8.1.3
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 липня 2013 року Справа № 812/5276/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Каюди А.М.
при секретарі: Опейкіній Є.А.
за участі:
представника позивача: не з'явився,
представник відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Руно Сервіс» про накладення арешту на кошти які знаходяться у банках.,-
ВСТАНОВИВ:
06 червня 2013 року Державна податкова інспекція в м. Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Руно Сервіс» відповідно до якого просила накласти арешт на кошти платника податків які знаходяться у банках на суму 2585,39грн. Оскільки підприємство має узгоджений податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 991,28грн. та з податку на прибуток в розмірі 1594,11грн. який залишається на час звернення позивача до суду не сплаченим. З метою стягнення податкового боргу податковим органом було вжито відповідні заходи передбачені чинним податковим законодавством, а саме направлено податкову вимогу №393 від 31.12.2010. Відповідно до відомостей з обліково - реєстраційних установ за відповідачем не зареєстровано транспортних засобів та прав власності на нерухоме майно.
Представник позивача в судове засідання не з'явився про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, правом надати заперечення проти позову не скористався.
Відповідно до частини 6 статті 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, Приватне підприємство «Руно - Сервіс» зареєстровано в якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області 18.04.2008 за реєстраційним номером 1 383 102 0000 002470 (а.с.7).
Відповідно до довідки від 21.04.2008 №57 Приватне підприємство «Руно - Сервіс» перебуває на обліку в якості платника податків в ДПІ в м.Сєвєродонецьку з 21.04.2008 (а.с.10)
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно зі статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Статтею 36 Податкового кодексу України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Проте, у зв'язку з тим, що податковий борг відповідача частково виник до набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI, факт наявності податкового боргу до 01.01.2011 суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу, а з 01.01.2011 за приписами Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI.
До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до п.1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Нарахування, обчислення та сплата податку на додану вартість до набрання чинності Податковим кодексом визначав Закон України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168/97-ВР, з набранням чинності Податкового кодексу України, з 01.01.2011 вказане врегульоване розділом V Податкового кодексу.
Податкове зобов'язання для цілей розділу V цього Кодексу - загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді (п.14.1.179 ст.14 Податкового кодексу України)
Відповідно до вимог Податкового кодексу Приватне підприємство «Руно-Сервіс» є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом №100134874 серії НБ №025275 від 20.08.2008 (а.с.11) .
Відповідно до матеріалів справи, ПП «Руно - сервіс» узгоджено суму податку на додану вартість за період листопад - грудень 2010 року, шляхом подання до податкового органу податкових декларацій, а саме: податкової декларації №9005797668 від 19.12.2010 відповідно до якої сума податку з ПДВ за звітній листопад 2010 року складає 1013,00грн. (а.с.15-17) та податкової декларації №9006403893 від 20.01.2011 відповідно до якої сума податку з ПДВ за звітній грудень 2010 року складає 68,00грн. (а.с.18-20).
Відповідно до матеріалів справи, податковою інспекцією 13 липня 2011 року вручено платнику податків ПП «Руно - Сервіс» податкове повідомлення - рішення форми «Ш» №0001521600, відповідно до якого відповідачу по справі, на підставі ст. 126 Податкового кодексу України нараховано суму штрафу в розмірі 20,00грн. Вказане рішення отримано директором підприємства 13.07.2011, в добровільному порядку сума штрафу яка вказана в рішенні не сплачена. (а.с.14) Сторонами до суду не надано доказів оскарження вказаного рішення, а від так воно визнається чинним та таким що підлягає виконанню.
В зв'язку з частковою сплатою ПП «Руно - Сервіс» суми податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 111,10грн., що підтверджено матеріалами справи, сума боргу яка рахується за відповідачем та не сплачена в добровільному порядку складає 991,28грн.
Відповідач відповідно до статті 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР, 28.12.1994, норми якого були чинні до 01.01.2011, є платником податку на прибуток.
Відповідно до вимог податкового законодавства, чинного до 01.01.2011, щодо обчислення та сплати податку на прибуток, ПП «Руно-Сервіс» було подано до податкового органу декларацію з податку на прибуток №9006916646 від 09.02.2011 за 2010 рік, згідно якої визначено платником податку суму податку яка підлягає сплаті в розмірі 1602,00грн. (а.с.21-22)
Матеріалами справи підтверджено часткову сплату підприємством боргу з податку на прибуток в розмірі 7,89грн., залишок несплаченої заборгованості складає 1594,11грн.
Загальна сума податкового боргу яка рахується за ПП «Руно-Сервіс» на час розгляду справи та в добровільному порядку не сплачена, з податку на додану вартість та податку на прибуток, складає 2585,39грн.
Внаслідок несплати узгодженої суми грошового зобов'язання податковим органом відповідно до положень статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) сформовано та направлено на адресу відповідача першу податкову вимогу форми «Ю1» від 31.12.2010 №1/393. Вимога отримана директором підприємства 31.12.2010 (а.с.13)
Факту оскарження відповідачем вищезазначеної податкової вимоги судом на час розгляду справи не встановлено, а тому вона вважається узгодженими. Даних про добровільну сплату відповідачем наявного податкового боргу або про відкликання податкової вимоги у суду на час розгляду справи не має.
Оскільки вказана податкова вимога, є чинною (доказів про відкликання податкової вимоги суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення податкового боргу дотримані вимоги норм податкового законодавства.
З метою з'ясування майнового стану платника податків ПП «Руно - Сервіс», ДПІ в м.Сєвєродонецьку Луганської області було направлено запити до обліково - реєстраційних установи з вимогою надати відомості щодо перебування у власності відповідача рухомого та нерухомого майна.
Так, відповідно до відповідей з ВРЕР м. Сєвєродонецька при УДАІ УМВС України Луганської області від 01.02.2011 №11/8-64-122, КП «Сєвєродонецьке бюро технічної інвентаризації» від 04.02.2011 №01/120, Управління Держкомзему у м.Сєвродонецьку Луганської області від 07.02.2011 №2225 податкову інспекцію було повідомлено, що за ПП «Руно-Сервіс» не зареєстровано транспортних засобів, прав власності на нерухоме майно та відповідно до наданої відповіді підприємство не має у власності чи користуванні земельні ділянки. (а.с.23,24,26)
Відповідно до вимог ст. 89 Податкового кодексу України, податковим органом, на підставі рішення про опис майна у податкову заставу платника податків від 17.01.2011 №8/24-069, було проведено опис майна ПП «Руно - Сервіс» за результатами якого складено акт №10/24-071 (а.с.25)
Відповідно до пункту 20.1.17 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Матеріалами справи підтверджена наявність у відповідача податкового боргу в розмірі 2585,39 грн., відсутність зареєстрованого майна, відомості щодо балансової вартості активів підприємства та наявності у відповідача іншого майна, яке може бути описане у податкову заставу не надані ні податковому органу, ні суду. Таким чином, суд погоджується з обґрунтованістю заявлених позовних вимог та наявністю підстав, визначених п.п. 20.1.17 Податкового кодексу України для накладення арешту на кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках відповідача у банківських установах відповідно до переліку зазначеному у позовній заяві.
Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку Луганської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Руно Сервіс» про накладення арешту на кошти які знаходяться у банках задовольнити повністю.
Накласти арешт на кошти Приватного підприємства «Руно Сервіс» (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр. Космонавтів, 25/148, код 35774393) за податковим боргом в розмірі 2585,39грн. (дві тисячі п'ятсот вісімдесят п'ять гривень 39коп.) що знаходяться на розрахунковому рахунку:
р/р № 26007181696700 у АКІБ «УкрСиббанк», МФО 351005,
у банку обслуговуючому платника податків до повного погашення зазначеного податкового боргу.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 15 липня 2013 року
Суддя А.М. Каюда
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2013 |
Оприлюднено | 17.07.2013 |
Номер документу | 32418489 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
А.М. Каюда
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні