за адресою: 88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул. Митрака, 3, ідентифікаційний код - 13582400, тобто, за адресою що вказана у позовній заяві та на яку направлялась кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа розглянута за відсутності представника відповідача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається з матеріалів справи, згідно довідки податкового органу форми №4 - ОПП від 22.08.2008 року відповідач взятий на облік в ДПІ у м.Ужгород з 26.09.1997 року за № 15-01-12/790, що підтверджується копією згаданої довідки наявною в матеріалах справи.
Як вбачається з самостійно поданого відповідачем розрахунку податку з власинків транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів №8732, який наявний в матеріалах справи, останній зобов'язувався сплатити за 2010 рік суму вказаного податку у розмірі 600,00 грн.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Однак задекларовані суми податку відповідачем сплачені не були.
17.09.2010 року ДПІ у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання відповідачем
вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт
№2189/17-2 від 17.09.2010 року, копія якої наявна в матеріалах справи. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 27.09.2010 року № 0014031743/0, яким відповідачу визначено зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 1260,00 грн. (за основним платежем - 1200,00 грн., за штрафними санкціями - 60,00 грн.), що підтверджується копією згаданого акту та податкового повідомлення - рішення, які наявні в матеріалах справи.
Пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі-Закон №2181) передбачено, що податкове зобов'язання, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті вказаного Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.
Згідно з ч.3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" пп.4.2.2 пункту 4.2 статті 4. платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження.
Доказів про оскарження вказаного податкового повідомлення - рішення в адміністративному чи судовому порядку відповідачем суду не надано, а тому суд приходить до переконання, що таке є узгодженим.
Крім того, суд також зазначає, що 06.04.2011 року ДПІ у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт №608/15-1 від 06.04.2011 року, копія якого наявна в матеріалах справи. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято:
- податкове повідомлення-рішення від 18.04.2011 року № 0001431540, яким до відповідача застосовано штрафну санкцію по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в розмірі 680,00 грн.;
- податкове повідомлення-рішення від 18.04.2011 року № 0001461540, яким до відповідача застосовано штрафну санкцію за платежем: частина прибутку (доход) державних підприємств, що вилучається до бюджету в розмірі 850,00 грн., що підтверджується копіями згаданих документів, які наявні в матеріалах справи.
Слід також зазначити, що 13.04.2011 року ДПІ у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт №762/15-1 від 13.04.2011 року. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.04.2011 року № 0001341540, яким до відповідача застосовано штрафну санкцію по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в розмірі 10,00 грн.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3 6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Доказів про оскарження вказаних податкових повідомлень - рішень в адміністративному чи судовому порядку відповідачем суду не надано, а тому суд приходить до переконання, що такі є узгодженими.
У зв'язку з несвоєчасним погашенням суми зобов'язання відповідачу нарахована пеня в розмірі 1188,27 грн., яка станом на день розгляду даної адміністративної справи залишається не сплаченою.
Відповідно до ст. 129.1.2. ПК України Нарахування пені розпочинається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на сул у такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
Відповідно до пп. 14.1.162. ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки; податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
П. 129.1.1. ст.129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.
Нарахування пені розпочинається:
- при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати і готового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу.
Виходячи з вищенаведеного, ДПІ у м. Ужгороді на підставі пп. 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 направлено на адресу відповідача першу податкову вимогу №1/92 від 04.12.2001 року та другу податкову вимогу №2/25 від 18.01.2002 року, копії яких наявні в матеріалах справи.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 ПКУ органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до Державного підприємства спеціалізована пересувна механізована колона №542 корпорації "Украгропромбуд" про стягнення податкового боргу в сумі 4588,27 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Державного підприємства спеціалізована пересувна механізована колона №542 корпорації "Украгропромбуд" (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул. Митрака, 3, ідентифікаційний код - 13582400) на користь Державного бюджету податковий борг в сумі 4588,27грн. ( чотири тисячі п'ятсот вісімдесят вісім гривень двадцять сім копійок).
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя C.А. Гебеш
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2013 |
Оприлюднено | 11.07.2013 |
Номер документу | 32288919 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гебеш С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні