Постанова
від 13.05.2013 по справі 811/1275/13-а
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2013 року Справа № 811/1275/13

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравчук О.В. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Петрівському районі

до відповідача - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості.

До Кіровоградського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного Фонду України в Петрівському районі (далі - позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з січня по грудень 2012 року та по фінансовим санкціям на загальну суму 8705,50 грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного Фонду України в Петрівському районі як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. За ФОП ОСОБА_1 рахується заборгованість по єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік, яку відповідач протягом усього року не сплачував, тому позивач просить суд стягнути її.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2013 року по справі було відкрито скорочене провадження.

Зазначену ухвалу відповідачу було направлено 15 квітня 2013 року (а.с.31), однак 22 квітня 2013 року до суду повернулась кореспонденція, яка направлялась йому за адресою, зазначеною у позовній заяві з відміткою "за зазначеною адресою не проживає" (а.с.32-35).

Разом з тим, згідно з частиною одинадцятою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до пункту 3 частини п'ятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно і неупереджено оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 29 жовтня 2001 року зареєстрована Петрівською районною Державною адміністрацією як фізична особа-підприємець (а.с.7), у 2012 році була платником єдиного податку та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Петрівському районі як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Так, управлінням було направлено на адресу ФОП ОСОБА_1 повідомлення-розрахунок щодо сум заборгованості, яка утворилась внаслідок несплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік, відповідно до якого відповідачу потрібно було здійснити доплату у розмірі 4572,42 грн. (а.с.10)

За несплату єдиних внесків 01 лютого 2013 року позивачем було сформовано вимогу форми № Ф-25 про сплату ФОП ОСОБА_1 заборгованості по страховим внескам на загальну суму 4572,42 грн. (а.с.8), яку особисто відповідачем отримано (а.с.9).

Як вбачається з матеріалів справи, вищезазначена вимога про сплату недоїмки в судовому порядку відповідачем не оскаржувалась, а тому вважається узгодженою.

Також, посадовими особами Управління Пенсійного фонду в Петрівському районі з 18 по 20 лютого 2013 року була проведена позапланова перевірка фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування у період з 14 листопада 2011 року по 23 січня 2013 року.

За результатами перевірки було складено акт від 20 лютого 2012 року № 2, згідно якого Управлінням виявлено: розбіжності між даними звіту та даними відомостей по нарахуванні заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок у розмірі 36,8% та 3,6% в лютому, березні, квітні, травні, червні, липні, серпні, вересні, жовтні, листопаді, грудні 2012 року на суму 7110, 44 грн. та січні 2013 року на суму 425,50 грн.; розбіжності по 3 працівникам за період лютий-грудень 2012 року та січень 2013 року. В результаті чого відповідачу донараховано єдиного внеску за розміром 36,8% - 2773,24 грн. та 3,6% - 271,30 грн., всього на загальну суму 3044,54 грн. (а.с. 12-23)

Так, на підставі акту перевірки Начальником управління 20 лютого 2013 року було виставлено вимогу про сплату ФОП ОСОБА_1 недоїмки по єдиному внеску на загальну суму 3044,00 грн. (а.с.24-25) та винесено рішення від 01 березня 2013 року № 50 про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату суми авансових платежів єдиного внеску на суму 1138,40 грн. Рішення відповідачем отримано, що підтверджується особистим підписом ФОП ОСОБА_1 (а.с.26). Нарахування штрафних санкцій відповідачу підтверджується розрахунком до рішення про застосування фінансових санкцій (а.с.27).

Як вбачається з матеріалів справи, вищезазначене рішення та вимога про сплату недоїмки в судовому порядку відповідачем не оскаржувалась, а тому вважаються узгодженими.

Отже, борг фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 перед Управлінням наразі становить 8705,50 грн.

Процедура нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску та розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначена статтями 7, 8, 9 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон), та Розділом 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року № 994/18289 (далі - Інструкція).

Відповідно до частини першої статті 7 Закону, базою для нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача.

Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

За змістом абзацу першого частини восьмої статті 9 Закону платники єдиного внеску, які, зокрема, перебувають на спрощеній системі оподаткування, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Так само, згідно пункту 4.3.6. розділу 4 Інструкції, суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Згідно із частиною другою статті 25 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Відповідно до пункту 2 частини одинадцятої статті 25 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Згідно вимог частини десятої статті 25 цього ж Закону, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Частиною дванадцятою статті 9 Закону встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Аналіз вищезазначених норм свідчить про те, що на відповідача покладено обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до пунктів 1,6,7 статті 25 Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки . При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

З матеріалів справи вбачається, що в порушення вимог Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" відповідачем не сплачена сума зобов'язання за період з січня по грудень 2012 року, в зв'язку із чим виникла заборгованість зі сплаті єдиного внеску та фінансових санкцій на загальну суму 8705,50 грн. Враховуючи те, що вимоги про сплату боргу та рішення до органів відповідачем у судовому порядку не оскаржувались, а позивачем до державної виконавчої служби не направлялись - заборгованість зі сплати єдиного внеску підлягає стягненню у судовому порядку.

Керуючись статтями 7-11, 71, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код ЄДРЮОФОП НОМЕР_1) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальну суму 8705,50 грн. (вісім тисяч сімсот п'ять гривень, п'ятдесят копійок) на користь Управління Пенсійного Фонду України в Петрівському районі (рахунок 37195104001122, МФО 823016, код ЄДРПОУ 20650191 в ДКСУ).

Постанову звернути до негайного виконання.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд в 10- денний строк з дня отримання копії цієї постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.В. Кравчук

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.05.2013
Оприлюднено19.07.2013
Номер документу32474158
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —811/1275/13-а

Постанова від 13.05.2013

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.В. Кравчук

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні