Номер справи 220/1000/13-ц
Номер провадження № 2/220/391/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2013 року
Великоновосілківський районний суд Донецької області у складі:
головуючого: судді Дрюк П.М.
при секретарі: Григораш В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Велика Новосілка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новопетриківської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовною заявою з позовом до відповідача про визнання права власності в порядку спадкування на земельну ділянку, розташовану на території Новопетрниківської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її сестра - ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки, яка розташована на території Новопетриківської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області.
Проживаючи на день смерті сестри однією сімєю, вона фактично прийняла спадщину, але не оформила її , так як за життя сестра втратила державний акт серії ДН № 026652 на право власності на земельну ділянку площею 3,380 га, кадастровий номер 1421283600-03-001-0104, який належав їй.
У встановлений законом строк вона через свого представника звернулася до нотаріальної контори з заявою на прийняття спадщини, але отримала відмову, так як відсутній державний акт на право власності на землю.
З метою отримання державного акту вона звернулася до відділу земельних ресурсів, але також отримала відмову.
Отримати свідоцтво про паво на спадщину вона не може, тому просить суд визнати за нею право власності на земельну ділянку в порядку спадкування, площею 4,380 га, кадастровий номер 1421283600-03-001-0104, яка належала її сестрі - ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ДН № 026652, виданого Новопетриківською сільською радою Великоновосілківського району Донецької області 18.09.2003 року.
Позивач в судове засіданні не з'явилася, надала суду заяву, в якій просить суд справу розглянути без її участі, позовні вимоги підтримує.
Відповідач в судове засідання також не з'явилися, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, надав суду заяву, в якій просить суд справу розглянути без його участі, позовні вимоги визнає, тому суд вважає можливим справу розглянути без участі сторін.
Дослідивши матеріали справи та давши їх аналіз, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Стаття 392 ЦК України надає власнику майна право пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно до приписів ст. 386 ЦК України держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності. Власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою може звернутися до суду з вимогою про заборону вчиненню нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Відповідно до частини 1 статті 1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Із копії свідоцтва про народження позивача, витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбів підтверджується факт родинних відносин між позивачем та ОСОБА_2.
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданого виконкомом Новопетриківської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області.
Згідно довідки Новопетриківської сільської ради № 122 від 15.04.2013 року, ОСОБА_2 по день смерті, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 мешкала в АДРЕСА_1 разом з сестрою, ОСОБА_1, позивачем у справі.
Відповідно до частини 1 статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Позивач у справі не відмовлявся від спадщини і звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.
Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії державним нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом у зв'язку з відсутності державного акту на право власності на землю.
Згідно оголошення у суспільно-політичній газеті « Сільський край», втрачений державний акт серії ДН № 026652, виданий на ім'я ОСОБА_2 вважати недійсним.
Пункт 2 статті 3 Цивільного кодексу України встановлює, що загальними засадами цивільного законодавства є неприпустимість позбавлення права власності, крім випадків, встановлених Конституцією України та законом.
Відповідно до ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Згідно статті 41 Конституції України, кожен має право вільно володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Таким чином, в силу вищевикладених вимог закону та наявних в матеріалах справи документів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача щодо визнання за ним права власності на земельну ділянку обґрунтовані та підлягають задоволенню.
На підставі п. 2 ст. 3, ст.ст. 15, 16, 182, 316-321, 328, 386, 392, 1261 ЦК України, з огляду на ст. 41 Конституції України, ст. 48 ЗУ "Про власність" та керуючись ст. ст. 3, 15, 60, 107, 213-215 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Новтопетриківської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 4,380 га, розташованої на території Новопетриківської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області, кадастровий номер 1421283600-03-001-0104 , що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ДН № 026652 від 18.09.2003 року.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя П.М.Дрюк
Суд | Великоновосілківський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2013 |
Оприлюднено | 18.07.2013 |
Номер документу | 32320198 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великоновосілківський районний суд Донецької області
Дрюк П. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні