Постанова
від 19.07.2013 по справі 913/421/13-г
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

16.07.2013 р. справа №913/421/13-г

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

Головуючого: суддівРадіонової О.О. Зубченко І.В., Марченко О.А., секретаря Федорової Ю.І. від позивача:Шепіль Ю.М., представник за дов. від 01.07.13р. № 200 від відповідача:не з»явився розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" м. Луганськ

на рішення господарського суду Луганської області

від 15.04.2013 року у справі№913/421/13-г (суддя Корнієнко В.В.) за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" м. Луганськ до Кіровського територіального медичного об'єднання, м. Кіровськ, Луганська область проврегулювання розбіжностей, які виникли при укладенні договору ВСТАНОВИВ:

14.02.2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" м. Луганськ звернулося до господарського суду Луганської області з позовом до Кіровського територіального медичного об'єднання, м. Кіровськ, Луганська область про врегулювання розбіжностей, які виникли при укладенні договору (а.с.2-5).

Рішенням господарського суду Луганської області від 15.04.2013р. позов задоволено частково (а.с.91-95).

Господарський суд вирішив врегулювати переддоговірний спір, який виник між Товариством з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" м. Луганськ та Кіровським територіальним медичним об'єднання, м. Кіровськ, Луганська область при укладенні Договору №54/3 на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 02.01.2013 року, виклавши Договір в наступній редакції:

"ДОГОВІР № 54/3

на послуги з центрального водопостачання та водовідведення

м. Луганськ 02.01.2013

Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" (надалі по тексту "Постачальник"), яке представлене відокремленим підрозділом "Світлічанське управління" в особі директора Омєтова Ігоря Євгенійовича, що діє на підставі доручення № 835 від 02.03.2012 року, з одного боку, та Кіровське ТМО, яке іменується надалі "Споживач", в особі головного лікаря, що діє на підставі Статуту, з другого боку, уклали даний договір про нижченаведене.

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ.

1.1. "Постачальник" зобов'язується постачати "Споживачу" питну воду та приймати від нього стічні води, а "Споживач" своєчасно оплачувати надані йому послуги з водопостачання та водовідведення на умовах, визначених цим договором, та виконувати інші умови даного договору.

1.2. В ході виконання договірних зобов'язань, сторони керуються умовами даного Договору, а також Законом України "Про питну воду та питне водопостачання" від 10.01.2002, Законом України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004, Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання і водовідведення в містах і селищах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190 (далі - Правила користування), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затвердженими наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37 (надалі Правила приймання), місцевими Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізації (надалі місцеві Правила приймання), Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системі каналізації населених пунктів, затвердженою наказом державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37 (надалі Інструкція), та іншими діючими нормативно-правовими актами, які регулюють правовідносини сторін за даним Договором.

2. ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ.

2.1. Якість питної води, яка постачається "Споживачу" до точки підключення відповідає нормам ДСанПін 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживаним людиною", з урахуванням нормативу, зазначеного в дужках, відповідно Наказу № 505 МОЗ України від 15.08.2011р. "Про затвердження змін до Державних санітарних норм і правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною".

2.2. "Постачальник" не несе відповідальності за погіршення якості води в мережах "Споживача".

2.3. "Постачальник" встановлює для "Споживача" режим і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації "Постачальника", згідно яких, забруднюючи речовини стічних вод, що скидаються "Споживачем" в систему каналізації "Постачальника", не повинні перевищувати норми гранично допустимих концентрацій (ГДК). Для "Споживача" встановлюється наступний перелік гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднень стічних вод:

рH - 6,5-9,0 Нітрати 45 мг/л БСКп - 215 мгО 2 /лФосфати 10 мг/л Завислі речовини - 200 мг/лНафтопродукти 10 мг/л Хлориди - 350 мг/л ХСК - 480 мг/л Сульфати - 150 мг/лЗалізо 0,5 мг/л Азот амонійний - 15 мг/л Хром (Ш) - забороняється Нітрити - 3,3 мг/лХром (ІY) - Мідь - - мг/лКадмій - Нікель - - мг/лАлюміній - Жири - - мг/лСульфіди - Цинк - - мг/л СПАР 2,0 мг/л Феноли - - мг/л Кобальт - - мг/л Свинець - - мг/л

Примітка: Допустимі величини ГДК по хлоридах і сульфатах зростають відповідно вмісту даних солей у воді місцевого водопроводу.

2.4. Скидання в каналізаційну систему "Постачальника" стічних вод з перевищенням граничнодопустимих концентрацій шкідливих речовин заборонено. За перевищення норм ГДК "Споживач" здійснює оплату згідно пункту 6.5. Договору та Інструкції.

2.5. При відмові "Споживача" виділити відповідальну особу для відбору проб, відмові або зволіканні більш 30 хвилин з допуском представника "Постачальника" на територію "Споживача" або створенні перешкод у відборі проб з боку представників "Споживача", "Постачальник" виставляє "Споживачу" рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності КК=5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення.

2.6. Якщо рівень забруднення стічних вод не відповідає вимогам Правил приймання "Постачальник" може вимагати від "Споживача" доведення рівня забруднення до встановлених нормативів. В разі невиконання цих заходів, " Постачальник" має право відключити "Споживача" від мереж каналізації.

3. ПОРЯДОК НАДАННЯ ПОСЛУГ З ВОДОПОСТАЧАННЯ

3.1. "Постачальник" через системи комунального водопостачання надає воду "Споживачу" в обсягах погодженого помісячного графіку постачання питної води, вказаного в п.5 Паспорту водного господарства (далі - Додаток 1), який є невід'ємною частиною договору, до точки підключення мереж "Споживача".

Пункт розмежування мереж - точка підключення мереж "Споживача" до системи водопостачання "Постачальника", яка зазначена у п.1.6 Додатку 1 та на схемі або генплані (Додаток 2).

3.2. Відповідно до технічних умов "Постачальника", "Споживач" у точці підключення установлює (за свій рахунок) прилад обліку використаної води. Без виконання цієї умови, підключатися до мереж "Постачальника" "Споживачу" забороняється.

3.3. "Постачальник" постачає воду "Споживачу" цілодобово, або за графіком, затвердженим органами місцевого самоврядування.

3.4. Обсяг води, зафіксований даним договором, може бути зменшено або збільшено у межах технічної спроможності систем водопостачання "Постачальника". Про всі зміни обсягів "Споживач" письмово інформує "Постачальника" не пізніше як за 2 тижні до початку такої зміни з наданням "Споживачем" обґрунтування та підтверджуючих розрахунків).

3.5. У точках підключення мереж "Споживача" до системи водопостачання "Постачальника" забезпечується тиск відповідно до гідравлічної схеми даного водопроводу. Більш високий чи низький тиск, у разі потреби, "Споживач" забезпечує самотужки своїми засобами.

3.6. "Споживачу" забороняється, без погодження з "Постачальником" та територіальними органами державної санітарно-епідеміологічної служби з'єднувати мережі "Постачальника" місцевими джерелами водопостачання "Споживача".

3.7.Водопостачання "Споживача" може бути без попередження обмежено або припинено у випадках: а) необхідності збільшення "Постачальником" подачі води до місць виникнення пожежі або виникнення небезпечної санітарно-епідеміологічної ситуації; б) аварій на зовнішніх мережах водопроводу і каналізації, а також інженерних комунікаціях будівель та споруд; в) за несплату послуг з питного водопостачання та водовідведення; г) у випадках, що не залежать від "Постачальника".

3.8. "Постачальник" має право, завчасно попередивши "споживача", припинити йому подачу води або прийом стічних вод у разі: а) проведення "Постачальником" ремонтних робіт з обслуговування водопровідних і каналізаційних мереж та пристроїв, до яких приєднаний "Споживач", а також виконання робіт з приєднання нових абонентів; б) самовільного приєднання до систем водопостачання та водовідведення, які належать "Постачальнику"; в) заяви "Споживача" про припинення користування водопроводом; г) самовільного вмикання резервних вводів, опломбованих "постачальником", без попередження "Постачальника", за винятком потреби гасіння пожежі; д) відмови "Споживача" укласти договір з "постачальником на надання послуг з водопостачання та водовідведення, прийняти рахунок чи платіжний документ за спожиту воду, не усунення причин, що перешкоджають зніманню показань приладу обліку в строк, встановлений "Постачальником"; е) недопущення "споживачем" представника "Постачальника" до приладів обліку; ж0 невиконання "Споживачем" вимог "Постачальника" щодо забезпечення якісного обліку вод, що споживається, та стоків, які скидаються.

3.9. При необхідності припинення подачі води у зв'язку з проведенням планового ремонту водопроводу, "Постачальник" зобов'язаний повідомити "Споживача": за добу, якщо ремонт триває до 12 годин, та за дві доби, якщо ремонт триває понад 12 годин.

3.10. на період ліквідації аварії чи проведення планових ремонтів на мережах "Постачальника" "Споживач" забезпечується водою зі своїх запасних ємностей (резервуарів).

3.11. "Споживачу" забороняється приєднувати до своїх мереж інших споживачів, а також приєднувати власні нові вводи до мереж "Постачальника" без дозволу "Постачальника".

3.12. Якщо на балансі "Споживача" знаходяться декілька відокремлених об'єктів водоспоживання та водовідведення, то всі дані про ці об'єкти зазначаються "Споживачем" у переліку, за формою, встановленою "Постачальником" ( п.1.6 Додатку 1).

4. ПОРЯДОК НАДАННЯ ПОСЛУГ З ВОДОВІДВЕДЕННЯ

4.1. Для отримання дозволу на скидання в комунальну каналізацію стічних вод, узгодження їх максимального обсягу та якісного складу, "Споживач" надає "Постачальнику" для узгодження Додаток 1 (Паспорт) та всі передбачені ним розрахунки, характеристики стоків та інше. Водовідведення стічних вод від "Споживача" здійснюється "Постачальником" через приналежні йому мережі каналізації та інші споруди системи водовідведення.

4.2. До систем водовідведення "Постачальника" приймаються всі господарсько-побутові стічні води "Споживача. Питання про прийняття до систем водовідведення "постачальника" виробничих стічних вод "Споживача" у кожному випадку вирішується "постачальником" окремо, відповідно до Правил користування та місцевих Правил приймання.

4.3. "Споживач" скидає стічні води в каналізаційну систему "Постачальника" через окремий випуск з обладнаним контрольним колодязем, зазначеним на схемі (генплані), яка є невід'ємною частиною Додатку 1 до цього договору.

4.5. "Постачальник" здійснює прийняття в каналізацію стічних вод "Споживача", які вивозяться асенізаційним транспортом, тільки через зливні станції.

4.6. "Постачальник" має право тимчасово відключити каналізаційну мережу "Споживача" від своєї каналізаційної мережі без попередження у випадках виникнення аварій на зовнішніх каналізаційних мережах або припинення подачі електроенергії "Постачальнику", а також у випадках, передбачених діючими актами законодавства, які регулюють даний вид правовідносин.

4.7. "Постачальник" має право, завчасно попередивши "Споживача" відключити каналізаційну мережу від каналізаційної мережі "Постачальника" у випадках, передбачених діючими актами законодавства, які регулюють даний вид правовідносин сторін.

5. ОБЛІК ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ.

5.1. Кількість води, що подається "Постачальником" та використовується "Споживачем", визначається за показниками приладів обліку.

5.2. Кількість стічних вод, які надходять від "Споживача" визначається за показниками приладів обліку, а при їх відсутності - по кількості води, наданої "Споживачу" з мереж водопостачання. При наявності у "Споживача" власних джерел водопостачання, а також, якщо об'єм скидання стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання, "Споживач" зобов'язаний у термін, погоджений з "постачальником", встановити на каналізаційному випуску прилади обліку. У разі відсутності обліку на каналізаційному випуску, розрахункова кількість стічних вод буде дорівнювати добовій продуктивності насосів, встановлених на власних джерелах (свердловинах) "Споживача" на каналізаційній насосній станції, або по пропускній спроможності колектора.

5.3. Приймання в каналізацію стічних вод, які вивозяться асенізаційним транспортом від "Споживача" здійснюється тільки в точці скиду, яку визначає "Постачальник". Обсяг стоків, що транспортуються з вигрібних ям, приймається у відповідності з п. 4.64. Сніп 2.04.03-85 "Каналізація. Зовнішні мережі і спорудження", у відношенні кількості води, яка постачається до кількості відходів - 1:1. Оплату за прийом та очищення стоків "Споживач" проводить "Постачальникові". Транспортні витрати оплачуються "Споживачем" по окремому рахунку установам, що виконують транспортування нечистот асенізаційним транспортом.

5.4. Зняття поточних розрахункових показань приладів обліку на об'єктах "Споживача здійснюється представниками відповідних відокремлених підрозділів "Постачальника", не рідше одного разу на місяць з оформленням кількості наданої води та об'єму прийнятих стоків двостороннім актом або груп-рахунком. "Споживач" повинен сприяти представника "Постачальника" та забезпечити їх безпеку при виконанні цих робіт.

5.5. "Споживач" повинен виконувати рекомендації "Постачальника", спрямовані на поліпшення обліку об'єму водопостачання, та водовідведення в його мережах. У разі відмови "Споживача" виконати ці рекомендації, водоспоживання та скидання стоків вважається безобліковим, при цьому об'єми спожитої води та скинутих у мережу стічних вод визначаються згідно з п. 3.3 Правил користування.

5.6. "Споживач" відповідає за цілісність і збереження лічильників, пломб і складові лічильника, запірної арматури та іншого устаткування водомірного вузла, незалежно від місця його розташування. У разі пропажі або виходу з ладу водолічильника чи його складових (стрілок) скла, циферблату, корпусу, зриву пломб, порушень з'єднань труб зі з'єднуючими частинами водолічильника тощо), псування від морозу або гарячої води, "Споживач" зобов'язаний встановити новий водолічильник. При цьому водовикористання "Споживача" вважається безобліковим і розраховується згідно з п. 3.3 Правил користування.

5.7. У випадку закінчення терміну дії державної перевірки приладу обліку, або якщо об'єм використання води у "Споживача" значно знизився чи збільшився і не відповідає калібру встановленого лічильника, "Споживач" зобов'язаний у місячний термін за свій рахунок здійснити перевірку приладу обліку або переобладнати водомірний вузол відповідно до умов "Постачальника".

Якщо в зазначений термін умови "Постачальника" не будуть виконані, водокористування "Споживача" вважається безобліковим і розрахунок за спожитку воду здійснюється по пропускній спроможності труби введення, з дня виписки останнього рахунку до дня виконання умов "Постачальника"

Перевірка водолічильників об'єктів теплозабезпечення здійснюється у літній час, до початку опалювального періоду.

5.8. При відмові або зволіканні "Споживача" з допуском на його територію представник, "Постачальника" для зняття показників приладів обліку і контролю об'ємів водоспоживання та водовідведення, розрахунок за надані "Споживачу" послуги "Постачальником" здійснюється згідно договірному об'єму споживання, у разі повторного випадку - надані "Споживачу" об'ємі розраховуються згідно з п. 3.3 Правил користування.

5.9. При виявленні представником "Постачальника" витоків води в мережах "Споживача" в наслідок їх пошкодження або нераціонального водокористування, коли водолічильник на вводі відсутній або не працює з вини "Споживача", "Постачальник" виконує розрахунок витрат води відповідно до п. п. 3.3., 3.4. Правил користування. Наявність витоків оформлюється актом.

5.10. У всіх інших випадках порядок обліку здійснюється відповідно до положень Правил користування та Правил приймання.

6. РОЗМІР ТА ПОРЯДОК ОПЛАТИ ПОСЛУГ

6.1. При розрахунку за обсяги використаної води та при повній відповідності якості та режиму скиду стічних вод місцевим Правилам приймання та умовам даного договору, "Споживач" оплачує за надані послуги з водопостачання та водовідведення за діючим тарифом, встановленим згідно з чинним законодавством.

6.2. "Споживач" оплачує за надані послуги у наступному порядку: по факту нарахувань за поточний місяць на рівні 100%, згідно наданих "Постачальником" рахунків чи інших платіжних дввумешів, у триденний строк після їх отримання.

Акта, груп-рахунки, податкові накладні та інші документи від імені „Постачальника"

підписуються на рівні відокремленого підрозділу


та

скріплюються печаткою цього ж підрозділу. "Споживач" здійснює оплату за спожиті послуги на банківський рахунок, який "Постачальник" вказує у груп-рахунку за поточний місяць.

6.3. Оплата здійснюються "Споживачем" у безготівковому порядку на розрахунковий рехунок "Постачальника". У разі зміни тарифів оплата послуг "Споживачем" здійснюється за тарифом, згідно п.6.1. договору, з часу його введення в дію, без внесення змін до даного договору.

Про всі зміни тарифів на водопостачання та водовідведення "Постачальник", згідно діючого законодавства, інформує "Споживача" через місцеві засоби масової інформації (або письмово).

6.4. На дату укладення даного договору тарифи на водопостачання та водовідведення наступні:

водопостачання питне - 6, 93 грн./м3 (без ПДВ) та 8, 316 грн./м3 (з ПДВ)

водовідведення - 7, 2 грн./м3 (без ПДВ) та 8,664 грн./м3 (з ПДВ);

На дату укладання цього договору з урахуванням вказаних тарифів та договірних лімітів споживання послуг, ціна договору становить: 79550 грн. (сімдесят дев'ять тисяч п'ятсот п'ятдесят грн.)

6.5. Скидання "Споживачем" стоків з перевищенням гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднень, та в інших передбачених діючим законодавством випадках, оплачується у відповідності з положеннями вищевказаних місцевих Правил приймання та Інструкції. В разі відсутності місцевих Правил приймання, - згідно Інструкції та Правил приймання.

6.6. У разі незгоди щодо кількості або вартості отриманих послуг з водопостачання та водовідведення "Споживач" зобов'язаний у триденний термін з. дня отримання відповідних документів, направити до "Постачальника" повноважного представника з обґрунтованими документами, необхідними для проведення звірки даних та. підписання акту звірки у цей же термін. При невиконанні цієї умови показники, зазначені у документах "Постачальника", вважаються прийнятими "Споживачем" до виконання та подальшому заперечуванню не підлягають.

Крім того, незалежно від наявності чи відсутності заперечень про виставленим "Постачальником" рахункам, "Споживач" зобов'язаний щоквартально проводити звіряння розрахунків з "Постачальником" з підписанням відповідного акту.

7. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

7.1. "Постачальник" має право:

- у будь-який час, не погоджений заздалегідь зі "Споживачем", здійснювати контроль за водоспоживанням та водовідведенням "Споживача" у відповідності з повноваженнями, наданими діючим законодавством і за результатами перевірок складати відповідні акти;

- тимчасово обмежувати, або припиняти водопостачання та водовідведення "Споживачу" у випадках, передбачених п. п. 3.7., 3.8.,3.9., та 4.6., 4.7. даного договору;

- на інші права, передбачені даним договором та діючим законодавством.

7.2. "Постачальник" зобов'язаний:

- забезпечувати надання "Споживачу" послуг з водопостачання та водовідведення у порядку, передбаченому даним договором;

- виконувати інші обов'язки, передбачені діючим законодавством.

7.3. "Споживач" має право на:

- забезпечення питною водою, якість якої відповідає вимогам, передбаченим п. п. 2.1. та 2.2. даного договору, кількість і режим подачі якої визначений положеннями розділу 3 даного договору;

- отримання послуг з водовідведення у порядку, визначеному положеннями розділу 4 даного договору;

- на інші права, передбачені даним договором та діючим законодавством.

7.4. "Споживач" зобов'язаний:

- своєчасно здійснювати оплату за надані "Постачальником" послуги з водопостачання та водовідведення;

- раціонально використовувати питну воду, не допускати її витоків зі своїх мереж;

- не перешкоджати здійсненню контролю "Постачальником" за водоспоживанням та водовідведенням "Споживача";

- при скиданні стічних вод, що завдали шкоди "Постачальнику", "Споживач" повинен відшкодувати "Постачальнику" суму нанесених збитків;

- у письмовій формі доводити до відома "Постачальника" про всі зміни, що сталися: зміну розрахункового рахунку в банку, відомчої приналежності, реорганізацію або майбутню ліквідацію підприємства та інші зміни, які впливають на виконання цього договору, не пізніш як за сім днів;

- неухильно виконувати вимоги Законів, Правил користування, Правил приймання, Інструкції та інших нормативно-правових актів, які регулюють даний вид взаємовідносин сторін.

8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ТА ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ СПОРІВ

8.1. За несвоєчасну оплату наданих послуг з водопостачання та водовідведення "Споживач" сплачує "Постачальнику" пеню у розмірі подвійної ставки НБУ від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.

8.2. При скиданні стічних вод, що завдали шкоди "Постачальнику", "Споживач" повинен відшкодувати "Постачальнику" суму нанесених збитків.

8.3. За невиконання умов даного договору "Постачальник" та "Споживач" несуть відповідальність, передбачену діючим законодавством.

8.4. Всі спори, які виникатимуть у ході виконання даного договору, по яких сторони не дійшли до згоди, розглядаються у порядку, встановленому діючим законодавством.

9. ПІДСТАВИ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗОБОВЯЗАННЯ

9.1. Сторона, яка порушила зобов'язання по даному договору, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку непереборної сили. Відсутність у боржника необхідних коштів таким випадком не вважається.

10. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ ТА ПОРЯДОК ЙОГО ЗМІНИ ТА РОЗІРВАННЯ.

10.1. Даний Договір вступає в силу з 02.01.2013 і діє до 31.08.2013.

10.2. Умови даного договору можуть бути змінені тільки за взаємною згодою сторін, з обов'язковим укладанням додаткової письмової угоди, яка є невід'ємною частиною даного договору, крім пп. 6.4.

10.3. Даний договір не може бути розірваний у односторонньому порядку, а тільки за умови письмового попередження (з повідомленням) іншої сторони за місяць до припинення дії договору.

10.4. Договір може бути пролонгованим на наступний рік шляхом підписання додаткової угоди або обмінними листами. У цих випадках "Споживач" зобов'язаний представити "Постачальнику" ліміт необхідної кількості постачання води (водовідведення) на наступний рік, із розподілом по місцях Додаток 1 (п. 5).

10.5. Даний договір укладений у двох примірниках по одному для кожної із сторін.

11. ІНШІ УМОВИ.

11.1. "Постачальник" є платником податку па прибуток на загальних умовах, згідно Податковому Кодексу України.

11.2. "Споживач"


.

(є платником податку па прибуток, ПДВ, спец водокористування - вказати)

12. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ, БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ І ПІДПИСИ СТОРІН.

Споживач: Кіровське ТМО юр. адреса: 93800, м. Кіровськ, вул. Дзержинського, 1, банк УДКСУ Луганської області р/р 35411001000943, 35420003000943 МФО 804013, код 24855686 (підпис та П.І.Б. керівника)Постачальник: ТОВ "Луганськвода" юр. адреса: 91047, м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, 166, банк АБ "Український комунальний банк" в Луганську, р/р 29020122104, МФО 304988, код ЄДРПОУ 24191588, № свїд. плат. ПДВ 100119392 ПІН 355547112361 Телефон (0642)34-14-03 Адреса управління (департаменту): ВП "Світлічанське управлвння", м. Алчевськ, вул. Тельмана, 17. Телефон (242) 9-80-95, 9-80-96. (підпис та П.І.Б. керівника)

ДОДАТОК 1 - Паспорт водного господарства "Споживача", узгоджений сторонами.".

Стягнуто з Кіровського територіального медичного об'єднання, м. Кіровськ Луганської області на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвода", м. Луганськ витрати на судовий збір в сумі 573,50 грн.

Судове рішення мотивоване тим, що пункти 3.7, 3.9, 3.10 (за винятком 2-го речення) та 6.2 спірного Договору повинні бути прийняті в редакції позивача, оскільки вони є обґрунтовані та відповідають діючому законодавству, проте запропонований позивачем п.5.9 не підлягає включенню до спірного договору, оскільки позивач не надає відповідачу послуги з приймання поверхневих стічних вод та пропонований позивачем порядок розрахунку об'ємів поверхневих стічних вод не може застосовуватися у відносинах між сторонами.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" м. Луганськ звернувся з апеляційною скаргою по даній справі, в якій просив скасувати частково рішення господарського суду Луганській області від 15.04.2013 р. та прийняти нове рішення, яким

- включити в договір №54/3 на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 02.01.2013 року п.5.9 в редакції позивача

- пункти 5.10 та 5.11, які суду вважає відповідно пунктами 5.9 та 5.10 просив вважати п.5.10 та 5.11 прийнятого судом договору;

- стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 1147 грн., та 573,50 грн. (а.с. 144-147).

В апеляційній скарзі апелянт вважає, що рішення господарського суду Луганської області прийнято з порушенням норм матеріального і процесуального права, в зв'язку з чим останнє підлягає скасуванню частково.

Апелянт зазначає, що п.5.9 Договору є частиною істотної умови договору, його зміст відповідає закону та його наявність передбачена нормативно-правовими актами саме у запропонованій позивачем редакції, тому він повинен бути включений до спірного договору.

13.06.2013 року до Донецького апеляційного господарського суду від відповідача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача та відзив на апеляційну скаргу № 1011 від 10.06.2013 р., в якому просив залишити без змін рішення господарського суду Луганської області від 15.04.2013 року., а апеляційну скаргу - без задоволення (а.с.154,155-157).

У судовому засідання представник апелянта підтримав апеляційну скаргу та просив суд її задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з»явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Враховуючи те, що явка сторін у судове засідання не визнавалася обов»язковою, колегія суддів вважала за необхідне розглянути справу за відсутності відповідача.

Відповідно до частини другої статті 101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Відповідно до пункту 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 29.12.1976 року № 5 «Про судове рішення», рішення є законним тоді, коли суд, виконавши вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності - на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи із загальних засад і змісту законодавства України.

Обґрунтованим визначається рішення, в якому повно відображено обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини справи і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються двосторонніми доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Заслухавши представника апелянта, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та правильність застосування господарським судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а рішення господарського суду відповідає вимогам чинного законодавства України та повинно бути залишено без змін, з огляду на наступне.

Судами першої та апеляційної інстанції встановлено наступне.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" (ідентифікаційний код 35554719) є юридичною особою, що підтверджено довідкою з ЄДРПОУ та витягом із Статуту (а.с.9,10-12).

За даними довідки з ЄДРПОУ серед видів діяльності є забір, очищення та постачання води, каналізація, відведення й очищення стічних вод, виробництво та розподілення охолодження води або льоду для охолодження, постачання пари та гарячої води тощо (а.с.10-12).

Згідно з пункту 2 розділу 2 Статуту Товариства відповідача предметом діяльності Товариства є збирання, очищення та розподілення води, та збирання і оброблення стічних вод (а.с.9).

Відповідач, Кіровське територіальне медичне об'єднання, м. Кіровськ, Луганська область є юридичною особою (ідентифікаційний код 24855686), що підтверджено довідкою з ЄДРПОУ, свідоцтвом про державну реєстрацію та Статутом (а.с.52-56, 57).

Згідно п.1.1 Статуту Кіровське територіальне медичне об'єднання - комунальний заклад, є структурним підрозділом виконкому міської ради, створено рішенням сесії міської ради, під звітно їй і управлінню охорони здоров'я обласної держадміністрації.

Відповідно до п.4.1 Об'єднання утримується за кошти місцевого бюджету.

З матеріалів справи вбачається, що позивач направив відповідачу два примірники проекту договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 02.01.2013 р. № 54/3 (далі - Договір).

Відповідач отримавши проект Договору, розглянув його та склав протокол розбіжностей від 17.01.2013 року до Договору.

Розбіжності виникли щодо п.п. 1.1, п.3.7, п.3.9, п.3.10, п. 5.9 та п.6.2 Договору.

З метою врегулювання розбіжностей, що виникли при укладенні даного договору відповідач повернув підписаний договір разом з протоколом розбіжностей до нього від 17.01.2013 р. та з листом №92 від 17.01.2013 року (а.с. 40,41-42).

Зокрема, в листі №92 від 17.01.2013 року відповідач просив підписати протокол розбіжностей та протокол узгодження направити на адресу відповідача (а.с.13).

У вказаному протоколі розбіжностей відповідач зазначив:

- про доповнення пунктів 3.7., 3.9. та 3.10. договору словами: "У разі припинення водопостачання "Споживачу", "Постачальник" забезпечує підвіз води спеціальним транспортом.";

- про виключення пункту 5.9. з договору;

- про доповнення пункту 6.2. договору словами: "… при умові своєчасного надходження фінансування "Споживачу".".

Проте позивач не погодився з редакцією відповідача щодо спірних пунктів та звернувся до суду з позовом про врегулювання розбіжностей, яки виникли між ним та відповідачем при укладенні договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 02.01.2013 № 54/3, а саме просив суд:

- спірний пункт 3.7. договору викласти у наступній редакції:

" 3.7. "Водопостачання "Споживача" може бути без попередження обмежено у випадках: а) необхідності збільшення "Постачальником" подачі води до місць виникнення пожежі або виникнення небезпечної санітарно-епідеміологічної ситуації; б) аварій на зовнішніх мережах водопроводу і каналізації, а також інженерних комунікаціях будівель та споруд; в) за несплату послуг з питного водопостачання та водовідведення; г) у випадках, що не залежать від "Постачальника";

- спірний пункт 3.9. викласти у наступній редакції:

" 3.9. При необхідності припинення подачі води у зв'язку з проведенням планового ремонту водопроводу, "Постачальник" зобов'язаний повідомити "Споживача": за добу. - якщо ремонт триває до 12 годин, та за дві доби, - якщо ремонт триває понад 12 годин.";

- спірний пункт 3.10. договору викласти у наступній редакції:

" 3.10. На період ліквідації аварії чи проведення планових ремонтів на мережах "Постачальника" "Споживач" забезпечується водою зі своїх запасних ємкостей (резервуарів).

Підприємства, які мають безперервний цикл виробництва, повинні бути обладнані резервними ємкостями з 3-х добовим запасом води, відповідно до Сніп 02.04.02.-84 "Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди.";

- спірний пункт 5.9. договору викласти у наступній редакції:

" 5.9. При відсутності приладів обліку стічних вод на системі каналізації, "Споживач" також сплачує "Постачальнику" за об'єми стічних вод, які утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та при здійсненні поливально-мийних робіт під час прибирання території (далі - поверхневі стічні води), які неорганізовано потрапляють в мережі водовідведення "Споживача" або, через розташовані на території "Споживача" дощозбірники і колодязі, у мережі водовідведення "Постачальника". Розрахунок об'ємів поверхневих стічних вод, як при загальносплавній, так і при розподільній системі водовідведення, виконується згідно п. 4.10. - 4.13. Правил користування (зі змінами, внесеними наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.03.2012 № 131). Дані для розрахунку надає "Споживач".";

- спірний пункт 6.2. договору викласти у наступній редакції:

" 6.2. "Споживач" оплачує за надані послуги у наступному порядку: по факту нарахувань за поточний місяць на рівні 100 %, згідно наданих "Постачальником" рахунків чи інших платіжних документів, у триденний строк після їх отримання.".

При укладенні договору спірним виявився також п. 1.1. договору, однак, протоколом погодження розбіжностей від 02.04.2013 розбіжності щодо цього пункту були врегульовані (а.с. 122).

Суть спірних правовідносин полягає у вирішенні питання стосовно врегулювання переддоговірного спору щодо укладання договору про надання послуг з централізованого постачання та водовідведення.

Спірні правовідносини регулюються Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004р. №1875-1У (далі -Закон № 1875), Законом України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002р. № 2918-Ш (далі - Закон № 2198) Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 07.10.08 року за №936/15627 зі змінами, внесеними наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.03.2012 р. № 131 (далі -Правила №190).

За приписами ст. 16 ЦК України суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Відповідно до ч.1 ст. 67 Господарського кодексу України, відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності, виконуються на підставі договорів.

За приписами п.7 ст. 179 Господарського кодексу України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним Кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Частиною 3 статті 179 Господарського кодексу України передбачено, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору ( ч. 3 ст. 184 ГК України).

Відповідно до ст.19 Закону № 2198 послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення на підставі укладених ними договорів. Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем.

Послуги з надання водопостачання та водовідведення за змістом ст. 1, п.1ч.1 ст. 13 Закону № 1875 є одним з видів комунальних послуг.

Отже, господарський суд дійшов правомірного висновку про те, що укладення договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення є обов'язковим в силу Закону.

Відповідно до пунктів 2.1. та 2.2. Правил № 190 договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги"; істотні умови договору між виробником та споживачем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення визначаються відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Згідно ч.1 ст. 178 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Як вбачається з матеріалів справи, при укладанні договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 02.01.13р. № 54/3, сторони не дійшли згоди щодо п.п.3.7, 3.9, 3.10, 5.9 та п.6.2 договору.

При вирішенні спору стосовно врегулювання розбіжностей щодо п.п. 3.7, 3.9, 3.10 господарський суд дійшов правомірного висновку, що редакція відповідача не може бути прийнята, так як запропоноване відповідачем доповнення не містить конкретних та істотних умов (ані кількості води, ані способу її подачі; ані графіку її поставки тощо), що унеможливлює виконання цієї умови.

Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду щодо виключення з п.3.10 Договору в редакції позивача другого речення, оскільки господарським судом правомірно встановлено, що згідно Статуту відповідач не є підприємством, та не є таким, яке має безперервний цикл виробництва.

Наразі, в решті пункт 3.10. та пункти 3.7., 3.9 не суперечать діючому законодавству.

Отже, пункти 3.7, 3.9, та 3.10 приймаються в редакції позивача, за винятком 2-го речення пункту 3.10.

Щодо спірного пункту 6.2. договору, колегія суддів вважає, що редакція відповідача не може бути прийнята, оскільки вона суперечить законодавству з огляду на наступне.

Згідно ч. 2 ст. 22 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" споживачі питної води зобов'язані своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення.

Редакція відповідача не може бути прийнята, так як несвоєчасне надходження фінансування не є законною підставою для звільнення споживача від своєчасної оплати наданих йому послуг.

Проте, пункт 6.2. договору в редакції позивача не суперечить діючому законодавству.

За таких обставин, пункт 6.2. договору приймається в редакції позивача.

При вирішенні спору стосовно врегулювання розбіжностей щодо 5.9. договору, колегія суддів зазначає наступне

Позивач в своїх поясненнях, які містяться в матеріалах справи та в апеляційній скарзі зазначає, що п.5.9 підлягає прийняттю в наступній редакції:

"При відсутності приладів обліку стічних вод на системі каналізації "Споживач" також сплачує "Постачальнику" за об'єми стічних вод, які утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та при здійсненні поливально-мийних робіт під час прибирання території (далі - поверхневі стічні води), які неорганізовано потрапляють в мережі водовідведення "Споживача" або, через розташовані на території "Споживача" дощозбірники і колодязі, у мережі водовідведення "Постачальника". Розрахунок об'ємів поверхневих стічних вод, як при загальносплавній, так і при розподільній системі водовідведення, виконується згідно п. 4.10. - 4.13. Правил користування (зі змінами, внесеними Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.03.2012 р. № 131). Дані для розрахунку надає "Споживач".

Проте, відповідач наполягає на виключенні із договору вказаного пункту.

Проаналізувавши матеріали справи, колегія суддів вважає висновок суду щодо відмови у задоволені позовних вимог в цій частині правомірним з огляду на наступне.

Запропонований позивачем у спірному пункті договору (5.9) порядок розрахунку об'ємів поверхневих стічних вод (згідно п. 4.10. - 4.13 Правил користування) не може застосовуватися у відносинах, які виникають між сторонами із договору від 02.01.13р. № 54/3 за таких підстав.

Пункти 4.10. - 4.13 Правил користування № 190 знаходяться у розділі IV цих Правил "Приєднання об'єктів до систем централізованого питного водопостачання та водовідведення".

Розділ IV вказаних Правил користування регулює питання, пов'язані з приєднанням споживачів (замовників) до систем централізованого водопостачання та водовідведення.

Для приєднанням до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику таких послуг надаються технічні умови (абз. 1 п. 4.1. Правил користування).

Виробник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення видає замовнику технічні умови з урахуванням потужностей споруд та пропускної спроможності мереж систем централізованого водопостачання та водовідведення, із зазначенням умов для проектування вводу: місця приєднання, місця розташування водомірного вузла, умов для влаштування проміжного резервуара і насосів - підвищувачів тиску (абз. 7 п. 4.1. Правил користування).

Отже, з розділу IV вказаних Правил витікає, що пункти 4.10. - 4.13 визначають алгоритм об'єму поверхневих стічних вод, для застосування цих даних при приєднанні споживачів до систем централізованого водопостачання та водовідведення, зокрема, для визначення потужностей споруд та пропускної спроможності мереж каналізації, що необхідно при проектуванні та будівництві відповідних об'єктів.

Разом з цим, розділом V зазначених Правил користування, який має назву "Система обліку водопостачання та водовідведення" регулюються питання, пов'язані з обліком, в тому числі прийнятих стоків.

Згідно п. 5.1 Правил користування облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється виробником і споживачами засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру або пройшли державну метрологічну атестацію.

У разі відсутності у споживача засобу обліку або неможливості виконати ремонт існуючого виробник має право зобов'язати споживача встановити або замінити засіб обліку у визначений ним термін відповідно до умов договору (п. 5.9 Правил користування).

Відповідно до п. 5.29 Правил користування у разі відсутності засобів обліку стічних вод їх облік здійснюється такими методами:

1) за допомогою засобів обліку на водозаборах;

2) за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах;

3) за паспортним дебітом усіх свердловин та проектною потужністю поверхневого водозабору;

4) на підставі витрат води на технологічні потреби;

5) на підставі замірів кількості стічних вод, що надходять до мереж водовідведення.

Метод визначення кількості стічних вод встановлюється виробниками.

Якщо кількість стічних вод визначається одним із методів, зазначених у цьому пункті Правил, що зафіксовано договором або двостороннім актом між виробником та споживачем на обумовлений термін, то споживач протягом цього терміну може не надавати виробнику таких даних.

Таким чином, запропонований позивачем у спірному пункті договору (5.9) порядок розрахунку об'ємів поверхневих стічних вод (згідно пунктів 4.10. - 4.13. Правил користування) не може застосовуватися у даному випадку, так як пункти 4.10. - 4.13. Правил користування застосовуються при приєднанні споживачів до систем централізованого водопостачання та водовідведення, для визначення потужностей споруд та пропускної спроможності мереж каналізації, що необхідно при проектуванні та будівництві відповідних об'єктів.

Відповідач вже приєднаний до систем централізованого водопостачання та водовідведення, і тому, положення розділу IV вказаних Правил користування до відповідача не можуть застосовуватися.

Також колегія суддів погоджується з висновком місцевого господарського суду про те, що визначення об'єму поверхневих стічних вод, встановленого в пунктах 4.10 - 4.13 Правил користування передбачає постійне (наприклад, для дощу - протягом всього теплого періоду року; для снігу - всього холодного період року), а не епізодичне, випадкове потрапляння поверхневих стічних вод у мережі водовідведення виробника (постачальника) через мережі водовідведення споживача, та також встановлений в пунктах 4.10 - 4.13 Правил користування порядок не передбачає можливості застосування таких випадків, як тимчасова відсутність кришки люка на колодязі або наявність неповністю закритого люка кришкою.

Крім того, з пояснень позивача вбачається, що територія об'єднання знаходиться під нахилом і всі стічні води, які утворюються внаслідок випадіння атмосферних опадів, сніготанення не потрапляють у каналізаційну систему, тому що каналізаційні колодязі знаходяться значно вище поверхні землі, що не спростовано позивачем.

Зокрема, на підставі вищенаведеного, колегія суддів не приймає до уваги акт від 06.04.2013 р., якій міститься в матеріалах справи, оскільки він передбачає припущення щодо можливого потрапляння поверхневих стічних вод (а.с. 103-104).

Разом з цим, в матеріалах міститься узгоджений сторонами паспорт водного господарства відповідача від 02.01.2013 року, який є додатком до спірного договору, з якого вбачається, що у відповідача відсутнє попадання в каналізацію дощових, талих та ґрунтових вод (п. 7 розділ 5 Паспорту) (а. с. 18-39)

Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що позивач не надає відповідачу послуги з приймання стічних вод, які утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та при здійсненні поливально-мийних робіт під час прибирання території.

Доводи апелянта стосовно того, що п.5.9 Договору є частиною істотної умови Договору не приймаються колегією суддів з огляду на наступне.

В обґрунтування своїх доводів апелянт посилається на п. 8 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", де порядок вимірювання обсягів комунальних послуг, які надані позивачем відповідачу, є істотною умовою договору.

Проте, як встановлено вище, позивач не надає відповідачу послуги з приймання стічних вод, які утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та при здійсненні поливально-мийних робіт під час прибирання території (поверхневі стічні води).

Порядок вимірювання обсягу послуги, яка не надається, не є істотною умовою договору, так як законом визначено, що істотною умовою договору є порядок вимірювання обсягів саме наданих послуг.

З урахуванням вищевикладеного, судова колегія Донецького апеляційного господарського суду дійшла висновку, що відповідно до вимог статті 43 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду Луганської області від 15.04.2013 року по справі №913/421/13-г ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають суттєве значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права України, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновку суду.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на скаржника.

Керуючись статями 33, 34, 43, 49, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвода" м. Луганськ на рішення господарського суду Луганській області від 15.04.2013 року по справі №913/421/13-г залишити без задоволення, а рішення господарського суду Луганській області від 15.04.2013 року по справі №913/421/13-г - без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Головуючий О.О.Радіонова

Судді О.А. Марченко

І.В. Зубченко

Надр.5 прим:1 -у справу; 2 -позивачу;3 -відповідачу;4 - ДАГС;5-ГС Луг. обл.

СудДонецький апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення19.07.2013
Оприлюднено19.07.2013
Номер документу32485649
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/421/13-г

Постанова від 19.07.2013

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Радіонова О.О.

Ухвала від 24.05.2013

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Радіонова О.О.

Рішення від 15.04.2013

Господарське

Господарський суд Луганської області

Корнієнко В.В.

Ухвала від 26.03.2013

Господарське

Господарський суд Луганської області

Корнієнко В.В.

Ухвала від 05.03.2013

Господарське

Господарський суд Луганської області

Корнієнко В.В.

Ухвала від 14.02.2013

Господарське

Господарський суд Луганської області

Корнієнко В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні