Ухвала
від 19.12.2006 по справі 20-4/227
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

20-4/227

     

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ  АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД

Ухвала

Іменем України

18 грудня 2006 року  

Справа № 20-4/227

                    

                    Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                  Маслової З.Д.,

суддів                                                                      Лисенко В.А.,

                                                                                          Заплави Л.М.,

секретар судового засідання                                        Льговська Ю.М.

за участю представників сторін:

позивача:14.12.2006 - Федорова М.Б., дов. №  04-430   від 09.08.2006, 18.12.2006 - не з'явився,

відповідача: 14.12.2006, 18.12.2006 Жукова Є.Ю., дов. №  2   від 15.02.2006,

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний комбінат "Новий" на постанову господарського суду міста Севастополя (суддя  Остапова К.А.) від 17.10.2006 у справі № 20-4/227

за позовом  Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Гоголя, 20-а, місто Севастополь,99011)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний комбінат "Новий" (вул. Токарєва, 2, місто Севастополь,99003)      

про зобов'язання надати звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2005 рік

                                                            ВСТАНОВИВ:

                    Постановою господарського суду міста Севастополя від 17.10.2006 позов Севастопольського відділення Фонду  України соціального захисту інваліді про зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний комбінат "Новий" надати звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2005 рік задоволено.

                    Постанова суду мотивована тим, що відповідачем  не виконано вимог Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 № 875-ХІІ та Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями) установами й організаціями штрафних санкцій у відділення Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку і використання цих коштів, затвердженого Постановою КМУ № 1767 від 28.12.2001 щодо надання у 2005 році щорічного звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за затвердженою формою.

          Не погодившись з постановою суду Товариство з обмеженою відповідальністю "Рибоконсервний комбінат "Новий" звернулось з апеляційною скаргою,  в якій просить постанову скасувати, у позові відмовити.

                    Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що Севастопольське міське відділення Фонду України соціального захисту інвалідів не має повноважень звертатися з таким позов до суду, так як не є органом, здійснюючим управлінські функції в правовідносинах з приводу подачі (неподачі) звітності.

                    Представник відповідача підтримав вимоги викладені в апеляційній скарзі, представник позивача в судовому засіданні 14.12.2006 просив постанову суду залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення.

Розглянувши апеляційну скаргу по справі в порядку статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія вважає її  не підлягаючою задоволенню з наступних підстав.

                    Як вбачається з матеріалів справи, Севастопольське міське відділення Фонду України соціального захисту інвалідів  07.09.2006 звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Рибоконсервний завод “Новий” про зобов'язання надати звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2005 рік.

Відповідно до Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів  України  №1434 від  26.09.2002  Фонд соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) є урядовим органом державного управління, який діє у складі Міністерства праці та підпорядковується йому (пункт 1);

Основними завданнями Фонду є здійснення контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів (пункт 3);

Фонд має право здійснювати перевірки підприємств, установ, організацій щодо додержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів (пункт 5).

Абзацем  4 частини 3 вказаного положення Фонд України соціального захисту інвалідів здійснює контроль за своєчасним і повним надходженням до бюджету Фонду коштів від підприємств (об'єднань), установ і організацій, які не забезпечують установлених нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875-12 від 21.03.91 для усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів в розмірі 4 % від загальної вартості  працюючих, якщо кількість працюючих від 8 до 25 чоловік –встановлюється норматив в кількості 1 робочого місця.

Згідно з підпунктом 2 пункту 4 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів фонд відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реєстрацію у територіальних відділеннях Фонду підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання, на яких працює 8 і більше чоловік, та одержання від них звітності про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

Згідно зі статтею 8 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” державне управління в галузі забезпечення соціальної захищеності інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, Міністерством охорони здоров'я України та органами місцевого самоврядування.

Згідно з пунктом 9 цього ж Положення  про фонд соціального захисту інвалідів для реалізації покладених на Фонд завдань за погодженням з Мінпраці утворюються територіальні відділення Фонду в межах граничної  чисельності його працівників.

Відповідно до пункту 2 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів підприємства, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1767 від 28.12.2001 із змінами та доповненнями,   на яких працює 8 і більше чоловік, реєструються у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) за своїм місцезнаходженням і щороку не пізніше 1 лютого подають до зазначених відділень звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою, що затверджується наказом Мінпраці за поданням Фонду та погоджується з Держкомстатом.

Згідно відомостям, наданим Управлінням статистики в місті Севастополя (вих. №05-2/1000 від 12.05.2006) –аркуш справи 38, в Товаристві з обмеженою відповідальністю “Рибоконсервний завод “Новий” протягом 2005 року працювало більше 8 працівників, однак, відповідач Севастопольському міському відділенні Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів станом на 17.10.2006 не надав, не виконавши тим самим вимог вказаного вище спеціального  законодавства, що регулює спірні правовідносини, згідно якого реєстрація юридичних осіб здійснюється шляхом  надання один раз на рік звітності по формі 10-ПІ.

Посилання відповідача на ті обставини, що Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів не має права звертатися до господарського суду з позовами про зобов'язання надати звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2005 рік, є помилковим.

Відповідно до Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів  України  №1434 від  26.09.2002  Фонд соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінпраці та підпорядковується йому (пункт 1);

Основними завданнями Фонду є здійснення контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів (пункт 3);

Фонд відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за своєчасним перерахуванням сум штрафних санкцій, що надходять від підприємств, установ і організацій за недодержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів (пункт 4);

Фонд має право здійснювати перевірки підприємств, установ, організацій щодо додержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів (пункт 5).

Крім того, згідно з пунктом 11 Положення про Фонд України соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 92 від 18 липня 1991 року (у редакції від 28 вересня 1998 року № 1538), Фонд і його відділення в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі є юридичними особами.

Абзацом 4 частини 3 вказаного положення Фонд України соціального захисту інвалідів здійснює контроль за своєчасним і повним надходженням до бюджету Фонду коштів від підприємств (об'єднань), установ і організацій, які не забезпечують установлених нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

Наведене свідчить, що здійснювати функції контролю за своєчасним і повним надходженням коштів до бюджету Фонду неможливо без застосування і стягнення Фондом штрафних санкцій з підприємств (об'єднань), установ і організацій, які не забезпечують установлених нормативів робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, якщо ними добровільно не сплачуються до відповідного відділення Фонду штрафні санкції за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Аналогічна позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України від 15.01.2003  у справі №  4292/1-36 .

На підставі викладеного, судова колегія вважає , що суд першої інстанції дійшов вірного висновку,  задовольняючи позовні вимоги про зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю “Рибоконсервний завод “Новий” надати звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів на підприємстві за 2005 рік до Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

          Керуючись статтями 24, 195, 198 (частина 1 пункт 1), 200, 205 (частина 1 пункт 1), 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

                                                            УХВАЛИВ:

          1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “Рибоконсервний завод “Новий”  залишити без задоволення.

          2.Постанову господарського суду міста Севастополя від 17.10.2006   по справі №20-4/227 залишити без  змін.

                    Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в  місячний термін.

Головуючий суддя                                        З.Д. Маслова

Судді                                                                      В.А. Лисенко

                                                                      Л.М. Заплава

СудСевастопольський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення19.12.2006
Оприлюднено03.09.2007
Номер документу322933
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —20-4/227

Рішення від 20.08.2007

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Остапова К.А.

Ухвала від 19.12.2006

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Лисенко В.А.

Постанова від 17.10.2006

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Остапова К.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні