Рішення
від 15.07.2013 по справі 910/10656/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/10656/13 15.07.13

За позовом Національного спортивного комплексу «Олімпійський»

до Державного підприємства «Центр комунікацій «Україна - Всесвіт»

про стягнення 71 070,14 грн.

Суддя Трофименко Т.Ю.

Представники:

Від позивача: Шептуховська Н.С. - по дов. №15 від 17.05.2013р.

Від відповідача: Дріга О.С. - по дов. №б/н від 30.04.2013р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Національного спортивного комплексу «Олімпійський» про стягнення з Державного підприємства «Центр комунікацій «Україна - Всесвіт» 71 070, 14 грн., із яких: 70 000 грн. основного боргу, 178, 36 грн. - три проценти річних, 891,78 грн. - пені. Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору безвідсоткової поворотної фінансової допомоги №38 від 12.11.2010р.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.06.2013р. порушено провадження у справі №910/10656/13, розгляд якої призначено у судовому засіданні на 03.07.2013 р. за участю представників сторін.

03.07.2013р. через відділ діловодства господарського суду міста Києва від представника позивача надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог, відповідно до якої просить стягнути з Державного підприємства "Центр комунікацій "Україна - Всесвіт" (03118, м. Київ. вул. Хотівська, 4-А; код ЄДР1ІОУ 37144951) на користь Національного спортивного комплексу "Олімпійський" (03680, м. Київ, вул. Червоноармійська, 55; код СДРПОУ 14297707) 70 000.00 грн. неповернутої суми безвідсоткової поворотної фінансової допомоги, 1 841, 10 грн. - пені, 368, 22 грн. - три проценти річних, 70.00 грн. - інфляційних втрат, а всього 72 279, 32 грн. (сімдесят дві тисячі двісті сімдесят дев'ять гривень 32 коп.) та витрати зі сплати судового збору у розмірі 1 720. 50 грн.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, заяв та клопотань на адресу суду не надходило.

Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.

Такими обставинами, зокрема є: нез'явлення в засідання представників сторін.

Оскільки нез'явлення у судове засідання повноважного представника відповідача та неналежне виконання ним вимог суду перешкоджає повному, всебічному та об'єктивному розгляду справи, суд визнав за необхідне даної справи відкласти на15.07.2013р.

Представник позивача в судовому засіданні 15.07.2013р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представника відповідача письмового відзиву на позов не наддав, в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір - є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.

Договір - це категорія цивільного права, яка визначається як домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. До зобов'язань, що виникають з договорів, застосовуються загальні положення про зобов'язання, якщо інше не випливає із закону або самого договору. Як і будь-який правочин, він є вольовим актом, оскільки виражає спільну волю сторін, що втілюється у договорі. Змістом договору є, власне, ті умови, на яких сторони погоджуються виконувати договір, і вони мають дотримуватися взятих на себе зобов'язань.

12.11.2010р. між Національного спортивного комплексу «Олімпійський» (надалі позивач) та Державним підприємством «Центр комунікацій «Україна - Всесвіт» (надалі відповідач) було укладено договір безвідсоткової поворотної фінансової допомоги №38.

Відповідно до п. 1.1. договору позивач в порядку та на умовах, визначених цим договором, надає відповідачу безвідсоткову фінансову допомогу, а відповідач зобов'язується повернути зазначену суму в обумовлений цим договором термін.

Сума безвідсоткової поворотної фінансової допомоги становить 70 000 грн. (п. 2.1 договору).

Спір виник в зв'язку з тим, що позивач вважає, що відповідачем в порушення умов договору безвідсоткової фінансової допомоги не було повернуто надані позивачу грошові кошти, в зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість перед позивачем в розмірі 70 000,00 грн.

Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Як визначено абзацом 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.

Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору.

Згідно ст. 627 Цивільного кодексу України встановлено, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погодженні ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (п. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України).

Відповідно до п. 1.1. договору сума визначена сторонами в розмірі 70 000 ,00 грн.

Як свідчать матеріали справи позивачем відповідачу було перераховано грошові кошти в сумі 70 000 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1174 від 11.11.2010р., долученим до матеріалів справи.

Пунктом 3.2 договору визначено, що відповідач зобов'язується повернути позивачу суму безвідсоткової поворотної фінансової допомоги до 11 лютого 2011 року.

В подальшому між сторонами були підписані додаткові угоди до договору, відповідно до яких були змінені строки повернення відповідачем грошових коштів позивачу. Останньою додатковою угодою від 15.02.2013р. строк повернення грошових коштів визначений сторонами до 01 травня 2013 року.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач взяті на себе зобов'язання по поверненню грошових коштів в передбачені договорами строки не виконав, а відтак, заборгованість відповідача перед позивачем становить 70 000,00 грн., що підтверджується матеріалами справи.

Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим до виконання сторонами.

Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором (ст. 1049 ЦК України).

Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Таким чином, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 70 000,00 грн. обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Згідно з ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав.

Зважаючи на вищевказане, позовні вимоги в частині стягнення 70 000 грн. підлягають задоволенню в повному обсязі.

Позивачем заявлені вимоги про стягнення 1841, 10 грн. пені, 368,22 грн. -три проценти річних, 70,00 грн. -інфляційні.

Нормами ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Пунктом 1 ст. 216 Господарського кодексу України встановлено що, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Згідно п. 1 ст. 218 Господарського кодексу України, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Частина 2 ст. 551 Цивільного кодексу України визначає, що якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Сторони можуть домовитись про зменшення розміру неустойки, встановленого актом цивільного законодавства, крім випадків передбачених законом.

Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом зокрема сплата неустойки.

При укладанні договору сторони визначили розмір відповідальності за порушення зобов'язання щодо прострочки повернення суми безвідсоткової поворотної допомоги у вигляді пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ (п. 4.2 договору).

Перевіривши правильність нарахування позивачем пені. Інфляційних та 3% річних, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог в цій частині.

Витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Ценрт комунікацій «Україна - Всесвіт» (03118, м. Київ, вул. Хотівська, 4-А, код ЄДРПОУ 37144951) на користь Національного спортивного комплексу «Олімпійський» (03680, м. Київ, вул. Червоноармійська, 55, код ЄДРПОУ 14297707) 70 000 грн. 00 коп. основного боргу, 368 грн. 22 коп. - 3% річних, 1 841 грн. 10 коп. - пені, 70 грн. 00 коп. - інфляційні, 1720 грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 18.07.2013р.

Суддя Т. Ю. Трофименко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.07.2013
Оприлюднено18.07.2013
Номер документу32457089
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/10656/13

Ухвала від 24.12.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Рішення від 15.07.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 03.07.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні