Постанова
від 02.07.2013 по справі 812/5550/13-а
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 липня 2013 року Справа № 812/5550/13-а

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді: Цицюри О.О.,

за участю секретаря судового засідання: Калашнікова Д.О.,

та представників сторін:

від позивача - Зайцев М.М. (довіреність №25-«Д» від 26.06.2013),

від відповідача - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Луганську адміністративну справу за позовом Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Кіровського міського комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства» про стягнення податкового боргу у загальному розмірі 202138,38 грн. з рахунків у банках, що обслуговують такого платника,-

ВСТАНОВИВ:

18 червня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Кіровського міського комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства» про стягнення податкового боргу у загальному розмірі 202138,40 грн. з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що Кіровське міське комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства» здійснює фінансово-господарську діяльність на підставі статуту і є самостійним суб'єктом, який має права юридичної особи Підприємство зареєстровано рішенням виконавчого комітету Кіровської міської ради Луганської області від 16.02.1999, 28.11.2005 №1386120000000092 та внесене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за №02132295.

Позивач вказує, що Кіровським міським комунальним підприємством «Виробниче управління житлово-комунального господарства» не сплачено до бюджету узгоджену суму податкового боргу з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, що належать до комунальної власності, податку на транспорт юридичних осіб, земельного податку з юридичних осіб, комунального податку, по адміністративним штрафам у загальній сумі 202138 грн. 38 коп. (141258 грн. 11 коп. - основного платежу, 46185 грн. 92 коп. та пені - 14694 грн. 35 коп.).

Заступнику головного бухгалтера Кіровського міського комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства» 18.10.2001 була вручена під розпис перша податкова вимога від 16.10.2001 №1/7, 22.11.2001 була вручена під розпис друга податкова вимога від 21.11.2001 №2/51.

Враховуючи зазначене, позивач просить стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 202138,38 грн. шляхом стягнення коштів з рахунків банків, що його обслуговують.

Представник позивача у судовому засіданні надав уточнення до позовної заяви, підтримав уточнені позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві з урахуванням уточнень до неї та просив суд стягнути з відповідача податковий борг у загальній сумі 202138,38 грн.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив (а.с.140). Відповідно до положень ч.11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права на судовий захист своїх прав та інтересів. Тому, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду. Правом подати заперечення проти адміністративного позову відповідач не скористався.

Відповідно до частини 6 статті 71 та частини 4 статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних у матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов до наступного.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач - Кіровське міське комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства» зареєстрований виконавчим комітетом Кіровської міської ради Луганської області від 16.02.1999, 28.11.2005 №1386120000000092 та внесений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за №02132295 (а.с.10-11).

Кіровське міське комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства» як платник податків знаходиться на обліку в Стахановській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області Державної податкової служби.

Суд встановив наступні юридичні факти та відповідні їм правові відносини.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Як вбачається з приписів норми ст. 14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно зі статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Згідно п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 54.2 статті 54 Податкового кодексу України визначено, що грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.

Відповідно до п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Положеннями п.п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до п.п.54.3.1 п. 54.3 ст. 54 Податкового Кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Положеннями п.57.3 ст.57 Податкового Кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Станом на 05.06.2013 у відповідача сформувалася заборгованість перед бюджетом за несвоєчасне погашення суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, що належать до комунальної форми власності, податку на транспорт з юридичних осіб, земельного податку з юридичних осіб, комунального податку, по адміністративним штрафам та пені на загальну суму 202138,38 грн. У зв'язку з несплатою у встановлені строки податкових зобов'язань, відповідачу було вручено першу податкову вимогу від 16.10.2001 №1/7 та другу податкову вимогу від 21.11.2001 №2/51. Але, вжиті заходи не призвели до погашення податкового боргу

Розділом V Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та cплатою податку на додану вартість.

Заборгованість відповідача з податку на додану вартість складає 90099,56 грн. 56 коп., з якої 63571 грн. 00 коп. - основного платежу, 14897 грн. 78 коп. штрафні санкції та 11630 грн, 78 коп. - пеня.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем самостійно подано до Стахановської ОДПІ Луганської області наступні декларації з податку на додану вартість:

- №8062 від 20.01.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1881 грн. 00 коп. (а.с.81-82).

- №768 від 22.02.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1312грн. 00 коп. (а.с.105-106).

- №968 від 22.03.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1652грн. 00 коп. (а.с.78, 107).

- №1823 від 19.04.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 2461 грн. 00 коп. (а.с.83-84, 108).

- №2525 від 19.05.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1327 грн. 00 коп. (а.с.85).

- №2787 від 21.06.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 829грн. 00 коп. (а.с.20-21).

- №3729 від 19.07.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 3810 грн. 00 коп. (а.с.150-151).

- №4416 від 20.08.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 4255 грн. 00 коп. (а.с.54-55).

- №4617 від 17.09.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 881грн. 00 коп. (а.с.34-36).

- №5608 від 19.10.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 5111 грн. 00 коп. (а.с.26-27).

- №6347 від 19.11.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1203 грн. 00 коп. (а.с.70-71).

- №6681 від 20.12.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 716грн. 00 коп. (а.с.42-43).

- №7665 від 20.01.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1486 грн. 00 коп. (а.с.40-41).

- №689 від 21.02.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 2104грн. 00 коп. (а.с.148-149).

- №1167 від 18.03.2011, якою визначено суму податкових зобов'яза розмірі 874грн. 00 коп.

- №4493 від 20.04.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 976грн. 00 коп. (а.с.63-64).

- №5026 від 20.05.2011, якою визначено суму лодаткових зобов'язань у розмірі 1002 грн. 00 коп. (а.с.65-66).

- №5212 від 20.06.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 6334 грн. 00 коп. (а.с.91-92).

- №6004 від 19.07.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 4347 грн. 00 коп. (а.с.93-94).

- №6658 від 19.08.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 744грн. 00 коп. (а.с.76-77).

- №6866 від 20.09.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 779 грн. 00 коп. (а.с.79-80).

- №7648 від 20.10.2011, якою визначено,суму податкових зобов'язань у розмірі 903грн. 00 коп. (а.с.72-73).

- №8404 від 18.11.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 763грн. 00 коп. (а.с.30-31).

- №8654 від 20.12.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 800грн. 00 коп. (а.с.23-24, 127-128).

- №9170 від 18.01.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1173 грн. 00 коп. (а.с.125-126).

- №491 від 20.02.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 772грн. 00 коп. (а.с.123-124).

- №741 від 20.03.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 2150грн. 00 коп. (а.с.121-122).

- №1134 від 19.04.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1818 грн. 00 коп. (а.с.74-75).

- №2247 від 18.05.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 2128 грн. 00 коп. (а.с.32-33).

- №2409 від 20.06.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 2559 грн. 00 коп. (а.с.56-57).

- №2736 від 20.07.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 866грн. 00 коп. (а.с.58-59).

- №3435 від 16.08.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 687грн. 00 коп. (а.с.17-19).

- №3569 від 18.09.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 495грн. 00 коп. (а.с.15-16).

- №3820 від 18.10.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 341грн. 00 коп. (а.с.103-104).

- №4318 від 15.11.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1122 грн. 00 коп. (а.с.38-39).

- №4452 від 13.12.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 967грн. 00 коп. (а.с.95-96).

- №4685 від 14.01.2013, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 304грн. 00 коп. (а.с.97-98).

- №1300000009 від 18 02.2013, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 375 грн. 00 коп. (а.с.99-100).

- №1300000101 від 11.03.2013, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 333 грн. 00 коп. (а.с.101-102)

- №1300000414 від 19.04.2013, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 344 грн. 00 коп. (а.с.88-89).

- №1300000698 від 17.05.2013, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 587 грн. 00 коп. (а.с.86-87)

У зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість позивачем були винесені наступні податкові повідомлення-рішення:

- від 10.03.2010 №0000361501 на суму 1456 грн. 46 коп. (а.с.52);

- від 07.07.2010 №0001011501 на суму 278 грн. 61 коп. (а.с.53);

- від 24.11.2011 №0000141601 на суму 2022 грн. 79 коп. (а.с.146);

- від 07.09.2012. №0000141601 на суму 11139 грн. 92 коп. (а.с.14, 60).

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем ні в судовому, ні в адміністративному порядку оскаржено не було.

Пеня з податку на додану вартість становить 11630 грн. 78 коп., що підтверджується розшифровкою податкового боргу (а.с.7).

Розділом ІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на прибуток підприємств.

Відповідно до вимог пункту 133.1 статті 133 Податкового кодексу України Кіровське міське комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства» є платником податку на прибуток підприємств.

Заборгованість зі сплати податкового боргу з податку на прибуток підприємств комунальної власності становить 15193,90 грн., з якої 14924,00 грн. - основного платежу, 104,51 грн. - штрафні санкції та 165,39 грн. - пеня.

На виконання вимог Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин), пункту 54.1 статті 54, пунктів 152.1 і 152.9 статті 152, пунктом 176.2 статті 176 Податкового кодексу України Кіровське міське комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства» подало до Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби наступні податкові декларації:

- №6555 від 09.11.2009, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 03грн. 00 коп. (а.с.50);

- №8450 від 08.02.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 324грн. 00 коп. (а.с.109);

- №2170 від 06.05.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 222грн. 00 коп. (а.с.117);

- №4138 від 09.08.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 192грн. 00 коп. (а.с.110);

- №6057 від 08.11,2010, якою визначено суму податкових зобов'язань розмірі 709грн. 00 коп. (а.с.49);

- №7964 від 08.02.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 238грн. 00 коп. (а.с.116);

- №4813 від 10.05.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 50 грн. 00 коп. (а.с.111);

- №6195 від 29.07,2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 9553грн. 00 коп. (а.с.134-135);

- №7932 від 07.11.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 528грн. 00 коп. (а.с.118-119);

- №9664 від 06.02.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 1755грн. 00 коп. (а.с.113);

- №1919 від 10.05.2012, якою визначено суму податкових зобов'язаніь у розмірі 400грн. 00 коп. (а.с.44-45);

- №3213 від 07.08.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 408грн. 00 коп. (а.с.131-133);

- №4058 від 05.11.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 435грн. 00 коп. (а.с.114-115);

- №5380 від 05.02.2013, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 107грн. 00 коп. (а.с.68-69).

У зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток позивачем були винесені наступні податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій:

- №0000471501 від 07.04.2010 на суму 99 грн. 51 коп. (а.с.51),

- №0000171501 від 13.04.2011 на суму 05 грн. 00 коп. (а.с.147).

За несвоєчасне погашення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємства у відповідності до вимог статті 129 Податкового кодексу України відповідачу нарахована пеня в сумі 165 грн. 39 коп., що підтверджується розшифровкою податкового боргу (а.с.7), яка останнім у добровільному порядку не сплачена.

Відповідач також має заборгованість з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Заборгованість з даного виду податку складає 4737 грн, 94 коп., з яких 4501 грн. 00 коп. - основного платежу., 236 грн. 94 коп. - пеня.

Відповідно до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991 № 1963-XII, яким визначався порядок обчислення і сплати даного податку до набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні власні транспортні засоби, які є об'єктами оподаткування.

Кіровським міським комунальним підприємством «Виробниче управління житлово-комунального господарства» надано до податкового органу наступну податкову звітність:

- розрахунок №849 від 26.02.2009, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 900 грн. 00 коп. (а.с.29);

- розрахунок №654 від 11.02.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань розмірі 3601 грн. 00 коп. (а.с.129);

Пеня становить 236 грн. 94 коп., що підтверджується розшифровкою податкового боргу (а.с.8).

Відповідно до положень Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 № 56-93, який регулював відносини щодо справляння окремих податків до набуття чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 Кіровське міське комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства» є платником комунального податку з юридичних осіб. Статтею 15 Декрету визначено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Заборгованість відповідача з комунального податку з юридичних осіб складає 944 грн. 43 коп, з яких 74 грн. 80 коп. - основного платежу., 406 грн. 80 коп. штрафних санкцій та 462 грн. 83 коп. - пеня.

Відповідачем надано до податкового органу наступну податкову звітність:

- розрахунок № 4146 від 09.08.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 25 грн. 50 коп. (а.с.25);

- розрахунок № 6061 від 08.11.2010 р. якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 25 грн. 50 коп. (а.с.90);

- розрахунок № 7747 від 27.01.2011 р, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 23 грн. 80 коп. (а.с.67).

У зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання з комунального податку з юридичних осіб позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0001511501 від 19.11.2010 на суму 406 грн. 80 коп. (а.с.22).

Заборгованість за адміністративним штрафом та санкціями з юридичних осіб складає 28294 грн. 05 коп. основного платежу, 00 грн. 00 коп., штрафних санкцій 28294 грн. 05 коп., та 00 грн. 00 коп. - пені, що підтверджується повідомленням-рішенням №0000132301 від 07.07.2011 на суму 28294 грн. 05 коп. (а.с.145) та розшифровкою податкового боргу (а.с.8).

Розділом XIII Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою за землю.

До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення, був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

В порушення вимог Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) та пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України Кіровське міське комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства» протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, самостійно суму податкового зобов'язання з плати за землю, зазначену у поданій ним звітній податковій декларації, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг з плати за землю.

Заборгованість з земельного податку з юридичних осіб складає 62868 грн. 50 коп., з яких 58187 грн. 31 коп. - основного платежу., 2482 грн. 78 коп. - штрафних санкцій та 2198 грн. 41 коп - пеня. (а.с.8).

На виконання вимог Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) та вимог пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України Кіровське міське комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства» подало до Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби:

- розрахунок №256 від 30.01.2009, якою визначено суму податкових зобов'язань розмірі 820 грн. 06 коп. (а.с.130);

- розрахунок № 378 від 30.01.2010, якою визначено суму податкових зобов'язань у

розмірі 10421 грн. 55 коп. (а.с.36, 46);

- розрахунок № 176 від 27.01.2011, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 23472 грн. 55 коп. (а.с.28);

- розрахунок № 221 від 07.02.2012 якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 23472 грн. 95 коп. (а.с.47-48).

У зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення:

- № 0000431501 від 24.11.2010 на суму 232 грн. 00 коп. (а.с.37);

- № 0001491501 від 19.11.2010 на суму 2057 грн. 71 коп. (а.с.120);

- № 0000711501 від 09.04.2010 на суму 193 грн.07 коп. (а.с.120);

Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.

Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01 січня 2011 року) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01 січня 2011 року) Стахановською об'єднаною державною податковою інспекцією Луганської області Кіровському міському комунальному підприємству «Виробниче управління житлово-комунального господарства» було вручено першу податкову вимогу від 16 жовтня 2001 року №1/7 та другу податкову вимогу від 21 листопада 2001 року №2/51 (а.с.12,13).

Оскільки перша податкова вимога від 16 жовтня 2001 року №1/7 та друга податкова вимога від 21 листопада 2001 року №2/51 є чинними (доказів про скасування або відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Положеннями п. 95.3 ст.95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунку платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

У відповідності до п.20.1.18 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

З урахуванням того, що сума податкового зобов'язання в розмірі 202138,38 грн. станом на дату розгляду справи відповідачем не сплачена, беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Податковим кодексом України заходів з погашення податкового боргу відповідача, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкового боргу на загальну суму 202138,38 грн.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України у судовому засіданні 02 липня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 08 липня 2013 року, про що згідно вимог ч.2 ст.167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 16, 20, 57, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 69-72, 94, 136, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Кіровського міського комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства» про стягнення податкового боргу у загальному розмірі 202138,38 грн. з рахунків у банках, що обслуговують такого платника задовольнити повністю.

Стягнути з Кіровського міського комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства» (ідентифікаційний код 02132295, місцезнаходження: 93800, Луганська область, м. Кіровськ, вул. Ціолковського, буд. 22) суму податкового боргу у загальному розмірі 202138,38 грн. (двісті дві тисячі сто тридцять вісім гривень тридцять вісім копійок), з яких 141258 грн. 11 коп., (сто сорок одна тисяча двісті п'ятдесят вісім гривень одинадцять копійок) - основного платежу, 46185 грн. 92 коп. (сорок шість тисяч сто вісімдесят п'ять гривень дев'яносто дві копійки) - штрафні санкції, 14694 грн. 35 коп. (чотирнадцять тисяч шістсот дев'яносто чотири гривні тридцять п'ять копійок) - пеня, шляхом стягнення коштів з рахунків банків, що його обслуговують.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 08 липня 2013 року.

Суддя О.О. Цицюра

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.07.2013
Оприлюднено15.07.2013
Номер документу32354556
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/5550/13-а

Постанова від 02.07.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.О. Цицюра

Ухвала від 20.06.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.О. Цицюра

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні