КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2013 року № 810/2387/13-а
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Переяслав-Хмельницького міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до публічного акціонерного товариства Племзавод «Яненківський» про стягнення заборгованості по фінансовій санкції, -
в с т а н о в и в:
Переяслав-Хмельницький міжрайонний прокурор Київської області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до публічного акціонерного товариства Племзавод «Яненківський», в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по фінансових санкціях у сумі 17 000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, у відповідача виникла заборгованість перед Державним бюджетом України у зв'язку з несплатою у добровільному порядку штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів.
Ухвалою суду від 22.05.2013р. відкрито провадження у справі №810/2387/13-а, розгляд якої відповідно до статті 183-2 КАС України здійснюється у порядку скороченого провадження.
Одночасно ухвалою суду відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати через відділ документообігу суду заперечення на позов або заяву про визнання позову. Копію вказаної ухвали суду надіслано відповідачу на адресу, яку зазначено у даному позові, у копії постанови від 05.12.2012р. №3018-ЦД-1-Е Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
На адресу суду 03.06.2013 надійшло повідомлення про вручення поштового відправлення, зі змісту якого вбачається, що відповідач 29.05.2013 отримав копію ухвали від 22.05.2013р. Проте, письмові заперечення відповідачем суду не надано.
Отже, справа вирішується судом за наявними матеріалами.
ПАТ «ПЗ «Яненківський» є юридичною особою, місцезнаходження: 08470, Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Пологи Яненки, код ЄДРПОУ 20597543.
З матеріалів справи слідує, що постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 05.12.2012р. №3018-ЦД-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів до відповідача застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн.
Вказану постанову винесено на підставі Акту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про правопорушення на ринку цінних паперів від 22.11.2012р. №3048-ЦД-1-Е. Даним актом встановлено порушення законодавства, а саме - нерозміщення регулярної квартальної інформації за І квартал 2012 року на веб-сайті загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів у термін, визначений чинним законодавством. Термін розміщення регулярної квартальної інформації за І квартал 2012 року закінчувався 25.04.2012р. Квартальну інформацію відповідачем було розміщено тільки 25.05.2012р., що є порушенням ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п. 3 гл. 3 розділу ІV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007р. за №97/13364 (далі - Положення).
Зазначену постанову відповідачем у встановленому законодавством порядку та у встановлені Законом строки не оскаржено, а тому вона вважається узгодженою.
Крім того, відповідачем постанову про накладення санкції у добровільному порядку не виконано.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні регулюються Законом України від 30.10.1996р. №448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
Відповідно до статей 5, 6 Закону №448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія). Комісія здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Згідно з пунктами 3, 4 частини першої, пункту 9 частини другої статті 7 Закону №448/96-ВР основними завданнями Комісії є: здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів; захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень тощо.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 11 Закону №448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частиною 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено, що регулярною інформацією про емітента є річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з ч. 6 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до п. 3 гл. 1 розділу ІV Положення обов'язок здійснювати розкриття квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на:
- акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- державні (національні) акціонерні товариства;
- холдингові компанії, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- підприємства, пакети акцій (частки, паї) яких передано до статутного капіталу державних (національних) акціонерних товариств та/або холдингових компаній, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення облігацій підприємств;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних облігацій;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних сертифікатів;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення сертифікатів ФОН.
Пунктом 3 гл. 3 розділу ІV Положення визначено, що особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4 - 3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
З матеріалів справи слідує, що відповідачем регулярну квартальну інформацію за І квартал 2012 року у термін до 25.04.2012р. не було розміщено (ПАТ «ПЗ «Яненківський» розмістив вказану інформацію тільки 25.05.2012р., із запізненням на 1 календарний місяць).
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за не опублікування квартальної інформації стосовно відповідача винесено постанову від 05.12.2012 №3018-ЦД-1-Е, відповідно до якої до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 17000,00 грн.
На день розгляду справи у суду відсутні відомості про сплату відповідачем зазначеної суми штрафу.
Згідно зі статтею 11 Закону №448/96-ВР у разі несплати боржником штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Порядок та строки розгляду Комісією справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначаються Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 11.12.2007р. №2272 (далі - Правила).
Відповідно до пункту 5 розділу І Правил уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Згідно з пунктом 12 розділу І Правил справи про правопорушення на ринку цінних паперів розглядаються відповідно до повноважень уповноважених осіб центрального апарату Комісії або територіальних органів Комісії, на підвідомчій території яких було виявлено порушення або перебуває особа, щодо якої порушено справу про правопорушення.
Згідно пункту 1, 3 розділу VІІ Правил, розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
За справою про правопорушення уповноважена особа приймає одне з таких рішень:
- про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів;
- про закриття справи.
Пунктом 16 розділу І Правил передбачено, що постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом. Доказами їх надіслання є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпелю та касовий чек.
Згідно з підпунктом 1.6 пункту 1 розділу XVII Правил за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів до юридичних осіб застосовуються фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Розділом XVIII Правил визначено порядок виконання постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів. Так, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про правомірність застосування позивачем до відповідача санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 гривень.
Згідно з ч.2 ст. 60 КАС України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Згідно зі статтею 71 цього Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім розгляду справ про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідачем заперечень проти позову або доказів, що спростовують твердження позивача, не надано.
За наведених обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат прокурора, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69-72, 158-163, 183-2, 256 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з публічного акціонерного товариства Племзавод «Яненківський» (08470, Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Пологи Яненки; код за ЄДРПОУ 20597543) до Державного бюджету України штраф у сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лапій С.М.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2013 |
Оприлюднено | 12.07.2013 |
Номер документу | 32316019 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лапій С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні