08.07.2013
Справа № 335/6729/13-к
1-кс/335/1754/2013 УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2013 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Крамаренко І.А., за участю старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ Міндоходів у Запорізькій області ОСОБА_1, при секретарі Корягіній Ю.С., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ Міндоходів у Запорізькій області про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ Міндоходів у Запорізькій області ОСОБА_1, звернувся до суду з поданням, у якому зазначає, що в провадженні СУ ФР ГУ Міндоходів у Запорізькій області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32013080000000057, відносно невстановлених осіб за ознаками фіктивного підприємництва ТОВ «Інфосервіс - послуги».
Правова кваліфікація дій невстановлених осіб за ч.2 ст.205 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено наступне.
17.02.2012 невстановлена особа без мети здійснення реальної фінансово-господарської діяльності зареєструвала в Управлінні державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Харківської міської ради підприємство ТОВ «Інфосервіс - послуги» (код ЄДРПОУ 38001917) на ім’я ОСОБА_2
Проведеним у кримінальному провадженні аналітичним дослідженням №149/07-09 від 28.05.2013 встановлено, що за період 2012 року підприємство з ознаками фіктивності - ТОВ «Інфосервіс - послуги» незаконно сформувало підприємствам реального сектору економіки податковий кредит з податку на додану вартість на суму понад 5 875,1 тис. гривень.
На теперішній час у слідства виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу та вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів
ПП «Пластпромбізнес» (код ЄДРПОУ 34358860) по взаємовідносинам з ТОВ «Інфосервіс - послуги» (код ЄДРПОУ 38001917) за період з 17.02.12 по теперішній час, які перебувають у володінні службових осіб ПП «Пластпромбізнес» виходячи з наступного.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 996-XIV від 16.07.1999 (зі змінами та доповненнями) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
Згідно зі ст.44.1 ст.44 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями) для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Пунктом 44.3 ст.44 цього ж Кодексу визначено, що платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Крім того, відповідно до п. 201.4 ст.201 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (зі змінами та доповненнями) податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.
Пунктом 201.6 ст.201 цього ж Кодексу передбачено, що податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.
Допитана в якості свідка ОСОБА_2 пояснила, що у 2012 році на прохання малознайомій їй людини без мети здійснення реальної фінансово-господарської діяльності та за грошову винагороду зареєструвала на своє ім’я ТОВ «Інфосервіс - послуги». Фінансово-господарську діяльність вказаного підприємства не здійснювала та нікого на це не уповноважувала. Первинні документи ТОВ «Інфосервіс - послуги» ніколи не складала та не підписувала. Податковий та бухгалтерський обліки на ТОВ «Інфосервіс - послуги» ніколи не вела. Податкову звітність не складала, не підписувала та не надавала до органів податкової служби.
Вказане свідчить про те, що єдиний на цей час примірник первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів ПП «Пластпромбізнес» по взаємовідносинам з ТОВ «Інфосервіс - послуги» за період з 17.02.2012 по теперішній час перебуває у службових осіб ПП «Пластпромбізнес» та іншим способом отримати вказані документи на теперішній час неможливо.
Для повноти та об’єктивності розслідування кримінального провадження, а також з метою використання при проведення податкової документальної перевірки, судової почеркознавчої експертизи та інших судових експертиз необхідно отримати тимчасовий доступ та вилучити саме оригінали первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів ПП «Пластпромбізнес» по взаємовідносинам з ТОВ «Інфосервіс - послуги» за період з 17.02.2012 по теперішній час, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Вилучення саме оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів надасть можливість використати як докази відомості, що в них містяться.
Відповідно до п.п.1.1 п.1 Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 року (зі змінами та доповненнями) для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Відповідно до ч.2 п.п.1.1 п.1 Розділу ІІІ Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 року (зі змінами та доповненнями) проведення ревізійних дій (визначення експертами-економістами будь-яких економічних показників без попереднього проведення документальних перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктом контролю) не належить до завдань економічної експертизи.
Крім того, згідно з п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (зі змінами та доповненнями) документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, … та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, … .
Таким чином, вказані документи є джерелом доказів та встановлюють обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, в зв’язку з тим, що вони відображають господарські відносини з підприємством, яке має ознаки фіктивності та яких насправді не відбувалось.
Слідчий посилаючись на те що, в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зазначені документи потрібні для проведення судових експертиз, просить надати тимчасовий доступ до документів та можливість їх вилучити, які перебувають у ПП «Пластпромбізнес».
В судовому засіданні слідчий, підтримав дане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
У судове засідання особа у якої знаходяться документи, а саме представник ПП «Пластпромбізнес» не викликався, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, оскільки сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням довела суду наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, щодо яких ставиться питання про тимчасовий доступ та вилучення.
Перевіривши наданні матеріали клопотання та дослідивши надані докази, заслухавши думку слідчого, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, задовольнити, оскільки вказані у клопотанні документи можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні і зазначені у клопотанні обставини іншими способами довести неможливо.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159-163, 369,372 КПК України суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ Міндоходів у Запорізькій області про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ та можливість старшому слідчому Літвиненку Андрію Миколайовичу, вилучити у ПП «Пластпромбизнес» (код ЄДРПОУ 34358860, юридична адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Ленінградська, б.61, - оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів ПП «Пластпромбізнес» по взаємовідносинам з ТОВ «Інфосервіс - послуги» (код ЄДРПОУ 38001917) за період з 17.02.2012 по теперішній час, а саме: угод з додатками та специфікаціями, додаткових угод, податкових та видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, розрахункових банківських документів та інших документів, які підтверджують розрахунки, актів прийому-передачі товарів (робіт, послуг), актів виконаних робіт та інших первинних документів фінансово-господарської діяльності підприємства по взаємовідносинам з ТОВ «Інфосервіс-послуги» за вказаний період часу.
Встановити строк дії вказаної ухвали суду до 08 серпня 2013 року.
Умисне невиконання ухали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.
У випадку вилучення речей і документів, за відсутністю яких юридична особа позбавляється можливості здійснювати свою діяльність ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області протягом п’яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: І.А.Крамаренко
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 32347822 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Крамаренко І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні