cpg1251
копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2013 р. Справа № 804/7900/13-а Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у місті Дніпропетровську у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Криворізька косметологічна лікарня» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
07 червня 2013 року Криворізька центральна міжрайонна державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби (надалі - Позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Комунального підприємства «Криворізька косметологічна лікарня» (наділі - Відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 13744,50 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що Відповідач має податковий борг зі штрафних (фінансових) санкцій у сумі 13744,50 грн., який виник в результаті не сплати застосованих штрафних (фінансових) санкцій сум.
Позивач надав клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Частиною 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, враховуючи вимоги ч.1 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме те, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Комунальне підприємство «Криворізька косметологічна лікарня» зареєстроване виконавчим комітетом криворізької міської ради Дніпропетровської області (ЄДРПОУ 01280830) та знаходиться на обліку в Криворізькій центральній міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби.
Станом на 12.02.2013 Відповідач має податковий борг зі штрафних (фінансових) санкцій у сумі 13744,50 грн.
Відповідно до ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Ст.46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який відповідно до 14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п.14.1.162. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Судом встановлено, що Позивачем була проведена позапланова документальна виїзна перевірка Комунального підприємства «Криворізька косметологічна лікарня» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 р. по 21.12.2012 р., в ході якого встановлено порушення податкового кодексу України, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
По результату перевірки був складений Акт № 7/220/012/80830 від 08.01.2013 р., в якому викладені наступні порушення:
- п.4.1 ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в результаті чого занижений податок на прибуток у сумі 456,00 грн;
- не забезпечення щоденного друкування на реєстраторі розрахункових операцій ІКС-М 500, заводський № МТ50003103, реєстраційний № 0481003298р/1 фіскальні звітні чеки за 03.04.2012 р., 13.01.2012 р., 20.10.2011 р., чим порушено п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На підставі вищезазначеного Акту було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000082304 від 18.01.2013 р. на суму 12724,50 грн. та податкове повідомлення-рішення № 0000092304 від 18.01.2013 р. на суму 1020,00 грн., які отримані Відповідачем 25.01.2013, що підтверджується поштовим повідомленням, копія якого міститься в матеріалах справи.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.
Згідно п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що Позивачем 20.02.2013 р. було направлено податкову вимогу №112 яку було отримано Відповідачем 04.03.2013 р., що підтверджується поштовим повідомленням, копія якого наявна в матеріалах справи.
Таким чином, сума несплаченої заборгованості становить 13744,50 грн.
Доказів оскарження Позивачем зазначених податкових повідомлень-рішень або податкової вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку, не надано. Тому, вказані суми штрафних санкцій є узгодженими. Сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 13744,50 грн. на момент розгляду справи залишається непогашеною.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки у Позивача наявні докази існування боргу у Відповідача, натомість Відповідачем наявність податкового боргу не спростована.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний Криворізької центральної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Криворізька косметологічна лікарня» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Криворізька косметологічна лікарня» (код ЄДРПОУ 01280830) до бюджету (розрахунковий рахунок 31110104700024, код платежу 21080911, одержувач УДКС у м. Кривому Розі Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ 38032510, МФО 805012) суму заборгованості з штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 13744,50 грн. (тринадцять тисяч сімсот сорок чотири гривні 50 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили 08.07.2013 СуддяВ.С. Парненко В.С.Парненко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2013 |
Оприлюднено | 16.07.2013 |
Номер документу | 32372774 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Парненко Вікторія Станіславівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Парненко Вікторія Станіславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні