cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
УХВАЛА
"12" червня 2013 р. Справа № 911/1923/13
Господарський суд Київської області у складі судді Бацуци В. М.
при секретарі судового засідання Щур О. Д.
за участю представників учасників процесу:
від позивача: не з'явились;
від відповідача: Піскунова Л. М. (довіреність № 07/06-13 від 07.06.2013 р.);
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „ІБІС-Україна", м. Харків
до Приватного акціонерного товариства „ДПД Україна", м. Вишневе, Києво-Святошинський район
про стягнення 11 911, 90 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ТОВ „ІБІС-Україна" звернулось в господарський суд Київської області із позовом до ПРАТ „ДПД Україна" про стягнення 11 025, 12 грн. основної заборгованості, 1 099, 49 грн. пені, 219, 90 грн. 3 % річних.
Позовні вимоги обґрунтовані позивачем невиконанням відповідачем свого обов'язку щодо оплати у повному обсязі за надані послуги з перевезення вантажів згідно договору перевезення № 01/057/16 від 01.03.2011 р.
Ухвалою господарського суду Київської області від 24.05.2013 р. порушено провадження у справі № 911/1923/13 за позовом ТОВ „ІБІС-Україна" до ПРАТ „ДПД Україна" про стягнення 11 911, 90 грн. і призначено її розгляд у судовому засіданні за участю представників учасників процесу на 12.06.2013 р.
12.06.2013 р. у судовому засіданні представник відповідача повідомив суд про укладення сторонами мирової угоди, направленої на вирішення спору у даній справі, та надав суду примірник оригіналу мирової угоди від 07.06.2013 р., підписаної позивачем і відповідачем. У зв'язку із чим, представник відповідача просить суд затвердити мирову угоду, підписану позивачем та відповідачем, і припинити провадження у справі.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, хоча про судове засідання був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки у судове засідання суд не повідомив, документи, витребувані судом, надав.
Заслухавши пояснення представників учасників процесу, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, мирову угоду та роз'яснивши сторонам наслідки її укладення, суд вважає за можливе затвердити дану мирову угоду і припинити провадження у справі з наступних підстав.
Відповідно до ст. 78 Господарського процесуального кодексу України умови мирової угоди сторін викладаються в адресованих господарському суду письмових заявах, що долучаються до справи.
До затвердження мирової угоди сторін господарський суд роз'яснює сторонам наслідки відповідної процесуальної дії, перевіряє, чи є повноваження на вчинення цієї дії у представників сторін.
Мирова угода може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмету позову.
Про затвердження мирової угоди сторін господарський суд виносить ухвалу, якою одночасно припиняє провадження у справі.
Пунктом 3.19. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" передбачено, що одним із способів вирішення господарського спору є мирова угода сторін, яка може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмета позову (частини перша і третя статті 78 ГПК). Мирова угода підписується особами, уповноваженими представляти сторони в господарському суді (стаття 28 ГПК).
В ухвалі про затвердження мирової угоди у резолютивній частині докладно й чітко викладаються її умови і зазначається про припинення провадження у справі (пункт 7 частини першої статті 80 ГПК), а також вирішуються питання, пов'язані з судовими витратами у справі. Затвердження судом мирової угоди з одночасним припиненням провадження у справі є одноактною (нерозривною) процесуальною дією і не може розглядатися як два самостійних акти - окремо щодо затвердження мирової угоди і щодо припинення провадження.
Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору. Мирова угода не може вирішувати питання про права і обов'язки сторін, які можуть виникнути у майбутньому, а також стосуватися прав і обов'язків інших юридичних чи фізичних осіб, які не беруть участі у справі або, хоча й беруть таку участь, але не є учасниками мирової угоди. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини однозначно врегульовані законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін.
Умови мирової угоди повинні безпосередньо стосуватися предмета позову, що виключає зазначення в ній дій, коштів чи майна, які не відносяться до цього предмета. У зв'язку з цим, зокрема, не можуть включатися до мирової угоди умови щодо застосування неустойки (штрафу, пені) за невиконання її умов.
Із змісту мирової угоди вбачається, що вона стосується лише прав і обов'язків сторін щодо предмету позову.
Умовами мирової угоди передбачено, що відповідач визнав заборгованість по договору № 01/057/16 від 01.03.2011 р., за послуги з перевезення вантажів у розмірі 11 025, 12 грн., та добровільно сплатив всю суму боргу 06.06.2013 р. на поточний рахунок позивача. Позивач та відповідач домовились, що протягом 3 (трьох) банківських днів після підписання даної Мирової угоди та затвердження її Господарським судом Київської області, відповідач компенсує позивачу судовий збір, пов'язаний з поданням позову позивачем, у сумі 1 720, 50 грн. Позивач гарантує, що після виконання цієї Мирової угоди відповідачем, а саме отримання суми коштів за пунктами 2, 3 цієї Мирової угоди, позивач не вимагатиме і не буде вимагати від відповідача компенсації (сплати) будь-яких збитків, судових витрат, пені, індексу інфляції, три відсотки річних, а також не має та не матиме до відповідача претензій майнового та не майнового характеру.
Мирова угода б/н від 07.06.2013 р. підписана від позивача - директором товариства Кощій С. М., яка діє на підставі статуту товариства, а від відповідача - виконавчим директором товариства Яковлевою О. А., яка діє на підставі статуту товариства.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена господарським судом.
Відповідно до ч. 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, у випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.
Перевіривши повноваження осіб, які підписали мирову угоду, та роз'яснивши учасникам процесу наслідки її затвердження судом, суд затверджує таку мирову угоду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 22, 78, 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Затвердити мирову угоду по справі № 911/1923/13, укладену 07.06.2013 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю „ІБІС-Україна" і Приватним акціонерним товариством „ДПД Україна" у наступній редакції:
„
М И Р О В А У Г О Д А
м. Київ 07 червня 2013 року
ПОЗИВАЧ: Товариство з обмеженою відповідальністю „ІБІС-Україна", в особі Директора С.М. Кощій, що діє на підставі Статуту, та
ВІДПОВІДАЧ: Приватне акціонерне товариство „ДПД Україна", в особі Виконавчого директора Яковлевої Оксани Анатоліївни, що діє на підставі Статуту, що є сторонами у справі № 911/1923/13 порушеної Господарським судом Київської області, на підставі статті 78 Господарського процесуального кодексу України, домовились про укладання мирової угоди на зазначених умовах:
1. Сторони домовились про припинення провадження у справі №911/1923/13 на умовах даної угоди.
2. Відповідач визнав заборгованість по договору № 01/057/16 від 01.03.2011 року, за послуги з перевезення вантажів у розмірі 11 025, 12 (одинадцять тисяч двадцять п'ять гривень 12 коп.) грн., та добровільно сплатив всю суму боргу 06.06.2013 року на поточний рахунок Позивача (п/р 26002060711970 в ПАТ КБ „ПриватБанк" м. Харкова, МФО 351533).
3. Позивач та відповідач домовились, що протягом 3 (трьох) банківських днів після підписання даної Мирової угоди та затвердження її Господарським судом Київської області, відповідач компенсує позивачу судовий збір, пов'язаний з поданням позову позивачем, у сумі 1 720, 50 (одна тисяча сімсот двадцять гривень 50 коп.) гривень.
4. Позивач гарантує, що після виконання цієї Мирової угоди відповідачем, а саме отримання суми коштів за пунктами 2, 3 цієї Мирової угоди, позивач не вимагатиме і не буде вимагати від відповідача компенсації (сплати) будь-яких збитків, судових витрат, пені, індексу інфляції, три відсотки річних, а також не має та не матиме до відповідача претензій майнового та не майнового характеру.
5. Дана Мирова угода складена у трьох оригінальних екземплярах, по одному для кожної із сторін та один екземпляр для суду. Мирова угода вступає в силу з моменту її підписання повноваженими представниками сторін, скріпленням печатками сторін та затвердження її Господарським судом Київської області
6. Сторони даної Мирової угоди, що її підписали, усвідомлюють наслідки всіх своїх дій та підтверджують, що вони являються уповноваженими представниками відповідної сторони та мають необхідні повноваження та підстави для підписання даної Мирової угоди та права третіх осіб не порушені.
7. Зобов'язання за цією мировою угодою повинні виконуватись належним чином і в установлений нею строк, одностороння відмова від виконання умов цієї мирової угоди, а також одностороння зміна її положень не допускається. При невиконанні умов мирової угоди однією зі сторін ця мирова угода є виконавчим документом і підлягає примусовому виконанню, згідно Закону України „Про виконавче провадження".
8. Сторони повідомляють, що їх реквізити та адреси викладені в Мировій угоді є вірними.
ВІДПОВІДАЧ Приватне акціонерне товариство „ДПД Україна" Адреса для листування: Україна, 03680, м. Київ, Столиче шосе 100, офіс 3-12 Юридична адреса: Україна, 08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Промислова, 5 код ЄДРПОУ 35325422, п/р № 26006010321201 в ПАТ „Альфа-Банк" у м. Києві, МФО 300346, Свідоцтво платника ПДВ № 100254923, ІПН 353254210138, Тел./факс (044) 499-17-99 Виконавчий директор м. п. ( підпис )
"
2. Ухвала набирає чинності з дня її винесення судом і виконується в порядку, встановленому для виконання судових рішень, та відповідно до п. 2) ч. 2 ст. 17 Закону України „Про виконавче провадження" є виконавчим документом.
3. Стягувачем за ухвалою є Товариство з обмеженою відповідальністю „ІБІС-Україна" (61032, проспект Московський, 298, кв. 151, Орджонікідзевський район, м. Харків, Харківська область; ідентифікаційний код 37191341).
4. Боржником за ухвалою є Приватне акціонерне товариство „ДПД Україна" (08132, вул. Промислова, 5, м. Вишневе, Києво-Святошинський район, Київська область; ідентифікаційний код 35325422).
5. Строк пред'явлення ухвали до виконання - до 12.06.2014 р.
6. Припинити провадження у справі.
Суддя В. М. Бацуца
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2013 |
Оприлюднено | 16.07.2013 |
Номер документу | 32389062 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Бацуца В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні