8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 липня 2013 року Справа № 812/5133/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді: Кисельової Є.О.,
при секретарі: Гришиній О.Ю.,
в присутності представників сторін:
від позивача: Саліхова В.Б. (довіреність від 03.08.2012 №1956/10-010/93)
від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Бласт» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 39543,91 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
03 червня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Бласт» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 39543,91 грн.
В обґрунтування якого позивач зазначив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Бласт» зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 03.09.2003 за №1388120000000125.
У Первомайській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області ТОВ «Бласт» взятий на облік платником податків 22.09.2003 за №906.
Станом на 31.05.2013 підприємство має заборгованість по податку на прибуток у сумі 39543,91 грн.
Податкова вимога №9 від 20.02.2013 на суму заборгованості 25182,00 грн. у відповідності до вимог ст.. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ надіслана була рекомендованим листом та вручена посадовій особі платника податків під розписку 25.02.2013.
Таким чином, позивач просить суд стягнути з ТОВ «Бласт» заборгованість по податку на прибуток в сумі 39543,91 грн.
У судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, дату та місце слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. Правом подати суду заперчення не скористався.
Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає, що відповідач належним чином був повідомлений про розгляд справи. Тому керуючись ст. 128 КАС України суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «Бласт» зареєстроване виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 03.09.2003 за №1 388 120 0000 000125 (а.с.14). Відповідача взято на податковий облік в СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Луганську 21.05.2003 за №03/05-11 (а.с.9).
На виконання вимог пункту 54.1 статті 54, пунктів 152.1 і 152.9 статті 152 Податкового кодексу України товариство з обмеженою відповідальністю «Бласт» подало до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області Державної податкової служби податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2012 рік від 11.02.2013, в якому визначило податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємства в сумі 111545,00 грн. (арк. справи 9-10).
Судом встановлено, що станом на 20.05.2013 за товариством з обмеженою відповідальністю «Бласт» виник податковий борг по податку на прибуток на загальну суму 39543,91 грн., з яких сума податку на прибуток, нарахованого за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового перуоду в розмірі 25156,00 грн., з них залишок несплаченої суми 25145,91 грн., сума авансових внесків з податку на прибуток в розмірі 14398,00 грн.(а.с.15).
Зазначений податковий борг за основним платежем виник у зв'язку з несплатою боржником суми податкових зобов'язань самостійно визначених платником у декларації з податку на прибуток підприємства від 11.02.2013 (а.с.9-10).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Відповідно до п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з п. 57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Абзацом 4 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Згідно з п.152.1 ст.152 Податкового кодексу України податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу. Податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII цього Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.
Пунктом 2 підрозділу 4 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України встановлено, що платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Кодексу (з доповненнями, внесеними Законом №5083) платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців) та не сплачують авансового внеску.
Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік, і не сплачують авансових внесків.
У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками I кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за I квартал. Такий платник податку авансових внесків у II - IV кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому Кодексом.
Платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками I кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.
У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому встановлено граничний строк подання річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.
Згідно з пунктом 2 підрозділу 4 Розділу ХХ „Перехідні положення" Кодексу (з доповненнями, внесеними Законом №5083) платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку в розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Наказом Міністерства фінансів України від 05.12.2012 №1281 затверджено зміни до форм податкових декларацій з податку на прибуток, які передбачають розрахунки авансових внесків у складі річних податкових декларацій.
Як вбачається із матеріалів справи, в порушення вимог пункту 57.1 статті 57 товариство з обмеженою відповідальністю «Бласт» самостійно суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг з податку на прибуток підприємств в сумі 39543,91 грн..
Відповідно до п. 59.1, 59.3, 59.4 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що органом державної податкової служби здійснювалися заходи, передбачені ст 59 ПК України, а саме винесено податкову вимогу №9 від 20 лютого 2013 року, яку було отримано уповноваженою особою відповідача за довіреністю 25.02.2013. (арк.справи 11).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Приймаючи до уваги те, що товариство з обмеженою відповідальністю «Бласт» станом на дату розгляду та вирішення позову у добровільному порядку податковий борг з податку на прибуток підприємства в сумі 39543,91 грн. не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення зазанченої суми податкового боргу, суд визнає обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Бласт» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 39543,91 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Бласт» (місцезнаходження: 93200, Луганська область, м. Первомайськ, вул.. Жукова, 15, ідентифікаційний код 32475598) заборгованість по податку на прибуток в сумі 39543,91 грн. (тридцять дев'ять тисяч п'ятсот сорок три гривні 91 копійка), в доход Державного бюджету України в тому числі: у сумі 25145,91 грн. (двадцять п'ять тисяч сто сорок п'ять гривень 91 копійка) на р/р 31112009700054, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м. Луганськ, ОКПО 37736894 (код БК 11021000 - податок на прибуток приватних підприємств); у сумі 14398,00 грн. (чотирнадцять тисяч триста дев'яносто вісім гривень 00 копійок) на р/р 31119165700054, МФО 804013, отримувач ГУДКСУ у Луганській області м. Луганськ, ОКПО 37736894 (код БК 11024000 - авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 09 липня 2013 року.
Суддя Є.О. Кисельова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2013 |
Оприлюднено | 12.07.2013 |
Номер документу | 32338963 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Є.О. Кисельова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні