Справа № 531/551/13
Провадження № 2-а/531/20/ 13
П О С Т А Н О В А
Іменем України
17 червня 2013 року Карлівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді Жмурка П.Я.
при секретарі Скуратович Т.В.,
за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Карлівці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Карлівському районі Полтавської області про зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
У березні 2013 року позивач пред'явила через суд зазначений позов до відповідача на предмет захисту прав на пенсійне забезпечення з тих підстав, що вона має стаж роботи в закладах охорони здоров'я більше 25 років і відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» вона звернулась до відповідача з заявою про призначення їй пенсії. Рішенням Колегіального органу з призначення пенсій Управління Пенсійного фонду України в Карлівському районі Полтавської області № 82 від 11.03.2013 року ОСОБА_1 , в призначенні пенсії за вислугою років відмовлено , у зв'язку з відсутністю спеціального стажу роботи за переліком , що затверджуеться у порядку , який визначається Кабінетом Міністрів України незалежно від віку та відсутністю акредитаційних сертифікатів ПП «Валента» , що позивач вважає неправомірним, тому позивач просила суд скасувати рішення відповідача, зобов'язати відповідача призначити позивачу пенсію за вислугу років , як працівнику охорони здоров*я відповідно до «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з дня звернення з заявою про призначення пенсії, зарахувавши до спеціального стажу , що дає право на пенсію період роботи в приватному підприємстві «Валента» .Стягнути з відповідача на користь позивача понесені витрати по сплаті судового збору.
Позивач та її представник в судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі, надавши пояснення аналогічні змісту позовних вимог.( а.с.2-4)
Представник управління Пенсійного фонду України в Карлівському районі в судове засідання не з'явився, надіслав заперечення у якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог за безпідставністю та необґрунтованістю, справу слухати у його відсутності. В запереченні посилається на те , що що позивачу не може бути зарахований стаж роботи у ПП «Валента» до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, оскільки дане товариство не відповідає Переліку закладів охорони здоров'я затвердженому наказом МОЗ України від 28 жовтня 2002 року №385.(а.с.28 )
Вислухавши пояснення позивача та його представника дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 12.09.1979 року була прийнята на посаду фармацевта в Виборгську центральну районну аптеку № 18 і з цього часу працювала на різних посадах в різних закладах охорони здоров'я, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років, що визнається та не оспорюється відповідачем. З 04.02.1997 року по 30.06.2007 року ОСОБА_1 працювала в приватному підприємстві «Валента» на посаді фармацевта , з 01.07.2007 року по 04.05.2010 року зав. аптечним кіоском , з 05.05.2010 року по 28.01.2013 року на посаді фармацевта, що підтверджується трудовою книжкою, наявною в матеріалах справи в копії (а.с.7-10).
Стаж роботи ОСОБА_1 в закладах охорони здоров*я 9 років 1 місяць 24 дні. .
Відповідно до п. "е" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.
Згідно із Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року N 909, право на пенсію за вислугою років мають лікарі та середній медичний персонал, провізори, фармацевти (незалежно від найменування посад), що працюють у аптеках , аптечних кіосків , аптечних магазинах , лікарняних закладах, лікувально-профілактичних закладах особливого типу, лікувально-трудовий профілакторіях, амбулаторно-поліклінічних закладах, закладах швидкої та невідкладної медичної допомоги, закладах переливання крові, закладах охорони материнства і дитинства, санаторно-курортних закладах, установах з проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань Держсанепідслужби та територіальних органах Держсанепідслужби (щодо працівників, які не є державними службовцями), діагностичних центрах.
Відповідно до п.2 приміток до вказаного Переліку робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.
Рішенням Колегіального органу з призначення пенсій Управління Пенсійного фонду України в Карлівському районі Полтавської області № 82 від 11.03.2013 року ОСОБА_1 , в призначенні пенсії за вислугою років відмовлено (а.с.11).
Разом з тим, за розгляду справи судом встановлено, що ПП «Валента» згідно своїх статутних документів створено як заклад роздрібної торгівлі лікарськими засобами і діяло на підставі відповідної ліцензії, виданої Міністерством охорони здоров'я України.(а.с.12-19,34-50)
Відповідно до довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №115025 від 01 квітня 2008 року, приватне підприємство «Валента» (ідентифікаційний код 23278040), зареєстровано з 12.10.1995 року та має вид діяльності за КВЕД №52.31.0 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами (а.с.13).
За змістом положень ст. ст. 3, 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я, введених в дію Постановою Верховної Ради України від 19 листопада 1992 року N 2802-XII, згідно яких закладами охорони здоров'я є підприємства, установи та організації, завданням яких є забезпечення різноманітних потреб населення в галузі охорони здоров'я шляхом подання медико-санітарної допомоги, включаючи широкий спектр профілактичних і лікувальних заходів або послуг медичного характеру, а також виконання інших функцій на основі професійної діяльності медичних працівників.
Безпосередню охорону здоров'я населення забезпечують санітарно-профілактичні, лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі, санаторно-курортні, аптечні, науково-медичні та інші заклади охорони здоров'я.
Цією ж статтею визначено, що заклади охорони здоров'я створюються підприємствами, установами та організаціями з різними формами власності, а також приватними особами при наявності необхідної матеріально-технічної бази і кваліфікованих фахівців. Заклад охорони здоров'я здійснює свою діяльність на підставі статуту, що затверджується власником або уповноваженим ним органом.
Необхідною умовою створення закладів охорони здоров'я є їх державна реєстрація та акредитація, порядок якої визначається актами законодавства України.
Офіційним визнанням статусу закладу охорони здоров'я, наявності в ньому умов для надання певного рівня медико-санітарної допомоги, підтвердження його відповідності встановленим критеріям та гарантії високої якості професійної діяльності, відповідно до пункту 1 Порядку державної акредитації закладу охорони здоров'я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 року N 765 (із змінами та доповненнями), є державна акредитація закладу охорони здоров'я.
Відповідно до п. 2 зазначеного Порядку акредитації підлягають незалежно від форми власності усі заклади охорони здоров'я. Акредитація проводиться один раз на три роки, перша акредитація закладу проводиться не пізніше ніж через два роки від початку здійснення діяльності.
Матеріалами справи і в судовому засіданні не встановлено, що ПП «Валента» отримало ліцензію Міністерства охорони здоров'я України на зайняття роздрібной торгівлі лікарськими засобами з 04.02.1997 року з моменту роботи позивача . Дану ліцензію було видано з 26.04.2010 року . Крім цього в судовому засіданні встановлено, що до Порядку державної акредитації закладу охорони здоров'я ПП «Валента» не отримувався і державний акредитаційний сертифікат, що є офіційним визнанням статусу закладу охорони здоров'я ПП «Валента», наявності в ньому умов для надання певного рівня медичної допомоги, підтвердження його відповідності встановленим критеріям та гарантії високої якості професійної діяльності.
За таких обставин, оскільки позивач не довела в судовому засіданні наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років працювала та своєї роботи в ПП «Валента» на посадах фармацевта та зав. аптечного кіоску , діяльність якого відповідає вимогам ст.ст. 3,16 Основ законодавства про охорону здоров'я, суд вважає, що відповідач правильно відмовив позивачу .
Керуючись ст.ст. 2, 6, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В позові ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Карлівському районі Полтавської області про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Карлівський районний суд Полтавської області заінтересованими особами, а так само прокурором, апеляційної скарги з одночасним надсиланням її копії безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів, починаючи з наступного за днем вручення її копії.
Головуючий П.Я.Жмурко
Суд | Карлівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2013 |
Оприлюднено | 24.07.2013 |
Номер документу | 32515478 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Карлівський районний суд Полтавської області
Жмурко П. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні